Novela zákon o živnostenském podnikání

<< < (2/7) > >>

Kamil Novák:
V tomto případě bude asi opravdu nejlepší v prvé řadě informovat "své" poslance a senátory jaká je vůbec praxe.

Nedělejme si iluze, že někdo z nich ví něco o nějakých revizích. A tím hned  nenaznačuji, že je to banda darmojedů, jen předpokládám, že je tato problematika pod jejich rozlišovací schopností.
A když předkladatel "vhodně" sepíše důvodovou zprávu, tak to klidně odmávnou.  (bigbb)

Takže bychom mohli dát hlavy dohromady a sesmolit jakousi stručnou informaci o současném stavu a co by nastalo, bude-li přijat onen návrh.
A ten pak jako jednotlivci zaslat svým vy(zvo)voleným. Aby vůbec věděli o čem je řeč.

Není třeba se hned obávat, že to skončí v koši. Měl jsem před lety překvapivě příjemnou zkušenost, kdy jsem jednoho takového panáčka informoval (tuším že o místní dálnici) a dostalo se mi dokonce poděkování za informace a zájem.  :o

Rozmahel Vladimír:
Jsme v Česku, dnes se koupí hotové s.r.o. za 40-50.000Kč, / na netu spousta nabídek / změní se druh podnikání a můžeme pokračovat. Pouze se povede podvojné účetnictví, naroste agenda atd... Celá společnost může být opět jedna osoba. Je to jako v Kocourkově.
Nicméně jakási důvodová zpráva  " o stavu drátů v České zemi " není špatný nápad.
Jenže pro nezasvěcenou většinu je RT zbytečný. Zde by měl své jasné stanovisko říci především Státní odborný dozor. Z důvodu zlepšování kvality vědomostí začali RT chodit na přezkoušení, zdá se, že z toho byl malý vývar a je nutno tlačit na pilu dále. / doufám, že pokud je to el.pila má provedenu platnou revizi /   :D

raj:
Citace

K těm RT: dovedl bych si představit i nějaké zpřísnění a větší kontrolu nad samotnou prací RT, třeba i povinné členství v komoře atp.,  ale vyloučení fyzických osob - živnostníků, to je jen něčí kšeft!
nejsem RT, ale s tímto souhlasím. Na druhou stranu pod vlivem diskuse na téma "sjednocení" jsem celé odpoledne zpovídal v SRN německého kolegu elektrikáře jak to u nich chodí ,  například  institut RT němci nemají . Prostě se to zadrátuje a je to ... Právo neco odstavit má "Arbeitsicherhe itsamt"
 (nic ve zlém  ;))

Martin Novák:
Citace: Miroš Jan  30.05.2007, 17:19

U těch dvou prvních neznám podmínky, ale u té třetí to je tuším základní majetek 200.000,-kč, + všechny ty poplatky za notáře a právníky,
no tak to je sumasumárum  250.000,- až 300.000,-kč.  (eek)


Nevidel bych to az tak cerne. Taky jsem se bal prechodu na s.r.o. a dnes jsem spokojenej a vysmatej. Takze jen na vysvetleni:

- cena za zalozeni pravnicke osoby (treba s.r.o.) je cca kolem 40 tisicovek, pokud mate znameho pravnika, muze to byt i mene. V tech 40 tisicovkach jsou polatky za notare, kolky, overovani papiru, honorar pravnikovi a poplatek za zapis do obchodniho registru, poplatek za prihlaseni na danovy urad a pojistovny a tak dale. 

- Tech 200 000 (nebo u vice osob nasobek n x 100 000) je jen potvrzeni solventnosti, ve skutecnosti to neplatite nikomu, jen to musi byt ke dni zalozeni s.r.o. k dispozici jako pocatecni zustatek na uctu spolecnosti. Ve chvili, kdy mate v rukach vsechny papiry muzete s temito penezi zase volne disponovat a pouzit je na placeni najmu, nebo nakup tovaru, takze vazane jsou tak cca tyden.

- Podvojneho ucetnictvi se neni potreba nejak zvlast obavat, pokud si poridite slusny soft (treba Money S3) tak vedeni ucetnictvi je trivialni a pokud jste si doted delali ucetnictvi sami, tak tohle se lze naucit za vikend - dva (vlastni zkusenost)

- Vyhodou treba pro RT je, ze jako SZCO rucite za pripadne prusery a skody treti strane do vyse sveho majetku,  zatim co jako s.r.o. rucite do vyse zakladniho vkladu (t.j treba jen tech 200 000) a vic si na vas nevezme ani soud nebo exekutor.

- s.r.o. nechava podstatne vice moznosti pro kreativni ucetnictvi a snizovani danoveho zakladu (podrobnosti po mne takhle verejne nechtejte, ale kazdy vam poradi). Zajimave je treba i to, ze u s.r.o. uz nejste SZCO, ale normalni zamestnanec s narokem na mzdu, placenou dovolenou, placenou PN a treba i na vyhody ze socialniho fondu zamestnavatele (takhle si ja zcela legalne davam do nakladu permanentku do posilovny, sauny a bazenu). To otvira mnoho moznosti. Ja rikavam, ze s danovym uradem je potreba jednat jako se zlym psem. Trochu krmit a moc nedrazdit...  ;)

Rozmahel Vladimír:
Citace: Zdenek Rajmont  30.05.2007, 21:25

... například  institut RT němci nemají.

To si kupují Profitesty obyčejní elektrikáři místo vadasky?
Citace: Martin Novák  31.05.2007, 07:04

... zatim co jako s.r.o. rucite do vyse zakladniho vkladu (t.j treba jen tech 200 000) a vic si na vas nevezme ani soud nebo exekutor.

Myslím že už vloni jsem zachytil nějakou zprávu o novele zákona který umožní vycucat i jednatele společnosti, dotažením odpovědnosti na konkrétní osoby. Takže by byl úkryt za s.r.o. vyzrazen.  :)

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana