Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Jaké značky izolačních pásek používáš ty?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaké značky izolačních pásek používáš ty?  (Přečteno 1509 krát)
Tým portálu Elektrika
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 29.03.2024, 08:02 »

Průmyslové pásky Anticor
    TIP na pásky Anticor! Jsou určené pro různé průmyslové aplikace, kde je potřeba zajistit protikorozní ochranu nebo izolaci. Kde využít? Například v elektrotechnic e, plynárenství, teplárenství, stavebnictví. V našem případě jsou vhodné např. pro izolaci kabelů nn. Pásky jsou vyrobeny z různých materiálů, včetně PVC, hliníkové fólie, gumy a syntetických tkanin a jsou dostupné v různých ...
   

    Související ...
    ... elektrovinka k tomuto diskusnímu vláknu zde!
   



   
Jak byste reagovali na tuto související otázku vy?
   
Jaké značky izolačních pásek používáš ty?
   
Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 29.03.2024, 18:03 »

Jsem zastancem SCOTCH s jednou výjimkou a tou je silikonová od Anticoru.
Skutečně se povedla, ostatní jsou takové neurazí/nenadchnou.
Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #2 kdy: 29.03.2024, 19:02 »

Nevěděl jsem, jaké používám, prostě beru ve VO ty, se kterými jsem spokojen.
Tak jsem se na ně podíval a jsou Anticor.  angel
Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Václav Třetí
*
Online Online



« Odpověď #3 kdy: 30.03.2024, 11:59 »

Kdysi dávno (před r. 1990) se používaly textilní isolace vyráběné v Kablo Velké Meziříčí,  byl to sice takový dinosaurus mezi isolačními páskami, stejné provedení se vyrábělo snad padesát let, ale když se dodnes někde vidí, tak drží!

  Na začátku 90. let se začínaly používat plastová provedení. K sehnání bylo mnoho různých levných typů od neznámých výrobců, které buď nedržely nebo naopak pouštěly nadměrně lepidlo. Já jsem tehdy objevil kvalitní pásky v jednom malém elektroodbytu v Praze na Žižkově značky Adenax-Pirelli. Ty byly výborné a já jsem je používal několik let, než firma zanikla. Pak již byla postupem času daleko lepší nabídka a přišly značky Johnson, Benizol a mnoho dalších, každý elektroodbyt měl něco "vlastního".  Dnes používám 3M Temflex, Anticor-Electrix, Schuller-Eh´klar a pro nenáročné použití Emos.

Před asi dvěma léty jsem v jedné firmě dostal dárek ke zboží v podobě isolace Elta. Nepochopil jsem, zda to byl dárek nebo levný úklid skladu, zafungovalo to přesně podle průpovídky "Darovanému koni na zuby nekoukej". To byla kvalita nepoužitelná ani pro krátkodobé nenáročné použití. Problém začal již při rozbalování, vnější celofánový obal roličky nešel odstranit v celku a po doslova oškubání ze všech stran lepícího klubka jsem zjistil, že lepí všude, ale zato nedrží nikde.
Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #4 kdy: 31.03.2024, 10:06 »

Těsně po vyučení jsem pracoval v montáži nových výrobních podniků.Kolega zapojoval hlavní rozvaděč
pro nějakou část výroby hotových jídel /tehdy do omniovek-starší ví/.Naposledy se přidávalo uzemění
/lepší zem/ a v rozvaděči byli už fázové lišty už pod napětím a zapojena původní zem.
Nové uzemění už bylo dozaženo ale nebylo zapojeno.Lišta na PEN byla  dole,takže zapojení by mělo být
bez většího nebezpečí,protože firma jela výrobu.
Kulatina FeZn 10mm byla delší asi o 1 metr, musela se zkrátit, tehdy ještě pilkou na železo.Já jsem nahnul kulatinu a předával ji kolegovi, jemu se vysmekla a udeřila do lišt L1,2,3 naplocho.
No byla to rána jako z děla, světlo jako slunce,oba dva jsme asi několik minut neviděli.Firma zhasla a bylo tma.Nic se nikomu naštěstí nestalo!!!Byli jsme tehdy mladí montéři po vyučení!!
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Václav Třetí
*
Online Online



« Odpověď #5 kdy: 31.03.2024, 22:17 »

Odpvěď #4 patří do tématu: "Kdy jste se setkali nečekaně s elektrickým obloukem?"
Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #6 kdy: 01.04.2024, 06:55 »

Odpvěď #4 patří do tématu: "Kdy jste se setkali nečekaně s elektrickým obloukem?"

Ano patří,omlouvám se....
Jsem na této stránce a přihlásím se ,tak to skočilo na stránku o oblouku samo....Musím si číst nadpis,jinak to při přihlášení je na jiném vlákně než jsem měl otevřeno před přihlášením. poklona
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Václav Třetí
*
Online Online



« Odpověď #7 kdy: 01.04.2024, 07:13 »

Ano, to se ví. Zřejmě nějaká nedokonalost serveru. Já to řeším tím, že zůstávám trvale přihlášen.
Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Zdenek Skotnica
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 01.04.2024, 11:02 »

Jak se jmenovala izolačka v osmdesátých letech, která měla na boku bílé nasazené mezikruží. A jedno mělo ostré vroubení které mělo sloužit jako nůž?
Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Online Online



« Odpověď #9 kdy: 02.04.2024, 04:37 »

Isolepa

Ta ovšem nebyla oficiálně pro elektrotechnic ké použití a prodávala se v papírnictví. Byla v mnoha barvách, čistě průhledná nebo také kostičkovaná. Dost pouštěla lepidlo, u některých provedení docházelo k tomu, že při potřebě odlepení zůstalo lepidlo na předmětu a páska nelepivá, suchá. Pokud pamatuji, tak ta se dodávala už v 70. létech
Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Jiří x Svoboda
*
Offline Offline



Produktový manažer ve společnosti ETI


« Odpověď #10 kdy: 02.04.2024, 16:00 »

V současné době používám 3M TEMFLEX v rozměru 15x10 a pak CELLPACK u větších. Anticor se mi neosvědčil, blbě se nabírá nehtem a trhá se podélně :-(
Zaznamenáno

Jiří Svoboda, Produktový manažer ve společnosti ETI
Václav Třetí
*
Online Online



« Odpověď #11 kdy: 05.04.2024, 06:08 »

Anticor se mi neosvědčil ... trhá se podélně

I když tuto zkušenost nemám, tak je možné, že se to může stávat u širších provedení. Anticor má svůj výrobek "podepsaný" podélně tlačenými nápisy electrix, které k tomu mohu přispívat. Isolace nabírám ostrým nožíkem a tím je také řežu.
Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Co je to rovnocenná izolace?
 Co děláte se spotřebičem,který nemá štítek a s přechodovým odporem 2,5 Ohm?
 Kdo vyrábí keramické korálky k topným tělesům?
 Proč dochází k průrazu při napěťové zkoušce rozváděče?
 Proč je tak velký svod u topných těles?
 Platí třída izolace pro všechny části elektromotoru?
 Nechali byste kvůli špatné izolaci hned sundat sádrokarton?
 V jaké ČSN a jak je definována doplňková izolace?
 Jaké jsou min. izolační vzdálenosti na DPS mezi fázemi a nulou?
 Používáte často hlídače izolačního stavu?
 K čemu se dnes používá textilní izolační páska?
 Podle které ČSN je nutné použití dielektrických koberců před rozváděči nn?
 Připojuje se na gumový koberec pospojování?
 Může se dotýkat vodič s jednoduchou izolací kostry?
 Čím jsou kabely omotány a k čemu toto omotání služilo?
 Je vám jasný pojem dvojitá izolace?
 Má barvivo přidávané do hmoty izolace vodičů vliv na izolační pevnost?
 Jak je stanovena normalizovaná jmenovitá doba trvání zkratu pro výpočty?
 Jaké jsou požadavky na základní izolaci živých částí?
 Jak správně zapojit svítidlo s dvojitou izolací s ohledem na splnění EMC normy?
 Jak se měří izolace v rozvaděčích?
 Není troufalost výrobce označit tento USB napáječ označením dvojitá izolace?
 Za jakých podmínek se dělá revizní zkouška výrobku 4kV na průraz?
 Existuje nějaké efektivní řešení na ochranu a regeneraci izolace kabelu?
 Čím nouzově izolovat kovovou skříň rozvaděče?
 Izolační materiál pro nízkonapěťové stroje
 Existuje přenosná (=lehká) izolační podložka pod nohy pro napětí alespoň 10kV ?
 Je možno u sporáku použít kovovové knoflíky na přepínačích?
 Jaká vidíte pozitiva/negativa v připojování měřidel propíchnutím izolace?
 Jakou elektrikářskou izolační pásku byste doporučili?
 Který spotřebič při revizi nelze uložit izolovaně?
 Jaké jsou zásady pro používání vodičů se silikonovou izolací v rozvaděčích?
 Je bežné, že sa pri pokládke kábla vysunú medené žily z izolácie?
 Opravné teplem smrštitelné pásky
 #EH: Zkoušení jakosti isolace (1905)
 Jaký druh izolace "nechutná" myším?
 Dáte tip na využití dielektrického maziva v elektroinstalacích?
 Ake su izolacne medzery a prierazné napätia na PCB?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (2)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.055 sekund, 23 dotazů.