Je lepší mít 1 prodlužovačku (vše 1 zásuvka), či 2 prodlužovačky?

<< < (2/2)

Václav Třetí:
Obecně je dobré, pokud se řeší napájení jakýchkoliv elektronických  přístrojů, které jsou vzájemně propojeny dalšími metalickými vodiči (datové, audio, video),  aby bylo použito napájení z jednoho bodu. Ochrání to nejen před případným poškozením přístrojů, ale i nežádoucími provozními stavy a rušením (brum ve zvukovém signálu, nestabilita obrazu monitoru, nestabilní přenos dat). Tento stav může nastat jen u přístrojů  v I. isolační třídě a bývá zřetelnější u rozvodů TN-C.

Jiří Kantner:
Jsou prodlužovačky a prodlužovačky. Naprostá většina toho co se běžně vyskytuje v marketech jsou plastové výlisky podřadné kvality kde je ošizeno vše co se ošidit dá.
Pak existují prodlužovačku s vícero zásuvkami navržené pro použití v 19" rackách,  povětšinou stojí něco přes 1000Kč kus a omezení bývá krátké přívodní šňůra (typicky 2m).
Tyhle výrobky jsou kvalitou někde jinde a nebál bych se trvalého zatížení až 2kW na přívodu. Myslím, že limitující prvek bude zásuvka do které se tato prodlužovačka zapojí. Tam poteče největší proud přes kontakty. 2kW píšu z vlastní zkušenosti, protože trvalá zatížitelnost kontaktů v zásuvce je daná jejich rozměry, přítlačnou silou a materiálem povrchu. A od dob kdy zásuvky a zástrčky měly uváděný maximální proud 10A tak se v konstrukci zásuvkových strojků žádná revoluce neodehrála (osobně bych to spíš nazval plíživou kontrarevolucí),  nicméně dnes je standardem nominální proudové maximum 16A.

Navigace

[0] Index zpráv

[*] Předchozí strana