Jak zabránit zpětnému tok proudu k ostrovní fotovoltaice?
Jirka Š. Svejkovský:
Jestli to správně chápu, chcete ze střídače, který neumí ostrov udělat ostrov. A řídit ho jiným střídačem místo napětí z distribuce.
To se vám nikdy nepodaří, jelikož i ten druhý potřebuje distribuci. Pokoušíte se o perpetuum mobile.
A to nehovořím o tom, že se jedná o použití v rozporu s návodem výrobce.
františekd:
Jen pro doplnění druhý střídač by byl napájen z jiné 12v fve s baterií. (poklona) za názory.
Zdenek Vojc:
Jasne, chcete grid tie menic oblbnout upskou. To se dela. Ale musite to mit galvanicky odponene od DS. Upska ji nahrazuje, aby si menic myslel ze je v DS. Nicmene jak pisou ostatni, jde o experiment mimo veskere normy , navody a ucel pouziti kompenent.
Martin Kurka:
V podstatě si potřebujete vyrobit hybridní FVE měnič. Když se podíváte na trh hybridních měničů, pak zjistíte, že cena vašeho úsilí bude jen naprostá ztráta času a invence a velká problematika, kdy si omylem pustíte síť dovýstupu měniče .
Schválně podívejte se na trh u malých výkonů hybridů, jako má váš mikroměnič. Nenechte se mýlit tím, že k hybridnímu měniči je vždy potřeba připojit baterie, není to často pravda.
A hybridní měniče sbackup výstupem vždy umí na ostrov přepnout jak automaticky při ztrátě napájení sítě, tak i povelovým signálem (sepnutí kontaktů). Navíc umí automaticky přicucávat ze sítě, když Slunce nestíhá. To by váš návrh neuměl. Takže provoz spotřebičů za FVE může být beobslužný a budete maximalizovat to, co Slunce dá do spotřebt.
František Šohajda:
Jsem za s kol Kurkou...
Proč dnes řešit zbytečné záležitosti,když na trhu existuje řada už vyrobených a atestovaných ,celkem dnes už levných výrobků.
(Takové výrobky se podomě dělávali za mých mladých let,když za komunizmu byla koupě tranzistoru přímo hororová záležitost a podpultovka) (dance)
Navigace
[0] Index zpráv
[#] Další strana
[*] Předchozí strana