Lze napojit bod rozděleni na svod hromosvodu?

<< < (2/17) > >>

Pavel Horský:
To vás tedy napadlo celkem špatně.
Bleskový proud musí být pokud možno co nejrovnoměrněj i rozložen při vstupu do země a počty svodů rovněž přispívají k lepším parametrům nebezpečné přeskokové vzdálenosti.
Návrh zemnící a vrchní jímací soustavy je jasně dán a já důrazně nedoporučuji do toho jakkoli zasahovat.
Pokud máte zemnič kolem domu (kruhový zemnič),  pak si z něj nechte odbornou firmou napojit hlavní ochrannou přípojnici, ze které je pak napojený vámi zmiňovaný bod rozdělení.

Sám nic nedělejte.

Jiří Kantner:
Proboha, počet svodů se určuje výpočtem a pokud tam projektatnt  svod nakreslil tak rozhodně není zbytečný. Kdyby byl zbytečný, tak je to podezřelé, protože developer šetří každou korunu.
Potlačte touhy po seberealizaci, minimalizujte lidovou tvořivost a konzultujte to s projektantem.
Pokud máte zemnič kolem domu, bude jednodušší se k němu prokopat a vytvořit odbočku pro přizemnění. Když pujdeme po detailech tak asi bude potřeba zřídit HOP.  A jen tak mimochodem jakpak máte řešenou přepěťovou ochranu?
No a dobrý projektant by to měl vidět osobně a určitě by měl zkoumat jak je řešená přepěťová ochrana. Těch potenciálních problémů tam může být víc!

Tomáš Říha02:
Otázka je, jestli by pak nebylo výhodnější udělat uzemnění pro bod rozděleni znovu. Nevím jak se to dá zrealizovat. Jestli stači dát do země zemnící tyč .  Pochybuji že na zemnící pásek se bude možné napojit .Tipoval bych, že bude nejspíš zalitý betonem.


Jiří Kantner:
Zemnící tyč je řešení jen pro přizemění bodu rozdělění, co už bude hodně slabší tak to je funce přepěťové ochrany.
Jednoduchá řešení vypadají hezky ale správná řešení se odvíjí od respektování fyziky a od výpočtů.

Tomáš Říha02:
Pochybuji že developera přiměji k nápravě odbornou firmou. Napojení na hromosvod mi  totiž taky sami navrhovali.

Co mi vlastně hrozí, pokud bod rozděleni nebude uzemněn? 

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana