Budu možná za fušera, ale budiž.
Smrštuji jen část přes plášt kabelů, a vodiče ve svorkách nechávám žít volným životem.
Kvalitní smrštovačka (silnostěnná) dokáže vytvořit po smštění celkem velký tlak, který by vodičem mohl někam pohnout.
To je šikovná metoda, člověk se stále učí, díky za tip.
Najmenej sekania bude pri pouziti dvoch polovicnych buziriek, ktore sa v strede mierne prekryju. Vidim to tak na min 5 cm na kazdu stranu.
Nebo teleskopicky navléknuté bužírky různých průměrů .
To je též šikovná metoda, člověk se stále učí, opět díky za nápad.
Přemýšlím, jak tam tu bužírku v takové situaci vlastně dostat. Po slepu, resp. po hmatu, tedy s vodiči a wagovkami už v bužírce to spojovat asi nebudu, takže aby smršťovačka mohla být od pláště po plášť, musím rozbít značný kus zdi na jednu, nebo na druhou stranu od narušeného místa... Proč už tam tedy rovnou nedat normálně krabici? Nebo mi něco uniká?
Ano, nejméně 15cm do boku při vodorovném vedení kabelu. Ale v krabici budete zápasit s hloubkou uložení, kabely ve zdi nepopotáhnete ani o milimetr.
Také do jedné krabice správně nemáte dávat více obvoů a když někdo provrtá či prořízne kabely od více obvodů, udělejte si třeba 3 sólo krabice vedle sebe, to se nevejdou a musíte jich udělat 5-6...
A krabice v některých místech mít nemůžete (zóny v koupelně, pod obkladem, nad sporákem a kamny apod.)
Někdy je rychlejší a šikovnější krabice, někdy bude rychlejší tato metoda. Na skládání uhlí si taky neberete rýč a na zrytí záhonku lopatu...Jsme elektrikáři a máme za povinnost používat mozek a pořád se učit
Mimochodem od jednoho výrobce izolaček apod. jsem viděl zipovací smršťovačky, ale zatím jen pro velké průměry. Třeba se objeví časem i pro malé průměryLeč i u metody s krabicí se tyto svorky nebo obdobné páčkové 224-2111 v provedení inline se jako když najdou. Často umožní dávat jen jednu krabici místo dvou, nebo jen jednu svorku na vodič místo dvou svorek a spojovacího drátu.