Proč nový zdroj napájení svídidla rozbliká LED?

(1/2) > >>

Jiří Stejskal123:
Vyhořel mi původní zdroj od tomcarline 75L-42DA. Štítek říkal výstup 75W, 0,8 až 1,6A max 48v, koupil jsem tedy zdroj LRS-75-48 který uvádí 75W, 1,6A a 48V. Když zapnu světlo, tak bliká, ale není to mihotavé blikání. Prostě regulerně zhasne a opět se rozsvítí. Co je na tomto zdroji špatně, že nefunguje?

Jiří Kantner:
Štítkové údaje starého i  nového zdroje máme ale co spotřebiče- osvětlovací prvky s LED? jaký mají odběr, není skutečný odběr menší než minimální štítkový výstup  zdroje?

Fuk Tomáš:
Pokud je ten zdroj Meanwell LRS-75-48, tak minimální štítkový výstup zdroje je 0 A, tady problém není.
Co takhle nejsou tam klasické žárovky? Elektronická pojistka zdroje vyhodnotí studená vlákna jako přetížení a restartuje (hiccup mode).

Jiří Schwarz:
Proč "vyhořel" ten původní?
Nemohou mít napájená světla nějakou závadu?

Jan Palička:
Citace: Jiří Stejskal123  17.04.2024, 12:57

Prostě regulerně zhasne a opět se rozsvítí. Co je na tomto zdroji špatně, že nefunguje?

Mně naopak přijde, že funguje. Viz "Protection type : Shut down o/p voltage, re-power on to recover".
Takže jestli není závada spíše ve spotřebiči, čemuž by odpovídalo i to "odešel". Zkusil bych jej proměřit nebo připojit jiný, jestli chování bude stejné.
Jen ale nerozumím jedné věci: zdroje úplně kompatibilní nejsou, původní zdroj je DALI driver, tu funkcionalitu jste nepoužíval?

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana