Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Jaký je typ NTC termistoru v Parkside baterii?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaký je typ NTC termistoru v Parkside baterii?  (Přečteno 2635 krát)
Michal Ďurech
Neverifikovaný uživatel @3
**
Offline Offline



« kdy: 30.10.2023, 18:23 »

Neznáte někdo typ NTC čidla - termistoru - použitého v baterii 4Ah 20V od Parkside? (viz obrázek) Zdá se, že je fčudu, naměřil jsem odpor 40kohm, na správně fungujíci identické baterii při stejné teplotě jsem naměřil 15kohm. Elektronika to pak zřejmě vyhodnotí jako vysokou (nebo nízkou?) teplotu a odmítá baterii nabíjet.


* IMG_8517.jpg (602.94 KB, 2016x1512 - prohlédnuto 166 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Ševčík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 30.10.2023, 19:23 »

U aku nářadí HILTI má termistor hodnotu 6,8k. Bude-li hodnota stejná...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 30.10.2023, 19:46 »

při stejné teplotě jsem naměřil 15kohm
Chybí velmi podstatná informace, a to, jaká byla ta stejná teplota.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 30.10.2023, 19:50 »

Napětí všech článků baterie je stejné?
Mám zkušenost, že je li jeden vadný, nabíječka se chová stejně...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Michal Ďurech
Neverifikovaný uživatel @3
**
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 30.10.2023, 20:58 »

Citace
Chybí velmi podstatná informace, a to, jaká byla ta stejná teplota.
Teplota byla cca 15°C.
Citace
Napětí všech článků baterie je stejné?
Mám zkušenost, že je li jeden vadný, nabíječka se chová stejně...
Ano, je stejné. Navyše jsem přímo měril odpor na termistoru.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 30.10.2023, 21:54 »

Prima. To vypadá na jmenovitou hodnotu cca 10 kΩ/25 ºC. Tak to ještě změřte při teplotě např. 25 ºC nebo vyšší, z toho pak odvodíme vhodný typ.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 31.10.2023, 06:08 »

 Měřil jste termistor odpojený?  Je skutečně jeho hodnota 40 kOhm? Je to takové nějaké nelogické.

Zkuste místo něj zapojit běžný resistor 15kOhm. Pokud se baterie nezačne nabíjet, je chyba někde jinde.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.058 sekund, 22 dotazů.