Proč nový zdroj napájení svídidla rozbliká LED?

<< < (2/2)

jkt:
Vas puvodni zdroj je zdroj konstantniho proudu, tedy "neco",  co se snazi mezi vystupnimi svorkami udrzovat konstantni proud. Dela to tak, ze aktivne ridi vystupni napeti tak, aby se co nejvic priblizilo pozadovanemu (nastavenemu) proudu, a zaroven aby se neprekrocilo nejvyssi povolene vystupni napeti (tech 48V, o kterych pisete). Je to idelani vec pro prime napajeni LED svitidel, ktera maji v sobe skutecne jenom ty LEDky, bez predradnych odporu a pod. Pokud se podivate do datasheetu, zjistite, ze tech 48V je "nejvyssi napeti na prazdno",  a ze pri obvykle zatezi tam bude obvykle vyrazne mene.

Tuhle vec jste nahradil zdrojem konstantniho napeti. Ten se chova tak, ze se za kazdou cenu snazi udrzet vystupni napeti na 48V az do nejakeho maximalniho proudu. Jakmile bude takoveho proudu dosazeno, zdroj to vyhodnoti jako pretizeni a nebo zkrat, a vypne se.

Mate stesti, ze to to svetlo prezilo; chyeblo malo a LEDky se Vam mohly spalit. Zdroj vratte a kupte zdroj konstantniho proudu stejnych parametru, jako mel ten Vas stary. Take si uvedomte, ze ten puvodni zdroj ma kryti IP65, tepelne pojistky pro instalaci na horlave podklady, a pod.,  zatimco to, co jste tam koupil misto toho, ma prstem pristupne zive casti a plechovy kryt s dirami. Nez tim nekoho zabijete, zavolejte si elektrikare. Vas puvodni zdroj ma take DALI rizeni, tedy digitalni sbernici, kterou se ovlada. Asi tam nebyla zbytecne (tyhle zdroje jsou drazsi),  takhle Vam to svetlo bude svitit porad.

Fuk Tomáš:
Pravdu díte, ten původní byl zdroj proudový, ne napěťový. Zcela špatně zvolená náhrada.

Navigace

[0] Index zpráv

[*] Předchozí strana