Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Opravy a servis, údržba, rekonstrukce
| | |-+  Jak zamezit probíjení plechové střechy?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak zamezit probíjení plechové střechy?  (Přečteno 2285 krát)
Roman Migri
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 01.08.2023, 21:14 »


Děláme zateplení RD.
Fasádníci postavili lešení a dnes mi řekli když jemně pršelo, že při zateplování cítí jemné elektrické brnění. Když jsem to zkoušel, tak ho cítím, když se jednou rukou držím lešení a druhou plechovou střechu. Můžete prosím poradit, co to může být a jak nejlépe postupovat?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 02.08.2023, 12:42 »

Pokud pominu složitější úvahy o rozdílech potenciálů, tak buďto máte fázi na lešení (mnohdy načnutá prodlužka obtočená kolem trubky),  nebo jste na domě navrtali kabel, nebo je na plechové střeše anténa spojená v domě bůhví s čím, nebo je střecha spojena s vodičem PEN, v jehož rozvodu je vadný spoj.
Každopádně nebrat na lehkou váhu a povolat elektrikáře.
Nalezení příčiny bývá mnohdy náročné....
Vyjmenoval jsem namátkou ty s kterymi jsem se setkal, kolegové jistě doplní další úvahy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 02.08.2023, 19:17 »

Není náhodou vodivě spojena se střechou televizní anténa? To by mohl být způsob, jak se na střechu dostane napětí kolem 110V přes odrušovací kondenzátory ve zdrojové části televizoru a pak přes kostru přístroje a stínění koaxiálního kabelu až na anténu. Už jsem toto párkrát řešil. Úraz elektrickým proudem není v tomto případě zásadní nebezpeří, proud je velice malý, ale nebezpečný je úlek ve výšce a možný pád.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Miroslav Revús
RTEZ E1 A, B
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 08.08.2023, 07:50 »

Už som zažil plechovú strechu pod napätím.
Spôsobil to predratý závesný kábel vstupujúci do strešníku. Obnažený fázový vodič sa oprel o strešník a cez neho bola pod napätím aj strecha.
Navyše sa cez závesné lano (ukotvené na stĺpe v spoločnom bode) preniesla fáza aj na susedný dom, ktorý má tiež plechovú strechu a jednoduchý bleskozvod. Cez bleskozvod sme namerali prúd do zeme cca 5-6A. Prišlo sa na to náhodou a našťastie bez úrazu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

You don´t have to be old to be wise. (Judas Priest)
But I am :-)
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 08.08.2023, 08:17 »

To jsem kdysi řešil také. Trubkou střešníku byly vedeny ještě vodiče NG asi 50 let staré a měly rozpadlou izolaci. Nejprve asi probíjel jen střešník, pak již začaly potíže pro celou ulici. Několikrát za sebou odhořely pojistky. Dost špatně se to hledalo. Vedení za pojistkami bylo asi kilometr dlouhé, naštěstí se to podařilo najít podle rozhoupání vodičů. Pak byla další potíž, staré vodiče nechtěly jít ven z trubky, možná se tam přivařily.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.065 sekund, 23 dotazů.