Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Znění zákonů, norem, vyhlášek....
| |-+  Diskuze o ČSN
| | |-+  Jakým způsobem provést školení zaměstanců?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jakým způsobem provést školení zaměstanců?  (Přečteno 4311 krát)
Hynek Čermák
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 23.10.2007, 13:33 »

Může prosím někdo poradit jakým způsobem provést školení zaměstanců ohledně používání el. spořebičů? Na co se soustedit, neb. jiné zkušenosti.
Nemá někdo zpracován protokol neb zápis o školení? Moc by mi to ulehčilo práci. Předem . za vaše rady a náměty.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Jiráček
*
Offline Offline



WWW
« Odpověď #1 kdy: 24.10.2007, 06:33 »

To se tady sáhodlouze řešilo, zkuste hledat.
Když ale půjdu k jádru školení tak se ptám proč?
Stará 331610 přikazovala provádění kontrol osobami poučenými, takže se všichni školili na §4.
Nová 331610 zrušila přílohu a takže není jasné kdo má dělat kontroly. Revize dělají revizaci.
Ptal jsem se na to při zkouškách RT E4 na ITI a nikdo mi nebyl schopen na otázku kontrol odpovědět.
Jediné dělat to dál podle staré 331610, tím se nic nezkazí. Takže školit a hledat.
Nebo: franta.elektro@seznam.cz
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Hynek Čermák
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #2 kdy: 24.10.2007, 11:24 »

Toto školení vyžadují bezpečáci. kteří byli na kontrole. Nikdy jsem takové školení neprováděl. asi budu postupovat dle staré ČSN331610.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 24.10.2007, 12:18 »

Pracovníci by měli v rozsahu své činnosti být poučeni o tom, jakým způsobem se používají ty které spotřebiče. Řeší se to např. provozním předpisem, kde je stanoveno co mohou a nemohou dělat v rámci své kvalifikace. Dodržování návodů výrobce, přemisťování ve vypnutém stavu, provoz, údržba, obsluha, seřizování, zakázané manipulace a činnosti, seznámení s riziky která se dají předvídat, první pomoc při úrazu el.proudem, atd...,  je rozdíl zda se jedná o kancelář nebo staveniště.
Pracovník bez el.tech.kvalif ikace může být proškolen dle par.3-4 vyhl50/78Sb. Dle vyhlášky musí školit někdo, kdo ví "vo co gou".
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #4 kdy: 24.10.2007, 21:33 »

TO: Jiráček> Neříkejte mi, že jste prošel školením na RT E4 a nezaznamenal jste v ČSN 331610 existenci článku 5.1. " 5.1 Kontroly elektrických spotřebičů (podle 6.1) provádí jejich uživatel ve lhůtách stanovených v 5.3 (tabulka 1)."
Předpokládám, že kdo je uživatel je také jasné z normy: "3.2.9 uživatel elektrického spotřebiče - osoba, která elektrický spotřebič přímo užívá k činnosti"
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.036 sekund, 22 dotazů.