Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Jak si vybrat revizního technika?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak si vybrat revizního technika?  (Přečteno 4202 krát)
Tomáš Kotian
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 06.01.2024, 23:13 »

Jak vybírat osobu která bude provádět výchozí revizi elektro spotřebičů v našich kancelářích?

Dostal jsem různé cenové nabídky a jsou mezi nimi velké cenové rozdíly.
Proto bych chtěl poradit, na co si dát pozor nebo co si zkontrolovat?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 07.01.2024, 10:46 »

Okrem toho žeby cena nemusela prekračovať cenový strop z nejakého oficiálneho cenníka stavebnej výroby... by bolo vhodné aby uchádzač uviedol aj čas ktorý potrebuje na jeden spotrebič...
Mnohých taká požiadavka rozčuluje, „že čo koho do toho kto je jaký šikovný“, .. no keď niekto spraví administratívn u budovu s 500-600 spotrebičmi za jeden deň, tak kto chce, nech sa nad tým zamyslí...

Inakšie,.. čo je to východisková revízia spotrebiča..?
Hneď po zakúpení?..nemá to byť správne prvá, a až po uplynutí termínu podľa používania.. ? ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #2 kdy: 07.01.2024, 11:31 »

Jak vybírat osobu která bude provádět výchozí revizi elektro spotřebičů v našich kancelářích?

Neexistuje žádné pravidlo jak poznat kvalitního řemeslníka. Ve firmách mívají ale dvojí přístup. Jedni automaticky vyberou tu nejlevnější nabídku s tím, že oni svou povinnost splnili tím, že objednali provedení revizí. To doloží právě těmi revizemi a jak jsou provedeny (nebo zda byly opravdu provedeny) je jim úplně jedno. Hlavně že mají papír a moc to nestálo.
Pak je tu průmysl kde se dbá nejen na papír, ale i kvalitu na které velmi záleží (stejně jako na zdravý zaměstnanců),   protože každá odstávka nebo úraz jsou pro firmu velmi drahé a prevence není jen sprosté slovo na papíře. Tam se většinou dá na předchozí zkušenosti. Nicméně podle tvrzení některých projektových manažerů kteří zadávají různé práce v těchto firmách (včetně revizí),   škrtnou tu nejlevnější (jednu nebo dvě) nabídky a stejně tak tu nejdražší a pak teprve provedenou výběr mezi dodavateli. Pro některé z nich občas provádím nějaké práce během odstávek, nebo revize po opravách/úpravách a tak podobně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jaroslav Jonáš
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 07.01.2024, 17:26 »

Otázka na tazatele:
Opravdu chcete vybírat osobu (revizního technika),  která bude provádět výchozí revizi elektro spotřebičů ve vašich kancelářích?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #4 kdy: 08.01.2024, 08:27 »

Přečtě si pořádně změnu normy a tak zjistíte že RT budete potřebovat jednou za 8 let.. tanecek
7 let může váš elektrikář dělat tyto zkoušky sám. (pro kanceláře)
Za 7 let máte ještě čas dělat výběrko dnes... Smutek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #5 kdy: 08.01.2024, 11:06 »

Já bych si těmito tvrzeními nebyl tak jistý

1 - nevíme kdy byly provedeny poslední revize spotřebičů
2- protože něco jako výchozí revize spotřebičů neznáme, kdo ví o co ve skutečnosti jde
3- může jít o spotřebiče i nářadí
4- zde uváděné termíny jsou maximálně možné dle norem. Nicméně tyto termíny mohou být kratší, určené místním bezpečnostním předpisem a ještě se budou lišit dle provozu kde se nacházejí, četnosti používání, držení v ruce,  .........

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #6 kdy: 08.01.2024, 12:01 »

Já bych si těmito tvrzeními nebyl tak jistý

1 - nevíme kdy byly provedeny poslední revize spotřebičů
2- protože něco jako výchozí revize spotřebičů neznáme, kdo ví o co ve skutečnosti jde
3- může jít o spotřebiče i nářadí
4- zde uváděné termíny jsou maximálně možné dle norem. Nicméně tyto termíny mohou být kratší, určené místním bezpečnostním předpisem a ještě se budou lišit dle provozu kde se nacházejí, četnosti používání, držení v ruce,  .........



Bylo to na otázku všeobecně "kancelářskou techniku".......
Byl jsem u toho /viděl jsem zápis/,  že elektrikář dělal vše v kanceláři, od konvic,přes lednice,mikrovlnky a pak perličku, myš od PC.... Afro
Podle BOZP můžete dělat i každý měsíc zkoušky a revize podobně....
Ale proč si krátit život něčím, čím to jde zefektivnit a snížit náklady firmě!! tanecek

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jaroslav Jonáš
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 08.01.2024, 17:45 »

Mě nejde o to, jakého technika hodlá tazatel hledat, ale o to, co po něm bude chtít. Píše, že bude požadovat VÝCHOZÍ revizi na NOVÉ elektro spotřebiče v kancelářích. Docela věřím tomu, že v dnešní době dodavatele VÝCHOZÍCH revizí na NOVÉ elektro spotřebiče najde.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdeněk Mazač
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 08.01.2024, 21:22 »

Výchozí revize nových spotřebičů? To snad spíš Revize nových spotřebičů před uvedením do provozu
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #9 kdy: 08.01.2024, 22:24 »

Výchozí revize nových spotřebičů? To snad spíš Revize nových spotřebičů před uvedením do provozu

Domnívám se že nee. Nový spotřebič není potřeba revidovat. Prošel všemi zkouškami a pokud není zjevně poškozený dopravou nebo skladováním, tak se rovnou používá. V tento okamžik za něj ručí sám výrobce, nebo prodejce. Osobně jej nechám zapsat do seznamu nových spotřebičů a vytvářím mu kartu v dalším pravidelném termínu revizí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Zdeněk Mazač
*
Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 08.01.2024, 22:41 »

ČSN doporučuje před uvedením nového spotřebiče do provozu provést měření PE vodiče přívodu/ ověření spojitosti
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #11 kdy: 09.01.2024, 08:05 »

A co je uplně nejhorší...
Nevím jak to vnímají ostatní kolegové, ale v mém okolí se pohybuje poměrně veliké množství RT, kteří neustále hledají, jak vše zákonné a normativní co nejchytřeji obejít, aby vydělali veliké peníze bez větší práce.
Dost často řeším telefonáty ve stylu "takhle nemohu, protože je to dlouholetý dobrý klient",  "to je kamarád, na toho se nemohu vysr...t",  "když nepřimhouřím oko, rozkřikne se to a jsem bez práce",  "NV není zákon, tak na to mohu hodit bobek",  "nemám čas se zabývat nějakými podklady z nějakého debilního NV" a někteří kolegové záměrně revidují i "od stolu".

K tom,u přimhuřování oka... já jsem docela kruťas a nesnáším, když se něco vědomě obchází z důvodu lenosti a že bych trpěl nedostatkem práce?
Naopak, spousta mých klientů si mě bere právě kvůli tomu, že jsem důsledný. Berou to jako přednost a já to beru jako profesní čest.

Takže jak vybrat revizního technika?
To je velice těžké a řekl bych, že zde je dobrá rada opravdu drahá  Smutek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Miroslav Revús
RTEZ E1 A, B
*
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 09.01.2024, 08:50 »

Nedávno som robil cenovú ponuku na revíziu spotrebičov a náradia.
Už v CP som upozornil klienta, že počas revízie musím spotrebič vypnúť, prezrieť a odmerať hodnoty súvisiace s bezpečnosťou.
To znamená, že buď revíziu vykonám mimo pracovnej doby (popoludnie, víkend) alebo im budem vypínať počítače počas pracovnej doby.

Kto nepotrebuje vypínať, ten nevykonáva meranie a klame zákazníka.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

You don´t have to be old to be wise. (Judas Priest)
But I am :-)
Jiří Kantner
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 09.01.2024, 10:27 »

K tom,u přimhuřování oka... já jsem docela kruťas a nesnáším, když se něco vědomě obchází z důvodu lenosti a že bych trpěl nedostatkem práce?
Naopak, spousta mých klientů si mě bere právě kvůli tomu, že jsem důsledný. Berou to jako přednost a já to beru jako profesní čest.
Ale je dost lidí, kteří by rádi jak dobré jméno tak i kšefty, kde se platí za přimhouřené oko...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Revús
RTEZ E1 A, B
*
Offline Offline




« Odpověď #14 kdy: 09.01.2024, 11:15 »

Ale je dost lidí, kteří by rádi jak dobré jméno tak i kšefty, kde se platí za přimhouřené oko...

Takí si nevybudujú dobré, ale známe meno, Bude o ňom známe, že "za peníze v Praze dům" a dobrých kšftov budú mať dosť.
Ešte stále sa v mnohých firmách revízie považujú za úradnú buzeráciu a nie za objektívne zhodnotenie bezpečnosti.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

You don´t have to be old to be wise. (Judas Priest)
But I am :-)
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #15 kdy: 09.01.2024, 11:29 »

ČSN doporučuje před uvedením nového spotřebiče do provozu provést měření PE vodiče přívodu/ ověření spojitosti

Bylo vydáno takové "stanovisko" že spotřebiče nejsou VTZ a jejich  výchozí revizi ,      v plné výšši nahrazuje doklad
prohlášení o shodě.....Je to ekvivalent výchozí revize ,      jak je to u VTZ /třeba instalalace/.
Měli by to mít změřené už z výroby a tím pádem dodat tento doklad.
Pak už zkoušky a revize dle tabulky nebo dle MPBP!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Kvita Ladislav
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 09.01.2024, 12:14 »

Bylo vydáno takové "stanovisko" že spotřebiče nejsou VTZ a jejich  výchozí revizi ,       v plné výšši nahrazuje doklad
prohlášení o shodě.....Je to ekvivalent výchozí revize ,       jak je to u VTZ /třeba instalalace/.
Měli by to mít změřené už z výroby a tím pádem dodat tento doklad.
Pak už zkoušky a revize dle tabulky nebo dle MPBP!


...na druhou stranu existuje poznámka 10 k tabulce 1 ČSN 33 1600 ed.2


* Měření PE.png (449.54 KB, 1531x306 - prohlédnuto 100 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Karel Bělohlávek
*
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 09.01.2024, 13:09 »

...na druhou stranu existuje poznámka 10 k tabulce 1 ČSN 33 1600 ed.2

K uvedenému bych jen doplnil, že se jedná o poznámku, která byla do normy začleněna až v rámci změny Z2 ze září 2021. Jedná se tedy o poměrně nový požadavek, který nemusí být každému znám.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrikář
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.035 sekund, 22 dotazů.