Mohu pro nabíjení holícího strojku použít adaptér s výrazně vyšším proudem?

<< < (4/4)

Petr Stav:
Citace: Václav Třetí  21.08.2023, 19:12

Nejlepší by byl originální ND - napájecí zdroj.

S poštovným by stál asi 700 Kč. Pokud budou vadné i baterie, tak je to už cena nového strojku, takže by se oprava nevyplatila.

Citace: Václav Třetí  21.08.2023, 19:12

Mnohdy je omezení proudu již v nabíječi, zejména pokud se jedná o akku NiCd nebo NiMh. Provozní napětí strojku by na něm mělo být uvedeno.

Ve strojku jsou 2 ks Ni-MH baterií, takže pokud je pravda, že nabíjení Ni-HM je omezeno proudem z nabíječky, jak píšete, tak pak je můj problém vyřešen a nemohu strojek nabíjet takto silným adaptérem (skoro 3A).

Petr Stav:
Děkuji všem za odpovědi. Z odpovědí jsem tedy pochopil, že pokud je součástí přístroje baterie, která se nabíjí, tak neplatí pravidlo, že nový adaptér může mít větší max. proud než původní adaptér. Asi si objednám adaptér na 12V 400mA, který i s dopravou vyjde na necelé dvě stovky. Pak zkusím změřit jakým proudem se strojek nabíjí a zda budu muset koupit i nové baterie. (Holící strojek je záložní, takže ho potřebuji jen občas.)

 (mimo) Mám doma scanner u kterého se pokazil také adaptér. Původní adaptér byl na 12V 1500mA. Mohu použít nový adaptér (12V 2.92A) na napájení scanneru nebo hrozí poškození scanneru vysokým proudem? Ve scanneru žádná baterie není.

Miroslav Revús:
Vy teda máte smolu!

U scanneru by to nemalo robiť problémy. Ale pokúste sa zmerať odoberaný prúd. Nemal by prekročiť možnosti pôvodného zdroja.

Navigace

[0] Index zpráv

[*] Předchozí strana