Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Proč invertor po prvním spuštění vyhodill jistič a od té doby nefunguje?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Proč invertor po prvním spuštění vyhodill jistič a od té doby nefunguje?  (Přečteno 1307 krát)
Vladislav Hejda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 04.02.2024, 22:23 »

Zakoupil jsem si nový invertor (konkrétně Parkside PMSG 200 A2). Zařízení je určeno k zapojení na 1fázový obvod (230V /50Hz) s jištěním 16A (uvedeno v návodu). Úplně nové zařízení jsem připojil do zásuvky (bez prodlužovačky),    přepnul vypínač na "on". Rozběhl se ventilátor, rozsvítili se kontrolky. Poté jsem stiskl tlačítko na změnu svařovacího modu. V ten moment se invertor vypnul. Zjistil jsem, že byl v rozvaděči vyhozen jistič (v tu chvíli jsem zjistil že jde o jistič B13). Jistič jsem zpátky nahodil. Bohužel od té chvíle svářečka nefunguje. Jediné, co svítí, je dioda indikující zapnutí. Ventilátor se netočí, kontrolky nesvítí, invertor na nic nereaguje.
Nasvědčuje to vadnému zařízení, nebo jsem závadu mohl způsobit nějak já (resp. rozvody v mém domě)? Zařízení chci reklamovat, jen se bojím, aby nebyla chyba na mojí straně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Peter Munka
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 05.02.2024, 09:26 »

Ak to je kupene v Lidl, tak nemajte obavy, tam maju z centraly pokyn riesit reklamacie bez velkych reci.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #2 kdy: 05.02.2024, 09:52 »

Podle vašeho popisu to bude vada inventoru.Inve ntor nemůže vyhodit jištěmí 13A při přepínání druhu svařování a chodu naprázdno!! Vyhazuje max při svařování, že bere velký proud na sváření!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 05.02.2024, 12:47 »

Určitě reklamovat, závada je jednoznačně uvnitř přístroje. Jen to chce trpělivost, reklamace fungují, ale kolečko trvá obvykle ke 30 dnům.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #4 kdy: 06.02.2024, 12:51 »

Okamžitá reklamace. Mě například elektrický hoblík od LIDLu, vydržel běžet cca 2,5minuty a shořel. Toto nářadí nikomu nedoporučím a napříště nekoupím.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #5 kdy: 07.02.2024, 06:20 »

Také jsem koupil ruční rozbrušku bateriovou.Na první zapnutí šla cca 5 minut a motor odešel.
Reklamace bez potíží, dali novou rozbrušku a už jsem s ní asi 10 kotoučů pořezal a funguje k plné
spokojenosti./LIDL/
Taže asi kus od kusu!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 07.02.2024, 07:11 »

Klasický znak levných výrob. Nestabilní kvalita!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.033 sekund, 22 dotazů.