Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Jak získat živnostenský list?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak získat živnostenský list?  (Přečteno 6371 krát)
Nosek Jaroslav
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 24.01.2007, 12:39 »

Co všechno bych musel podstoupit abych mohl podnikat v oboru elektroinstala cí na živnostenský list? Naposledy jsem dělal §6 v r.1994 a mám  5 let praxe.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #1 kdy: 24.01.2007, 13:02 »

Pane Nosku, opakopvaný dotaz, použijte tlačítko "vyhledávání" v horní liště.
Kompletní seznam požadavků je napsán přímo v zák. o živ. podnikání. Pokud vám nebude něco jasné a nenajdete odpověď v předchozích diskusích na toto téma napište konkrétní otázku.  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vasil Ceral
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 24.01.2007, 21:23 »

Pane Nosku nevím co vás tak přitahuje na službách,lidi si vás víc vážit nebudou,naopak se stanete ten co krade ve velkým.Mám svoji zkušenost,rovných třináct let jsem měl firmu elektroinstala ce.Co jsem času o sobotách,nedělích a večerech obětoval spoluobčanům,ale jak jsem si koupil ojetý automobil za pouhých dvanáct tisíc,už jsem byl zloděj podnikatel.Ele ktroúdržbě a instalaci jsem se věnoval třicetpět let,od slaboproudu po silnoproud.A dnes si v klidu dělám lopaťáka za větší peníz na výstavbě silnic a dálnic.Kamarád i jsou třeba hasiči,řidiči,i jeden má soukromé zahradní centrum,všichni byly velice znalí elektrikáři.Ji nak vám přeju ať se daří a nejsou blízko závistivci.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #3 kdy: 24.01.2007, 22:53 »

Jestli dobře počítám, tak jste měl v oboru několikaletý výpadek. A jelikož se toho v tomto období (po roce 1996) moc změnilo, tak bych doporučoval :

1. udělat si pár dnů volno a pročíst na Elektrice.cz co se dá, abyste si udělal obrázek, kde dnes tento obor je a jestli do toho opravdu po tak dlouhé pauze jít

2. pořídit si pár příruček (např. IN-EL, PŠIS) a základních norem (bohužel pouze ČNI)

3. navštívit pár seminářů (Elvis Hradec Králové, ..., ESČ, MSE, Dehn+Sohne atd.)

4. pokusit se získat §8 dle vyhl.č.50/78 Sb.

Na a pak už zbývá pouze Živnostenský úřad, registrace na Finančním úřadu, pár přihlášek na zdravotní pojišťovně, Správě sociálního zabezpečení, zakoupení odpovídajícího nářadí, trocha těch měřících přístrojů .....
A můžete rozšířit naše řady.  na zdravi funny
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Michal Slabý
*
Offline Offline



OSVČ


WWW
« Odpověď #4 kdy: 25.01.2007, 16:43 »

1. Mít platné osvědčení vyhl.- 50/78 Sb §8, když bude chtít pracovat tak i §6.
2. Zajít na ITI a požádat o vydání oprávnění.
3. Výpis z rejstříku trestů a zaplacení poplatku pro živnostenský úřad.
4. Se ŽL dojít na registraci na FÚ.
5. Zaregistrovat se na pojišťovnách v daném termínu.
Zajděte si na stránky ITI, obchodního zákoníku, živnostenského zákona a pak už jen hurá dotoho. Přeji hodně trpělivosti a ůspěchů. Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E1B
Petr Mužík
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 07.04.2007, 16:26 »

To: Slabý
Jen chci ještě dodat k Vaší vyčerpávající odpovědi, že k vydání ŽL potřebujete ještě potvrzení bezdlužnosti z finančního úřadu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2A,E2B - Jihomoravský kraj - Břeclavsko
tel.: +420605/473004
email: petr.muzik@atlas.cz
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #6 kdy: 26.05.2007, 18:09 »

To Sladký:nevím jak dnes ale když jsem si zřizovat živnost tak po mě nikdo na ITI nechtěl par. 6...ani na žÚ nikdo nechtěl 6-ku. Jen par. 8..
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Michal Slabý
*
Offline Offline



OSVČ


WWW
« Odpověď #7 kdy: 31.08.2007, 12:55 »

To: Šohajda
Máte naprostou pravdu, ale já jsem psal: když bude chtít pracovat tak i §6.
Protože §8 vás k práci neopravňuje. Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E1B
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.043 sekund, 22 dotazů.