Je zapojení tohoto proudového chrániče správně?

(1/7) > >>

Ivo Novák:
Na zahradě mám v buňce rozvaděč, kdy elektriku potřebuji přesunout k jínému objektu. Po rozdělání rozvaděče jsem zjistil tohle zapojení drátů. Moc se mně to nezdá a posílám schéma zapojení co jsem jako laik namaloval. Je zapojení správně ? Dodávám, že zemnění mám zakopané u buňky, jelikož jsem od hlavního jističe údajně už daleko.

Zdenek Hejčl:
Záleží na tom odkud jste a jaká je tam síť . V působení ČEZ je to  špatně, tam se používá síť TN-C a TN-S, ale na Moravě je to jiná síť IT, to by mohlo být OK. Záleží na druhu sítě v místě bydliště. ;)
Kolegové z Moravy se jistě ozvou.
Nebo zadejte do vyhledávače  proudový chránič diskuze o tom zde byla  jistě najdete žádané.  ;D

Ivo Strasil:
Pane Novák, pan Hejčl určitě myslel síť TT, ať vás to neplete...

Viktor Klemon:
Podľa zapojenia sa jedná o sieť TT, jej vlastnosti je možné využiť  vždy, keď je prívod príliš dlhý, prípadne pri rekonštrukcii, kedy sa nemení prívodný kábel.
(možno to bol aj váš prípad)

Ivo Novák:
Podle projektové dokumentace, co jsem našel, by se mělo jednat o síť TN-C. V dokumentaci se dále píše cit., ,  Ochrana elektroměrovéh o rozvaděče před nebezpečným dotykem neživých částí je provedena samočinným odpojením jističe v síti TN-C. Vodič PEN se v elektroměrovém rozvaděči nerozděluje, rozdělený na ochranný (PE) a střední (N) vodič se provede až v podružném rozvaděči v objektu. Hlavní pospojování, které musí být propojeno s ochranným vodičem, se doporučuje připojit k vodiči PEN v místě rozdělení v podružném rozvaděči".

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana