Co má vyšší platnost, deklarace výrobce nebo uvedený IP kód?

(1/3) > >>

Michal Jakubský:
Při použití elektrocentrál y ve venkovním prostředí je nutno přihlédnout jak ke třídě ochrany IP tak i k tomu co uvádí výrobce?

Mám elektrocentrál u s IP 23 - tedy možnost spádu vody ve formě vodní tříště pod úhlem do 60 stupnů od svislice ( AD 3),  ale výrobce v návodu uvádí : zařízení nevystavujte vodě.

Štefan Beláň:
Podle platných norem je minimální předepsané krytí pro zařízení do venkovního prostředí IPx3. V tomto případě je možné zařízení provozovat venku, třeba i za deště, ale nesmí se provádět oplach proudem vody. Zde už se vyžaduje minimálně IPx4 a vyšší.  ;)

Michal Jakubský:
 (poklona)  za odpověď.
Dovolím si být ještě konkrétnější.
Elektrocentrál a bude umístěna na hasičském žebříku. Může být tedy teoreticky zasažena mimo deště i vodou z jiného zdroje.
 Jedná se tedy o uplatnění vnějšího vlivu s kódem minimálně AD4 ?
Nebo je dostačující krytí IP x3 ?


Štefan Beláň:
Nezlobte se, ale elektrocentrál a na žebříku ve mě vyvolává smíšené pocity a považuji to za dobrý vtip!   (doh)  (zle)

Předpokládám, že tato elektrocentrál a není určená pro takové činnosti a už vůbec ne pro hasiče.
Vložte sem foto nebo technické informace od výrobce. ;)

Michal Jakubský:
Omlouvám se, špatně jsem se vyjádřil. Elektrocentrál a je umístěna vedle žebříkové sady na pochůzné plošině vozidla.
Slouží pro případné nápájení elektroinstala ce - 1f. zásuvek v koši na konci žebříku.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana