Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Jaký bude mít kolísání vliv na bodovky 12V?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaký bude mít kolísání vliv na bodovky 12V?  (Přečteno 5314 krát)
Tvrdík
« kdy: 07.10.2007, 14:35 »

Byl jsem přizván k rekonstrukci el. rozvodu v rodinném domě. Zjistil jsem, že pro tuto řadu domů je velmi slabý zdroj napětí a dochází k pohasínání světel a podobně. Do koupelny bych měl dát zdroj 230/12V  a chtěli by bodovky. Potřebuji jen vědět, jaký bude mít kolísání vliv na toto osvětlení. Jestli nebudou tyto žárovky odcházet, popřípadě trafo( elektronické). 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #1 kdy: 07.10.2007, 15:08 »

Byl jsem přizván k rekonstrukci el. rozvodu v rodinném domě. Zjistil jsem, že pro tuto řadu domů je velmi slabý zdroj napětí a dochází k pohasínání světel a podobně.

Co to je " velmi slabí zdroj napětí" ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
halik
« Odpověď #2 kdy: 07.10.2007, 17:08 »

Byl jsem přizván k rekonstrukci el. rozvodu v rodinném domě. Zjistil jsem, že pro tuto řadu domů je velmi slabý zdroj napětí a dochází k pohasínání světel a podobně. Do koupelny bych měl dát zdroj 230/12V  a chtěli by bodovky. Potřebuji jen vědět, jaký bude mít kolísání vliv na toto osvětlení. Jestli nebudou tyto žárovky odcházet, popřípadě trafo( elektronické). 

A kde to probuh je, v ktere obci? Pokud se tam projevuji tyto "efekty",  tak je to jednoznacne na stiznost na kvalitu dodavky u distribucni spolecnosti.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdeněk Houf
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 07.10.2007, 18:16 »

Kolísání a reklamace u distributora: Nejlepší je začít u sebe (přechodové odpory, ...) potom začít měřit a napětí musí být v toleranci. Pak až si jít stěžovat-
Elektronický transformátor: Problém s kolísáním napětí na vstupu by měl vyřešit. Je to obdoba spínaného zdroje, co je v každém stolním PC.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tvrdík
« Odpověď #4 kdy: 07.10.2007, 19:30 »

Děkuji poslednímu zasílateli. To, že je slabý zdroj jsem zatím zjistil pouze výkyvem napětí, které bylo patrné z pohasínání světel. Zatím jsem pouze okukoval dům a  neměl jsem s sebou nářadí, tak jsem zatím nemohl nic ověřit. Majitelka mi řekla, že dochází i výpadkům programů na automatické pračce( digitál ). Majitel se na to prý ptal (nevím kde) a zjistil to samé, to co jsem vydedukoval. Kařdopádně ho budu informovat o možnosti reklamace dodávky. P.S.: Není náhodou předřadná trafostanice v kompetenci obce, která má nedostatek financí? Nevěřím tomu, že by si nikdo jiný z ulice nestěžoval.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #5 kdy: 07.10.2007, 19:39 »

Jestli jde o objekt ještě napojený z "nástřešáku",  pak se často stávalo, že byl celý problém vyřešen tím, že pracovníci energetiky vyměnili nebo dotáhli svorku na vodiči PEN ( nejblíže u domu). Na tento vodič bych se zaměřil v první řadě.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
halik
« Odpověď #6 kdy: 07.10.2007, 20:09 »

Kolísání a reklamace u distributora: Nejlepší je začít u sebe (přechodové odpory, ...) potom začít měřit a napětí musí být v toleranci. Pak až si jít stěžovat-
Elektronický transformátor: Problém s kolísáním napětí na vstupu by měl vyřešit. Je to obdoba spínaného zdroje, co je v každém stolním PC.

To, ze je samo napeti v povolene toleranci, jeste neznamena, ze je to po strance kvality dodavky elektriny v naprostem cajku.
V siti nn by totiz nemelo dochazet k vetsim razovym vykyvum napeti jak 3% jmen. napeti. Odbery, ktere tak velke proudove razy (a z toho plynouci tyto skoky v napeti) vytvareji, by nemely byt do site nn vubec pripusteny!
Jednoznacne podat stiznost, i kdyz samo napeti bude v toleranci +6, -10%. To totiz jeste vubec nic neznamena. Nenechat se odbit!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.04 sekund, 22 dotazů.