Mohlo horko tavné pistole po výpadku pojistek synovi ublížit?

(1/2) > >>

Laja Van:
Verze moderátora:
Syn zapojil tavnou pistoli do zásuvky, a najednou se ozvalo prasknutí, které vyhodilo pojistky. Poté rychle pistoli odhodil, protože se mu zdála příliš horká. Naštěstí se mu nic nestalo. Pistole nevypadá poškozená, nejsou na ní vidět žádné odhalené dráty, ale při posledním používání se něco uvnitř přehřálo, zejména v místě, kde se vkládá lepicí tyčinka. Zapomněla jsem ji vyhodit.

Myslím, že syna nezranil elektrický proud, ale spíše ho překvapilo náhlé horko pistole. Mohlo to nějak ublížit i když to nebylo vidět? Já sama jsem jako dítě zažila elektrický šok, když jsem se opřela o zásuvku s zapojenou kytarou, a cítila jsem se třást ještě chvíli poté. Ale syn říká, že ho nic nebolelo, necítil žádný šok, nemá popáleniny ani nic podobného. Jen ucítil horko v místě, kde držel pistoli.


Původní:
Vyhozene pojistky silikonovou pistoli -nebezpeci?
,     omlouvám se za dotaz, ale nevim kde se zeptat. Syn zapojil fo zasuvky tavnou pistoli,luplo to, vHodilo pojistky a on pistoli z leve ruuky odhodil. Pry byla horka. Nic mu takto neni. Pistole nema zadne odhalené draty, ale pri praci minule tam neco shorelo (v místě podavani tycinky) a ja debil ji zapomněla vyhodit.
Asi ho to tedy nekoplo ale jen to nahle horko pistole..?ze? Nemohlo to ublížit "neviditelně"?
Mě jako dítě kopl proud když jsem byla opřená o zásuvku u zapojené kytary ale to jsem se celá třepala ještě nějakou chvíli, on mi říká že ho nic nebolelo nezabrnělo ani nemá popáleniny nic takového jenom jak držel tu pistoli v ruce tak ucítil horko v místě kde pistoli držel.

Jiří_Hrubý:
Zkrátka se spálil. Doporučuji nekupovat levné noname výrobky, které nemají dobře vyřešenou tepelnou izolaci. Koukněte na Bosch, Steinel, nebo Rapid, který nabízí i verzi s odpojitelným přívodem a práci jen s naakumulovaným teplem.

Jan Palička:
Citace: Jiří_Hrubý  16.12.2023, 16:23

Zkrátka se spálil

Myslím, že ho jen překvapilo, že tepelný spotřebič vyzařuje teplo....

Jan Bocek:


Na trhu je objevují lepící pistole na obojí napětí, na 120 a 230 V. Na příklad TEC 3400.....
Pak to přesně tak funguje,  rychle se pistole zahřeje a vyhodí nadproudem jistič. Pistole je tak horká, že se nedá udržet. Stačilo přepnout přepínač na požadované napětí.

V opačném případě může býti pájecí pistole na 120 V, anebo dokonce na 24 V AC.
Efekty jsou podobné.....a někdy mohou ublížit.  Rodiče by měli vědět.......že tudy cesta nevede.

Václav Třetí:
Ona se z toho nesmí dělat taková velká věda. Kdyby se skutečně spálil, tak by to bylo vidět a bylo by to třeba ošetřit. Když se dítě nenechá nic dělat, tak se mu sice nic nestane, ale také se nic nenaučí!

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana