Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Jaké instalační kanály pro průmyslové rozvaděče byste doporučili a proč?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaké instalační kanály pro průmyslové rozvaděče byste doporučili a proč?  (Přečteno 3331 krát)
Hynek Havliš
*
Offline Offline



Automatizace


« kdy: 01.03.2022, 10:43 »

Jaké instalační kanály pro průmyslové rozvaděče byste doporučili a proč?
Dostal jsem se k diskuzi na téma instalačních kanálů pro průmyslové rozvaděče, tedy pro rozvaděče, které nejsou určeny pro laickou obsluhu. Nejsou ale určeny pro EPS, nemají požadavky na odolnost při požáru apod.
Výrobci je dodávají v provedení z různých materiálů - PVC, PC/ABS, PPO, polyamid... (např. řada Hager Tehalit). Když ponecháme stranou teplotní odolnost, v čem je rozdíl? Který předpis upravuje, kdy jaký materiál žlabu zvolit?
Kterého výrobce preferujete? Třeba i co se týče práce se žlaby, stříhání, montáže...
Mnou léta ověřený výrobce má nyní problém s dodávkami.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 14.03.2022, 20:30 »

Roky používáme IBOCO T1-EF G a jsme s nimi spokojení. I zákazníci. Nepohybujeme se v těžkém průmyslu, ani v nějakých chemických provozech.
Desítky vyrobených rozvaděčů s těmito kanály. A nestalo se že by s tím byl nějaký problém.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Hynek Havliš
*
Offline Offline



Automatizace


« Odpověď #2 kdy: 15.03.2022, 05:59 »

Díky_za názor. Podle mě na tom v běžných případech v zásadě nesejde, ale, jak jsem psal, můj zavedený typ má nyní problémy s dodávkami. A dost lidí je schopno celkem vášnivě diskutovat např. o tom, že na některých typech hůře drží víka, mají otřepy po stříhání atd.
Iboco je známý výrobce a je to pro mě jedna z možností.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Hynek Havliš
*
Offline Offline



Automatizace


« Odpověď #3 kdy: 15.03.2022, 06:23 »

Sliboval jsem si od tohoto dotazu, že se tady objeví nějaký odborník přes rozvaděče (třeba technolog nebo konstruktér, který v nějakém podniku dělá pouze rozvaděče) a řekne třeba Značka X je levná, ale špatně se stříhá a špatně se vylamují zuby, značka Y je výborná, ale nebývá skladem, materiál doporučuji PVC, protože...
Je to taková blbá otázka - asi ji málokdy nekdo řeší.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Otras
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 16.03.2022, 16:56 »

Pri výrobe rozvádzačov používame žľaby od firmy ABB. Zvykli sme si na tú značku ,   dodávateľ ich vie dodať v krátkom termíne ,   spokojní sme s vylamovaním "zubov". Niekedy sme také "konzervy" ,   ak si na niečo zvykneme ,   nemeníme to. Na strihanie používame strihačku od Alfry VKS 125
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Online Online



« Odpověď #5 kdy: 18.03.2022, 18:47 »

Za mne Tehalit od Hagera.
Ze všech, které jsem měl v ruce má nejlepší poměr mezi potřebným napnelismem a zároveň neulomtolismem žebřinek.
Dále doslova vyniká čistotou hran (konkurenčnì mnohdy poškodí izolaci).
Řekl bych, že byl konstruován s vazbou na zkušenosti montérů.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.037 sekund, 22 dotazů.