Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Mám opravdu jako letecký mechanik vzdělání v oboru elektro?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Mám opravdu jako letecký mechanik vzdělání v oboru elektro?  (Přečteno 6594 krát)
Peter Roháč
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 07.10.2006, 19:46 »

Zajímalo by mě co všechno obnáší vzdělání v oboru elektro. Sem letecký mechanik a po maturitě mi bylo zděleno, že jako takový mám toto vzdělání automaticky!!! Ale kvůli ůsporám už žáci školy nedostávají vyhlášky, když ukončí školu (dříve to prý bylo normální). Elektro dělám už prakticky 4 roky a myslím, že obstojně, ale nemůžu pracovat s vlastní živností. Teď když sbych si jí chtěl udělat tak mi na živnostenském uřadě řekli, že mě namjí kam zařadit!!?? I když sem předložil všechna vysvědčení kde obor elektrotecniku mám i když sem předložil potrvzení ze školy, že mám maturitu z oboru elektro (na mat. vysvědčení mám pouze technický blok ve kterém sou zahrnuty veškeré předměty tech. rázu). Co mám teď dělat ?? Poradíte mi někdo?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Fuksa
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 07.10.2006, 20:19 »

To: Roháč
Zkuste se obrátit přímo na ITI příslušného kraje, kde bydlíte s přesným označením Vašeho oboru. Jejich vyjádření bude závazné i pro ŽÚ.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #2 kdy: 07.10.2006, 20:25 »

Chtělo by to uvést číslo učebního oboru, zda je možné tento obor považovat za elektrotechnic ké vzdělání podle vyhl. 50.  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Milan Selezan
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 13.10.2006, 13:05 »

K číslu odboru ako uvádza p.Beláň býva vo vyhláške asi min.školstva pri odboroch uvedená charakteristik a čo ten odbor obnáša, možná že by to aj stačilo priložiť. Niektoré odbory majú aj špecializáciu, kde to elektro tiež mohlo byť uvedené.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Peter Roháč..
« Odpověď #4 kdy: 15.09.2007, 20:24 »

Mňo, dlouho sem tu nebyl... To číslo oboru je 24-53-4/00.  Nejvíc mě zaráží, že v dokladech potřebných k vydání oprávnění je jasně napsáno "doklad o vzdělání v elektrotecnice ( výuční list, maturitní vysvědčení, VŠ diplom, u nejednoznačnýc h oborů a u cizinců vyjádření školy nebo školského úřadu, že se jedná o elektrotech. vzdělání.) zle asi zkusim  opravdu ITI a bude to... Zatim díky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #5 kdy: 16.09.2007, 12:52 »

Pane Roháč.

Číselný znak který Uvádíte, je uveden v příloze č.2, k vyhlášce č. 50/1978 Sb.,  jako odborné vzdělání v oboru elektro.  Mrknutí

Pokud vám na živnostenckém úřadu řekli že vás nemají kam zařadit, opět se ukázal problém s neznalostí zákonú státních úředníků. Smutek

Já bych na živnosťák zašel znovu, a trval na tom že mám své doklady v pořádku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #6 kdy: 16.09.2007, 13:00 »

TO: Miroš> nemohl byste tu přílohu 2 (třeba i další které máte) zde obtisknout, nebo uvést odkaz kde je na netu? neminou vás tisíceré díky spokojených zákazníků.  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #7 kdy: 16.09.2007, 13:39 »

http://www.mvcr.cz/sbirka/1978/sb11-78.pdf
strana 9/ze 24
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #8 kdy: 16.09.2007, 17:50 »

Než jsem se dostal k odpovědi, předběhl mě pan Doležal. Tak to je ono.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Peter Roháč..
« Odpověď #9 kdy: 17.09.2007, 19:18 »

Pane Roháč.

Číselný znak který Uvádíte, je uveden v příloze č.2, k vyhlášce č. 50/1978 Sb.,  jako odborné vzdělání v oboru elektro.  Mrknutí

Pokud vám na živnostenckém úřadu řekli že vás nemají kam zařadit, opět se ukázal problém s neznalostí zákonú státních úředníků. Smutek

Já bych na živnosťák zašel znovu, a trval na tom že mám své doklady v pořádku.



Tisíceré díky za pomoc!!! Konečně se někdo vyjádřil jasně (Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miloslav Dunda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 20.09.2007, 21:08 »

Ono stejně není úplně tak. Učební obory byly několikrát přečíslované a ty starší nwž je vyhláška 50 mají jiná čísla než jsou v příloze vyhlášky uváděna a tuším, že i nová čísla učebních oborů jsou jin á. To ale nevím jistě. U pána, který dotaz podal by to měl být obor podle přílohy vyhl. 50
číslo 24-53-4.2:04
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.043 sekund, 22 dotazů.