Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Je potřeba pro OSVČ provádějící domovní elektroinstalaci osvědčení TIČR?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je potřeba pro OSVČ provádějící domovní elektroinstalaci osvědčení TIČR?  (Přečteno 5102 krát)
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 31.03.2024, 11:37 »

Jelikož se mě dostalo informace, že budu potřebovat osvědčení u TIČR, chci se zeptat, zda je to opravdu tak.
Dělám ještě s jedním známým domovní elektroinstala ce, který má všechny osvědčení apod. co jsou potřeba. Takže mě "zastřešil". Prý se to ale mění a "zastřešení" již nebude možné. Tudíž bych nejspíše musel jít na TIČR si udělat nějaké osvědčení.
Je ale opravení od TIČR potřeba u provádění domovní elektroinstala ce?


Když jsme prováděli velké a rozsáhlé montáže EZ, tak jsem na dohodu zaměstnávál několik elektrikářů, kteří měli ŽL a tím i IČO. A dokonce i studenty, kteří žádné IČO neměli. To je normální praxe.  

Dělat někomu odpovědného zástupce se svým oprávněním je věc nebezpečná a věci důvěry. Proto byla dříve omezená na 3 subjekty. Proto se nedivím, že byla zrušená.

Dodavatel domovní elektroinstala ce musí prokázat, že je EI bezpečná a že je provedená podle norem a podle dokumentace. Musí provést závěrečné zkoušky a ověření EI a tyto náležitosti připravit pro výchozí revizi. Proto se nevyhne práci na EZ, která spadá pod VTEZ.

Proto stojíte na křižovatce, kde se musíte rozhodnout, zdá budete dále jako "helfer" pro někoho ( nenesete odpovědnost) anebo budete pán mistr, který bude "dělat" na sebe, ale také ze zodpovědnosti před zákonem.

Anebo jezdit bez řidičáku s obrovským rizikem ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #19 kdy: 31.03.2024, 13:46 »

MONTÁŽ, OPRAVY, REVIZE A ZKOUŠKY ELEKTRICKÉHO ZAŘÍZENÍ

Nějak se vytratilo kouzelné slovíčko VYHRAZENÉ.
Vytracení kouzelného slovíčka VYHRAZENÉ byl nápravný krok správným směrem. Do té doby byl dodavatel montáže UTZ jaksi bez stanovené živnosti, což asi nebyl dobrý stav věci.

ŽL je nutný, abychom dostali IČO a mohli podnikat. To je ta část A
Jenže pro tuto odbornou činnost práce na elektrickém zařízení ( VTEZ) potřebujeme ještě tu část B, ktará je definováná Z250/21 a NV 194/22 Sb. ...
Část B je podnikání v oblasti působnosti resortu Ministerstva práce a sociálních věcí. Čili jenom někde. Proto taky dává logiku, že živnostenský úřad vydá ŽL nezávisle na tom, jestli žadatel má nebo nemá oprávnění od TIČRu. Podnikání bez držení tohoto oprávnění může být obecně vzato legální.

Tazateli bych doporučil, aby si oprávnění od TIČRu pořídil, protože neví a nebude v budoucnu vědět, stejně jako my ostatní, jestli v daném případě pracuje nebo nepracuje na VTZ. Čili z principu předběžné opatrnosti.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 31.03.2024, 14:23 »

Obecně je jen dobře, když smlouva o dílo a pod obsahuje ujednání, jestli se jedná/bude jednat o neVTZ, VTZ či UTZ či BÚ.
Hranice mohou být křehké, stačí napájení z drážního rozvodu, či podzem garáže a VTZ najednou nestačí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 31.03.2024, 20:26 »

Zajímavá indicie vychází z beztrestnosti montáže VTZ F.osobou, zde se prvně nenápadně propsalo pravidlo o nutnosti čísla oprávnění.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kvita Ladislav
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 01.04.2024, 23:20 »

Dědek elektrikář to vidí takto:

ŽL je nutný, abychom dostali IČO a mohli podnikat.
Jenže pro tuto odbornou činnost práce na elektrickém zařízení ( VTEZ) potřebujeme ještě tu část B, která je definovaná Z250/21 a NV 194/22 Sb.,   s podmínkou kvalifikace §7
,   neboli "vedoucí elektrotechnik" a následné udělení oprávnění k této činnosti

MONTÁŽ, OPRAVY, REVIZE A ZKOUŠKY VYHRAZENÉHO ELEKTRICKÉHO ZAŘÍZENÍ

Od okamžiku, kdy se živnost Montáž, opravy, revize a zkoušky elektrických zařízení stala živností řemeslnou, živnostenský úřad vydá živnostenské oprávnění i bez doložení oprávnění vydaného TIČRem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 02.04.2024, 06:37 »

Což je v pořádku, jelikož pod TIČR spadá jen část možných podnikatelskýc h aktivit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #24 kdy: 02.04.2024, 06:52 »

Od okamžiku, kdy se živnost Montáž, opravy, revize a zkoušky elektrických zařízení stala živností řemeslnou, živnostenský úřad vydá živnostenské oprávnění i bez doložení oprávnění vydaného TIČRem.

To bylo odjakživa...
Já mám ŽL od roku 1994 a už tehdy na ŽÚ nic nechtěli..... tanecek
Spousta lidí tak podnikala bez tehdy oprávnění ITI!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Kvita Ladislav
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #25 kdy: 02.04.2024, 09:09 »

To bylo odjakživa...
Já mám ŽL od roku 1994 a už tehdy na ŽÚ nic nechtěli..... tanecek
Spousta lidí tak podnikala bez tehdy oprávnění ITI!

Pane kolego, mě fascinují Vaše mystifikace, které zde na portále čas od času vypouštíte.
Dal jsem si tu práci a dohledal jsem ve sbírkách zákonů informace, které prokazují, že živnost "elektro" byla v letech, která uvádíte, živností vázanou, a že oprávnění vydané TIČRem (tehdy ITI) bylo zákonem stanoveným průkazem způsobilosti pro vydání živnostenského oprávnění.
Takže pokud tvrdíte, že po vás na ŽU nic nechtěli, potom jsou dvě možnosti, buďto pracovali na ŽU flinkové, nebo nás balamutíte. Po mně to rozhodně na ŽU chtěli, jednou v roce 1993, když se vyřizovalo živnostenské oprávnění pro firmu, kde jsem byl zaměstnán  a podruhé v roce 2001, když jsem si vyřizoval živnostenské oprávnění pro sebe.
Ještě doplním, že živnost "elektro" byla přeřazena z živnosti vázaných do živností řemeslných novelou živnostenského zákona 130/2008 Sb.,  takže to nebylo "odjakživa",  ale až od roku 2008.


* 1991 - částka 87 + 374-2004 částka 122 - vázané živnosti elektro.png (660.63 KB, 1208x2384 - prohlédnuto 25 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #26 kdy: 02.04.2024, 09:24 »

TO:Kvita

Pane kolego, já jsem už dělal za tu dobu 2x prověření na ITI,TIČRu pro podnikání!
Nyní to už bude dělat podle zákona 250 potřetí,tak něco vím než něco vypustím!
nevím co jste dělal tu dobu, ale já jsem už měl všechnu legislativu vyřízenou!!
Ne ŽÚ po mě nic nechtěl i když jsem měnil ŽL na různé podstupně (prodej,nákup a další věci).
Ani po mě nic nechtěl doložit.
Prvě jsem si udělal živnost na ŽÚ a potom jsem byl na ověření tuším že na ITI..Ale na ŽÚ jsem se nikdy nevracel jim toto ukázat!Měl jsem asi 2x za tu dobu kontrolu z ŽÚ a vše OK!!
Tak nebalamuťte!!
Proto píši že část lidí o tom nevěděla, my co jsme se vzdělávali jsme byli vědomi co potřevujeme!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #27 kdy: 02.04.2024, 16:48 »

Pane kolego, mě fascinují Vaše mystifikace, které zde na portále čas od času vypouštíte.
Dal jsem si tu práci a dohledal jsem ve sbírkách zákonů informace, které prokazují, že živnost "elektro" byla v letech, která uvádíte, živností vázanou, a že oprávnění vydané TIČRem (tehdy ITI) bylo zákonem stanoveným průkazem způsobilosti pro vydání živnostenského oprávnění.

Ještě doplním, že živnost "elektro" byla přeřazena z živnosti vázaných do živností řemeslných novelou živnostenského zákona 130/2008 Sb.,      takže to nebylo "odjakživa",      ale až od roku 2008.

Sice jsme již na otázku v tomto tématu odpověděli a tak otázka historie našeho podnikání je jen pro poučení, ža v tom byl nějaký legislativní vývoj.

U živnosti vázané byla možnost do 1.7.2008 doložit doklady a smlouvu s odpovědným zástupcem. Takže chtěli.....opr ávnění, anebo smlouvu s odpovědným zástupcem
Takovou živnost na montáž, opravy, revize a zkoušky VEZ jsem otevřel v roce 2005.
V roce 2009 jsem dostal výzvu od ŽÚ, abych doložku odpovědného zástupce vymazal a činnost byla přeřazená pod živnosti řemeslné.
To vše vyčteme z výpisu živnostenského rejstříku.
V roce 2009 jsem vyřízoval na ITI Oprávnění k provádění montáži, oprav a revizí VEZ bez omezení.

Všimněme si jen, že uplynulo celých 14 roků od roku 2008, kdy opět živnost elektro s VEZ byla zákonem 250/2021 Sb.,     znovu vracená do živnosti "vázané".

Ale aby nezaniklo to důležité:

Vytracení kouzelného slovíčka VYHRAZENÉ byl nápravný krok správným směrem. Do té doby byl dodavatel montáže UTZ jaksi bez stanovené živnosti, což asi nebyl dobrý stav věci.
Část B je podnikání v oblasti působnosti resortu Ministerstva práce a sociálních věcí. Čili jenom někde. Proto taky dává logiku, že živnostenský úřad vydá ŽL nezávisle na tom, jestli žadatel má nebo nemá oprávnění od TIČRu. Podnikání bez držení tohoto oprávnění může být obecně vzato legální. ( edit.: je to těžká kategorie i pro právníky a soudní znalace....)

Tazateli bych doporučil, aby si oprávnění od TIČRu pořídil,     protože neví a nebude v budoucnu vědět, stejně jako my ostatní, jestli v daném případě pracuje nebo nepracuje na VTZ. Čili z principu předběžné opatrnosti.





Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #28 kdy: 03.04.2024, 05:53 »

Je zajímavé že když se stane něco jako v tomto zveřejněném příběhu, mají všichni plnou pusu řečí o tom, proč si zákazník prostě nepozval "opravdového" elektrikáře, kterého si může i na TIČRu ověřit a především s referencemi. No, ono pokud zákazník neví co má dostat, tak mu prostě nic nechybí a jediným kritériem zůstává cena.  zle

https://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,48866.msg383939.html#msg383939

Prakticky tady vzápětí čtu mnoho příspěvků o tom jak se něco nemusí........ ..  a tak dále.  Pak když vám zákazník tři dny svítí lampičkou přes prodlužovák a přijde o nové spotřebiče i desítky tisích po zásahu takového týpka co nepotřebuje oprávnění od TIČRu, začnou se na to lidé z jeho okolí dívat úplně jinak.  podivej

Elektrikář je odborník, který by se za svou práci neměl stydět a nemůže se "bát" pravidelně ověřovat a doplňovat své znalosti. Proto je pro mne elektrikář ten, kdo se "nebojí VTZ" a má k tomu oprávnění, "pojistku na blbost" ,  nebo prostě řeší zakázky se smlouvou o dílo a klidně i pozve (nebo nechá zákazníka pozvat) nezávislého RT pro ověření bezpečnosti. Ostatní jsou bastlíři které rozhodně nedoporučuji a od kterých budu vždy laiky zrazovat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #29 kdy: 03.04.2024, 16:03 »

Je to jen a jen o lidech, nědo má razítek plnej kufr a stejně umí ho..o.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #30 kdy: 03.04.2024, 16:39 »

Je to jen a jen o lidech, nědo má razítek plnej kufr a stejně umí ho..o.


Krátké, stručné a dokonale výstižné.
Nicméně razítko = větší úroda bankovek
A když jsou ta razítka ještě na haldě papíru s pro laiky hodně nesrozumitelný m textem...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #31 kdy: 03.04.2024, 19:11 »

Je to jen a jen o lidech, nědo má razítek plnej kufr a stejně umí ho..o.

OK, ne že to by to často nebyla pravda. Ale možná tedy veřejnosti pomůžeš alespoň radou s tím jak mají poznat skutečného elektrikáře od bastlíře, když žádné oprávnění, osvědčení a další "razítka" znamenají jen to že člověk umí ho...o. Ten mlaďas se taky ze začátku zdál sympatický a uměl vše pěkně "okecat". Bylo to z pozice laika poznat až když bylo pozdě a došlo ke škodě

Podle mne tento příspěvek jen ospravedlňuje právě volbu těch, co se snaží vyhnout tomu, mít všechno v pořádku. Pak není na nich pomalu nic vymahatelné. Ano, žádnej papír z nikoho elektrikáře neudělá, ale z pohledu zákona se už může jednat o trochu jinou odpovědnost a možná větší šanci s vymáháním.

Ale celá tato diskuse je pouze o tom, proč nepotřebuji osvědčení od TIČRu, když chci jen "domkařit". Pravděpodobně asi nebude při všech činnostech úplně nutné, nicméně nevidím důvod k tomu proč se tomu prostě vyhnout. Navíc absence smlouvy která mi jasně nevymezí to e se nejedná o VTZ, mě v případě nějakého problému může dostat do značných potíží.

Osobně se dál podobné diskuse nechci účastnit. Nejsem právník a toto je spíš právní otázka kdy zdejší názory stejně nemají žádnou váhu a tazatel by si vše měl zjistit od úřadů, kdy po položení dotazu obdrží odpovědi které mají nějakou právní váhu. Na tozdíl od zdejších diskusí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #32 kdy: 03.04.2024, 21:56 »

Osobně se dál podobné diskuse nechci účastnit. Nejsem právník a toto je spíš právní otázka kdy zdejší názory stejně nemají žádnou váhu a tazatel by si vše měl zjistit od úřadů, kdy po položení dotazu obdrží odpovědi které mají nějakou právní váhu. Na tozdíl od zdejších diskusí

Plně s tebou Honzo souhlasím.
Diskuse se mohla uzavřít u příspěvku číslo 2.
Jenže tazatel se již neozval.....
a tak jako vždy se rozjede soutěž mezi odborníky, kteří se rozdělí na dvě mužstva a často není vítěz. Protože není soudce a autorita... Přesto myslím, že diskuse byla užitečná.

* P5, Otazky_ke_zkouskam RT.pdf (377.36 KB - staženo 29 krát.)
* Všechny dotazy a odpovědi na VTEZ.pdf (1374.5 KB - staženo 38 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #33 kdy: 04.04.2024, 18:33 »

O kvalitě díla rozhodně nenapovìdá počet oprávněních k dílu samotnému nutnně nepotřebných.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Palička
*
Offline Offline



« Odpověď #34 kdy: 04.04.2024, 20:12 »

Je zajímavé že když se stane něco jako v tomto zveřejněném příběhu, mají všichni plnou pusu řečí o tom, proč si zákazník prostě nepozval "opravdového" elektrikáře, kterého si může i na TIČRu ověřit a především s referencemi.

a ještě jeden citát od vás:

"Když si vezmu jen smlouvu o dílo během rekonstrukce, zbavím se minimálně třetiny bastlířů. Když ve smlouvě bude požadavek na zákonné dokumenty (ty mohou být i vyjmenované - od rozvaděče, prohlášení o shodách ,  ...) tak mi zůstanou k výběru pouze profesionálové ."


Za svých 30 let praxe v nemovitostech jsem potkal desítky řemeslníků a firem, které měly stohy certifikátů včetně ISO a které podepsaly ve smlouvě o dílo jakékoliv ustanovení, včetně ustanovení, že firma bude postupovat podle norem, platných právních předpisů, projektu, v souladu s obecnými zvyklostmi a pravidly, že je odborně plně způsobilá, že má certifikace na tohle a na tamto -  a nakonec to velmi často skončilo odstoupením od smlouvy (z naší strany) a vyhazovem; stačil první kontrolní den a  výsledky její práce (a ne, nejde jen o elektrikařinu).

Žádný papír ani certifikát není dokladem o odbornosti, pracovní solidnosti, slušnosti, zájmu a profesionalitě a není jím ani (povinný) papír od TIČRu ani (povinné) členství v komorách či cechách. Advokáti jsou v komoře všichni a přesto se občas najde nějaký, který zdefrauduje klientům peníze.  A to bych si myslel, že zrovna jim musí být jasné následky...... .

Papír od TIČRu je pouze dalším z dokumentů, který stát po podnikatelích chce. Ale pozitivní vliv na kvalitu řemesla či úroveň řemeslníků nemá.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #35 kdy: 04.04.2024, 20:50 »

Papír od TIČRu je pouze dalším z dokumentů, který stát po podnikatelích chce. Ale pozitivní vliv na kvalitu řemesla či úroveň řemeslníků nemá.

Tak ještě jednou a opravdu naposledy. Netvrdím že díky kterému-koliv papíru bude z které-koliv firmy nebo řemeslníka kvalitní firma. Jasně jsem to i napsal ve svém příspěvku, stačí si to jen dobře přečíst.

Osobně ale nemohu souhlasit s příspěvky které "pod čarou" říkají, že každá firma která má v pořádku všechny papíry, pravidelně se školí (má ty různé certifikáty) je špatná a že lepší je pozvat si firmu "bez papírů". Nejen ve mě některé příspěvky vyvolávají pocit toho, že když mám kompletní "papíry" pro práci na VTZ a několik různých certifikátů o absolvovaných školeních třeba i ukončené přezkoušením, tak jsem neschopnej podvodník který se za tyto dokumenty jen schovává. Že je mnohem lepší vzít si někoho z ulice kterej to tak vážně nebere a dostanete kvalitněji provedenou instalaci.

a ještě jeden citát od vás:

"Když si vezmu jen smlouvu o dílo během rekonstrukce, zbavím se minimálně třetiny bastlířů. Když ve smlouvě bude požadavek na zákonné dokumenty (ty mohou být i vyjmenované - od rozvaděče, prohlášení o shodách ,   ...) tak mi zůstanou k výběru pouze profesionálové ."


Ano, na tom si stále trvám. Ten kdo nechce dodržovat platné předpisy a ojebává to, s největší pravděpodobnos tí ojebe i mě jako zákazníka. Logická úvaha a poznatky z praxe, třeba i na rekonstrukci mého domu, kde se také pár firem vystřídalo. DOst mě to naučilo, včetně toho že některé firmy se ohánějí nejen certifikáty, ale i kvalitou své práce za kterou si dokáží pevně stát. S většinou jsem nakonec udělal velmi dobrou zkušenost a na ty špatné už vlastně zapomněl.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Stran: 1 [2] 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jaký je rozdíl mezi oprávněním a osvědčením? (rok 2004)
 Kdo může provádět revize strojů?
 Co se naučit na zkoušky pro ITI?
 Mohu udělat revizi pouze s osvědčením RT?
 Za jakých podmínek lze provádět revizní činnost při vydaném oprávnění XXXX/7.20?
 Ako je to s osvedčeniami z komory stavebných inžinierov u trafostanic?
 Ake su ofiacialne anglicke preklady roznych stupnov osvedceni ?
 Může být ještě platné osvědčení RT vydané v roce 1984 ?
 Uznává organizace státního odborného dozoru osvědčení revizních techniků?
 Neznáte nějaké příčiny proč RT přišel o osvědčení?
 Je nutné mít přezkoušení od Báňského úřadu pro el. revize v povrchových lomech?
 Jaké zkoušky potřebuji absolvovat na ITI pro živnost?
 Jaký doklad musí mít instalační firma, která instaluje hromosvody na RD?
 Jsou osvědčení vydávána organizací státního odb. dozoru přezkoumatelná soudem?
 Musím mít k podnikání na ŽL ještě oprávnění k elektromontážím vydané ITI?
 Potřebuje s.r.o. k montážím, revizím atd. dodavatelským způsobem oprávnění?
 Co hrozí firmě, která provedla elektrorevize technikem s propadlým osvědčením?
 Potrebuji k elektromontazim mimo CR osvedceni od TICR?
 Má oprávnění revizního technika neomezenou platnost?
 Kdo a jakým způsobem může školit a udělovat osvědčení nad 1kV st?
 Jaké rozdíly vidíte mezi oprávněním a osvědčením vy?
 Jaké jsou požadavky TIČR pro získání TIČR oprávnění/ osvědčení?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.08 sekund, 21 dotazů.