Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Slyšeli jste o výrobci toroidních jader Therma FM?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Slyšeli jste o výrobci toroidních jader Therma FM?  (Přečteno 1290 krát)
Tým portálu Elektrika
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 14.07.2023, 08:02 »

Therma FM je český výrobce magnetických obvodů
    Therma FM český výrobce magnetických obvodů. Ve svém portfóliu nabízí vinutá jádra, ta jsou klíčovými součástmi mnoha elektrických strojů a zařízení. Jádra ovlivňují jejich výkonnost. Naleznete různé typy vinutých jader, včetně toroidních, dělených, elektrotechnic ké oceli tvaru I, unicore a nanokrystalick ých jader. Tyto magnetické obvody jsou využívány v síťových, měřících, ...
   

    Související ...
    ... elektrovinka k tomuto diskusnímu vláknu zde!
   



   
Jak byste reagovali na tuto související otázku vy?
   
Slyšeli jste o výrobci toroidních jader Therma FM?
   
Zaznamenáno
Milan Jakeš
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 14.07.2023, 09:49 »

O nich jsem dosud neslyšel a až jim půjde web, rád se na jejich produkci podívám. Doposud jsem používal především klasické značky Fair-Rite, FERROXCUBE a EPCOS. Jednou jsem použil i jádra VACUUMSCMHELZE z nanokrystalick é oceli. To bylo do modulů s extra přesnými měřicími transformátory napětí a proudu k turbínám na vyvažování elektrické přenosové sítě (maximální chyba těch traf byla asi do 0,05%).
Zaznamenáno
Milan Jakeš
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 15.07.2023, 18:00 »

Dát si sem reklamu a nemít v provozu web je trochu blbý.  Smutek
Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #3 kdy: 15.07.2023, 18:04 »

Dát si sem reklamu a nemít v provozu web je trochu blbý.  Smutek
Nevím o tom, že by u nás měli reklamu.
Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Milan Jakeš
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 15.07.2023, 18:13 »

Nevím o tom, že by u nás měli reklamu.

Ok, myslel jsem, že jde o reklamu na značku a její produkty. Web jim nešel včera a nejde ani dnes.
Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #5 kdy: 15.07.2023, 18:17 »

Ok, myslel jsem, že jde o reklamu na značku a její produkty. Web jim nešel včera a nejde ani dnes.
My si píšeme o tom, kdo nám přijde něčím zajímavý. A co se týká www stránek, tak pokud bychom měli na některé čekat, tak je u nás prázdno nebo píšeme o kosmických lodích :-) Pokud je to inzerce, je to někde poznat.
Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Milan Jakeš
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 15.07.2023, 18:29 »

My si píšeme o tom, kdo nám přijde něčím zajímavý.

Tak to je dobrý. A já myslel, že jako správní kapitalisté žádáte cash i za diskuzi o značce.  poklona

Trochu bych vaší otázku upravil. Máte někdo zkušenost s jádry z nanokrystalick ých feromagnetik? Já tato jádra použil cca v roce 2005 na měřicí transformátory . Jejich výhodou jsou nesrovnatelně nižší magnetizační ztráty. To pak vedlo k tomu, že jsem snadno splnil požadavky na přesnost a s nesrovnatelně menšími jádry. Carlo Gavazzi v té době jeden obdobný transformátor s přesností blížící se našim požadavkům vyráběl ale ten měl klasické Fe jádro a byl proto obrovský.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.068 sekund, 23 dotazů.