Jak vyřešit problém s fází na všech kontaktech zásuvky?

<< < (2/10) > >>

Jiří_Hrubý:
Takhle jsem udržoval v chodu jednu rekonstruovano u kuchyni na 1mm2 Cu a 2,5 Al pět let, než došlo k přepisu nemovitosti na novou majitelku, protože fabionky na chodbě byly nedotknutelné.

Připadá mi, že postupujete při diagnostice poněkud zmatečně a s nevhodným vybavením. Dost možná se vám tam zavírá okruh přes spotřebiče a pak měříte nesmysly.
Všechno odpojit, najít spoje a měřit. A když nejsou sofistikované přístroje, stačí vadaska a plochá baterka s 20m drátu a žárovka pro utvoření představy o situaci.

Upřimně, připomíná mi to jednoho kamaráda DiS, který se právě proto, že je DiS v elektrooboru, vrhl na rekonstrukci instalace spočívající ve výměně věnečků za wago a náhradě starých dobrých vypínačů elektropraga za "krásný designový" z obi.
Pak svítil dva měsíce na přenosku, než dal dohromady blbý křížáky.

Takže obhlídka, měření, odpojení, vyhledání místa poruchy, oprava, zprovoznění a při tom promyslet rekonstrukci, až to bude reálné.

Jan Bocek:
Citace: LN37emp  20.04.2024, 14:27

Trápím se asi dva týdny.
Sice jsem elektrotechnik s maturitou. Ale radši zasahuji omezeně jako kdybych nebyl.


Citace: Václav Třetí  21.04.2024, 15:13

Vaše reakce je taková dívčí, tak reagují blondýnky.

Skutečný elektrikář ví, co je příčinou a chybu hledá pomocí vadasky. Sežeňte elektrikáře, nebo lépe RT, který vám závadu dohledá a opraví.


Mám takový pocit, jako by to psal někdo příběh na pobavení publika.
Pokud je to ale pravda, tak se jen potvrzuje, že občas vysoká škola ani maturita nezbavuje lidí blbosti a hlouposti.
Nikdo vám zde nebude radit...

P.S. Můžete zde umístit foto "osmi drátů narvaných do jedné díry čokolady" ?

LN37dc:
Citace: Jan Bocek  21.04.2024, 22:36

Mám takový pocit, jako by to psal někdo příběh na pobavení publika.
Pokud je to ale pravda, tak se jen potvrzuje, že občas vysoká škola ani maturita nezbavuje lidí blbosti a hlouposti.
Nikdo vám zde nebude radit...

P.S. Můžete zde umístit foto "osmi drátů narvaných do jedné díry čokolady" ?


Bohužel nepíšu na pobavení. A žádná ta instalace není ani moje práce. Instaloval to nevzdělanec v roce 2002 a uplatil revizního technika. Neexistují ani plány instalace.
Nejsou instalované ani chrániče a zásuvky nesplňují vzdálenosti od zón s vodou.

Spotřebiče i žárovky odstraněny z obvodu. Stále se ukazuje fáze s nulou i ochranným jako propojené.

Já jen slepě používám testovací postupy co mě učili. S vybavením které mi bylo přikázáno(doutnavková zkoušečka a multimetr s CATIII certifikací)  Je mi sotva 20 let.

LN37dc:
Citace: LN37dc  22.04.2024, 08:22

Bohužel nepíšu na pobavení. A žádná ta instalace není ani moje práce. Instaloval to nevzdělanec v roce 2002 a uplatil revizního technika. Neexistují ani plány instalace.
Nejsou instalované ani chrániče a zásuvky nesplňují vzdálenosti od zón s vodou.

Spotřebiče i žárovky odstraněny z obvodu. Stále se ukazuje fáze s nulou i ochranným jako propojené.

Já jen slepě používám testovací postupy co mě učili. S vybavením které mi bylo přikázáno(doutnavková zkoušečka a multimetr s CATIII certifikací)  Je mi sotva 20 let.


Přikládám jediné zachovalé foto

LN37dc:
Příspěvek mi tedy účel splnil. Důkaz o závažnosti pro rodiče. A taky důkaz že s tím já nemám co pracovat. I s minimálně jedním opravdovým odborníkem v odpovědi už jim mám co strčit před oči.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana