Mohu nesouhlasit s připojením novostavby mého souseda?

(1/2) > >>

drapal:
Mám ohraničený pozemek plotem a v tom to plotě je i sloup el.vedení  je tedy na mém pozemku . Naproti přes silnici si soused zboural stodolu. Stodola měla před demolicí staré připojení z jiného sloupu  pravděpodobně nefunkční. Ted nám byla doručena SMLOUVA o SMLOUVĚ BUDOUCÍ o zřízeni věcného břemene od distributora mého nového souseda. Distributor se tedy chce připojit ze sloupu který je na mém pozemku .  přípojka povede pod silnici protlakem   nic proti této přípojce nemám sloup není nevlastním  ale nechci mít skrz souseda na svém pozemku věcné břemeno .  Ve smlouvě se uvádí že musím povolit vstup na pozemek a i dokonce vjezd . vjezd ale není možný.
Otázka tedy zní je nějaká reálná šance se domluvit s distributorem na připojeni ze sloupu bez břemena či přípojky v tažené vzduchem.

jan as x:
Na smlouvu musi byt dle meho nazoru dva, tedy asi jste dostal navrh smlouvy.

Tak jim poslete protinavrh. Nikde prece neni napsane, ze to MUSITE podepsat tak jak vam to prislo.

V mezidobi se muzete domluvit se sousedem (co za souhlas chcete).

Faktem asi je, je distributor nebude budovat nic na vasem pozemku bez vyjasneni pravnich vztahu, potrebuje mit k pripojce/odbocce pristup.

Jiří Blažej:
Moje zkušenost je taková, že to tam zakopou i když nebudete souhlasit. Takto minulému majiteli garáže, co jsem koupil, s pozemkem před garáží i pod garáží, zakopali potrubí na příjezdové cestě, i když nesouhlasil.

Martin Procházka, Slaný:
Mluvíte o nějakém sloupu na Vašem pozemku, takže pokud je Vaše přípojka starší, je možné, že již věcné břemeno máte.
Nyní se s Vámi distributor snaží dohodnout. Pokud se nedohodnete a nebude jiná schůdná možnost zasíťování sousedova pozemku, může dojít i k tomu, že vám bude věcné břemeno zřízeno rozhodnutím vyvlastňovacíh o úřadu.

drapal:

Mám ohraničený pozemek plotem a v tom to plotě je i sloup el.vedení  je tedy na mém pozemku . Naproti přes silnici si soused zboural stodolu. Stodola měla před demolicí staré připojení z jiného sloupu  pravděpodobně nefunkční. Ted nám byla doručena SMLOUVA o SMLOUVĚ BUDOUCÍ o zřízeni věcného břemene od distributora mého nového souseda. Distributor se tedy chce připojit ze sloupu který je na mém pozemku .  přípojka povede pod silnici protlakem   nic proti této přípojce nemám sloup není nevlastním  ale nechci mít skrz souseda na svém pozemku věcné břemeno .  Ve smlouvě se uvádí že musím povolit vstup na pozemek a i dokonce vjezd . vjezd ale není možný.
Otázka tedy zní je nějaká reálná šance se domluvit s distributorem na připojeni ze sloupu bez břemena či přípojky v tažené vzduchem.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana