Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Mám si koupit chytrý dům v akci na BLACK FRIDAY?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Mám si koupit chytrý dům v akci na BLACK FRIDAY?  (Přečteno 6431 krát)
Igor Nováček
*
Offline Offline



Prý vítězí zdravý rozum a pravda!


« kdy: 06.12.2021, 08:02 »

Mám si koupit chytrý dům v akci na BLACK FRIDAY?
    Kam se ubírá prodej elektroinstala čních prvků přímým spotřebitelům? Žijeme ve společnosti, kde je volný pohyb zboží, tedy zboží na které nepamatuje nějaké ustanovení zákona. Kdy jindy, když ne tedy právě nyní, lze pořídit cokoliv. Jenže ouha, musím si dát pozor abych se nespálil! Orientace podle akční ceny, může být jedním z lákadel, která nás mohou přivést k zoufalství. O čem píšu? Osoba mě blízká nakoupila v e-shopu "chytrá relé" za účelem "výroby chytré elektroinstala ce" a očekávala, že se jí budu věnovat. Pokusil jsem se o ...
    Zdroj: zde...


   


    Jak byste reagovali na tuto související otázku vy?
   
Mám si koupit chytrý dům v akci na BLACK FRIDAY?
   
Zaznamenáno

Bývalý projektant, dnes jen pomocná vědecká síla jednoho elektromontážn ího démona!
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 06.12.2021, 09:56 »

Velice prodávané jsou sady, které zásah elektrikáře nepotřebují vůbec (vše do zásuvek....),  nebo pouze s jednoduchým zásahem (např.termostat kotel....).
Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #2 kdy: 06.12.2021, 10:05 »

Pěkný článek. Souhlasím s tím, že lidé si nekupují pouze "krabičku" ,  ale i vědomosti a zkušenosti konkrétního integrátora a mnozí lidé si to plně neuvědomují. Několikrát se mi už stalo, že někdo chtěl pomoci s řešením, ale to by znamenalo mnoho času na telefonu, nebo přímo cestu k tazateli a hrabat se v jeho bastlu, což je ceněno poněkud jinak, než běžná "rutinní činnost".
Přiznávám se, že tomuto se věnuji pouze vyjímečně a za odpovídající ohodnocení ze strany investora, protože to bývá často náročné technicky i časově. Většinou na to nemám ten čas "hned" a nehodlám díky nim více omezit své stávající a dlouhodobé zákazníky.
Úsměvné pak je, když lidé nakoupí komponenty v BAU.... a pak potřebují něco doplnit a ono se to už nedodává. Mezitím přivezou vagón jiného systému a tak pořád dokola.
Velmi komický byl i dům, kde majitel ovládal své "chytré" řešení, pomocí 5ti různých aplikací, což nepovažuji za komfortní ani profesionální řešení.

Velice prodávané jsou sady, které zásah elektrikáře nepotřebují vůbec (vše do zásuvek....),   nebo pouze s jednoduchým zásahem (např.termostat kotel....).

Tím nechci nějak hanit všechny ty možné Iot a další řešení. Pro některé aplikace jsou plně dostačující a mohou pomoci s řešením konkrétních situací. V mnoha aspektech jsou tato "jednoúčelová" řešení dokonce perfektní. Ale pokud opravdu myslím na plnou automatizaci v domě, s podporou a možností rozšířením do budoucna, vyberu systém, který není "módní" jen po dobu reklam v TV, ale má svou dobrou historii a především jistou budoucnost pro růst a podporu.

Takže si mohu koupit chytrý dům v akci na BLACK FRIDAY, ale otázkou je zda dostanu opravdu to co chci a co mi bude dlouhodobě sloužit a nechá se i v budoucnu rozšiřovat, dle mých rostoucích požadavků a představ. I když mnohdy je spíš problém s tím, sám sobě si přiznat, že to co jsem si koupil ( a to se stane každému, samozřejmě i mě - ale už mnohem, mnohem řídčeji, než dříve) není přesně to co jsem chtěl, ale prostě to jen bylo levnější. To platí i o službách, kdy se snažím vybrat kvalitnější služby, protože mám léty a praxí ověřeno, že se mi to nakonec v dlouhodobém pohledu vyplácí. Službami jsou myšleni samozřejmě i řemeslníci.
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 06.12.2021, 10:34 »

Nejdůležitější je předem rozmyslet co vlastně potřebuji/chci.
Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #4 kdy: 06.12.2021, 13:17 »

Nejdůležitější je předem rozmyslet co vlastně potřebuji/chci.

"Ať je toho za co nejméně peněz, co nejvíce. Jednou se to může hodit!".

To je podle mne velice častý myšlenkový pochod, přičemž samotná podstata skrývá smrtelný jed!
Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 06.12.2021, 14:24 »

Tak chytrost z domu odejde s integrátorem, takže i sběrnice s dvaceti převodníky je furt jen sběrnice s dvaceti převodníky a PLC umí jen to, co má v programu. Ta "chytrost" je tak hrozný marketingový klišé...

Každý zboží, má svýho kupce. Někomu stačí ke štěstí právě ten termostat, nebo stmívač pod vypínač, případně nějaká pohybovka.
Pokud není jedinec dostatečně soudný a zároveň touží po malé domácí automatizaci a v rámci úspor ji poskládá z různých komponent různých výrobců, je to blázen, nebo masochista.
Do určitého rozsahu je výhodnější pořídit několik autonomních systémů, ono to většině uživatelů zvyklých na vypínač a rego stačí k plné spojojenosti.
Ten kdo to s tím myslí vážně, něco o tom načte a stejně osloví integrátora, nebo se vrhne na samostudium.
Těm někde mezi ale není pomoci... tanecek
Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 08.12.2021, 04:50 »

Black Friday nemám rád obecně a myslím si, že tento typ zboží do podobných akcí nepatří.

Pokud budeme do tohoto sortimentu zahrnovat termostat nebo infrapasivní spínač osvětlení, tak budiž, to je dnes již primitivní záležitost a pokud udělá někomu radost a službu svojí funkcí, může představovat předstupeň něčeho lepšího do budoucna. Ovšem je otázka jakou spolehlivost, funkčnost a technickou vyspělost mají výrobky nabízené v těchto akcích. Je známé, že v dnešní době mají tyto akce hlavně úklidovou funkci ve skladech pod heslem:  "Všechno musí pryč, abychom měli místo na nové zboží.
Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 08.12.2021, 13:12 »

Nejdůležitější je předem rozmyslet co vlastně potřebuji/chci.

Trefa...
Udělal jsem špatně rozvody a potřeboval jsem z jednoho místa ovládat světlo...  Takže "chytrá žárovka" s ještě chytřejším WiFi mezičlenem... Parádní aplikace do mobilu, dá se to rozsvěcet, zhasínat, regulovat jas i barva prakticky odkudkoliv na světě...
Ale když přijedu a chci si rozsvítit, než bych to lovil v mobilu nebo tabletu, raději jsem to celé zrušil a dal tak jednoduché DO od Eniky...
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jaromír Táborský
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 08.12.2021, 18:05 »

Je opravdu zábavné diskutovat s některým z prodejců těchto hraček. Mohu potvrdit, že někteří nemají vůbec ponětí co to je systémovka. Když se do dá ovládat mobilem, je to cool a je to chytrý. A začínám věřit tomu, že se najde trouba, který si to nakliká a vybaví celý byt. A pokud nepříjde na to, že je to šílenost, bude tomu věřit. Tak nekazte přátelé vánoční nákupy s očekávání skvělých funkcí!


* Inteligentní elektroinstalace - Alza.cz - www.alza.cz.png (1128.4 KB, 863x3737 - prohlédnuto 243 krát.)
Zaznamenáno
Juraj Rojko
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 08.12.2021, 20:39 »

Určitě tato zařízení nejsou řešením všeho a už vůbec ne pro každého. A postavit na tom kompletní systémovou instalaci asi není úplně ideální. (Na velikosti záleží...) Ale osobně si myslím, že je chybou vidět věc černobíle a celé to šmahem zavrhovat. Mnoho z nich má opravdu zajímavé funkce i technické provedení. Pro malou automatizaci, nebo doplnění velké systémové elektroinstala ce to vůbec nemusí být špatná volba.

Problém není ani tak ve funkčnosti těchto přístrojů, ale v tom, že pro smysluplné a zejména profesionální využití vyžadují poměrně hluboké znalosti z oblastí, které jsou laikům i klasickým elektrikářům zcela cizí. Bláznům a masochistům, kteří tyto znalosti mají a dělají to za peníze, se obvykle říká integrátoři. Je to myslím docela zábavná a tvůrčí práce. A neprofesionálo vé jsou stejní blázni a masochisté jako rybáři, kteří brzy ráno sedí u vody a jsou zmrzlí jako psí hovínko, přesto je to baví.

Pozitivní je, že čím dál více krystalizují určitá standardní rozhraní a zároveň vznikají služby, které je umí využít a propojit. Pravda je jich mnoho, jejich kombinací ještě více, proto je to značně netriviální, zejména ze začátku, dokud se člověk alespoň trochu nezorientuje. Ale je v tom patrný mírný pokrok a mnoho věcí už může dokázat každý, kdo je schopen porozumět psanému textu (t.j. postupovat podle návodu) a má trpělivost a odhodlání řešit případné potíže.

Umím ale pochopit jak se asi musí cítit elektrikář, který je hrdý na to, že umí po paměti zapojit vypínač č.6 a zrovna se psychicky vyrovnal s přechodem na LED. Najednou dostane od zákazníka do ruky krabici, na které je spousta barevných obrázků a pod nimi MQTT, IFTTT, REST-API, Node-RED, Ziggbee, OpenHAB, Home Assistant, Alexa, Google Home a já nevím co ještě. K tomu je návod, jedna půlka psaná čínsky, druhá půlka anglicky a těch divných zkratek je tam ještě víc než na obalu. "Technická podpora" je v nějakém diskusním fóru, která s daným produktem vůbec nesouvisí, redditu, nebo nejčastěji na Youtube. Svým způsobem je to generační podpásovka a zoufalá obrana útokem "Jsou to všechno srač..,  nejlepší je žárovka v keramická objímce." je zcela pochopitelná. Protože zvládnout toto všechno je pro velkou většinu z nich z pochopitelných důvodů nemožné.

Zaznamenáno
Juraj Rojko
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 08.12.2021, 20:40 »

...pokračování monologu...

Na druhou stranu, pokud člověk není v situaci "zítra to musí kompletně fungovat abych dostal zaplaceno",  tak to může být skvělá hračka, která mnoho mladých lidí přivádí k zájmu o techniku. Ten, kdo se do toho pořádně zavrtá, může získat nenásilnou formou znalosti, které mu mohou v budoucnu zajistit mimořádně dobře placené místo. Celé se to totiž točí kolem moderních technologií, které jsou obecně využitelné a také velmi využívané.

Abych to shrnul, za mě je odpověď: Ano, pokud vás zajímají nové věci, kupte si pár věcí a klidně i od různých výrobců. Neočekávejte od toho mnoho, neotravujete s tím elektrikáře, ale zkuste si co s tím zvládnete udělat sami. S největší pravděpodobnos tí to skončí někde v šuplíku, ale možná díky tomu trochu pochopíte technologie, které dnes hýbou světem. Tím možná i trochu lépe pochopíte dnešní svět. Nebo se ještě víc utvrdíte v přesvědčení, že dnešní svět je šílený...
Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #11 kdy: 08.12.2021, 23:43 »

Určitě tato zařízení nejsou řešením všeho a už vůbec ne pro každého. A postavit na tom kompletní systémovou instalaci asi není úplně ideální. (Na velikosti záleží...) Ale osobně si myslím, že je chybou vidět věc černobíle a celé to šmahem zavrhovat. Mnoho z nich má opravdu zajímavé funkce i technické provedení. Pro malou automatizaci, nebo doplnění velké systémové elektroinstala ce to vůbec nemusí být špatná volba.
Asi bych to líp nenapsal. Každá krabička může mít svou funkci. Ovládání zásuvek via IKEA je praktická funkcionalita ale nechtít po tom začlenění do většího systému.

...pokračování monologu...
... kupte si pár věcí a klidně i od různých výrobců. Neočekávejte od toho mnoho, neotravujete s tím elektrikáře, ale zkuste si co s tím zvládnete udělat sami. S největší pravděpodobnos tí to skončí někde v šuplíku, ale možná díky tomu trochu pochopíte technologie, které dnes hýbou světem. Tím možná i trochu lépe pochopíte dnešní svět. Nebo se ještě víc utvrdíte v přesvědčení, že dnešní svět je šílený...
Přesně to jsem začal před 20. roky s ...,  pak .... a třetí dům ... . Do toho mnoho různých pokusů ze stavebních supermarketů. To vše spíše pro hledání optima, než o komfortu, či fandovství.

Když teď potkávám nějakého dealera inteligentní instalace, je vhodnější vyklidit pole, než být za chytrýho blba. Nemá cenu někoho zachraňovat nebo komentovat reklamní výkony copywriterů.

Juraj Rojko radí dobře. Ať si každý vyzkouší, co mu trh nabízí, sám si to vyhodnotí a sám se rozhodne zda mu stačí IKEA zásuvka nebo nějaká krabička z Alzy. Proč by ne.
Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Antonín Kohoutek
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 09.12.2021, 06:39 »

Tady je pěkný 3 roky starý článek, jak HW stojí 100 Kč (5 usd) a jak lze programovat https://www.zive.cz/clanky/pojdme-programovat-elektroniku-hackneme-ultralevny-sonoff-a-vyrobime-si-vlastni-wi-fi-lampu/sc-3-a-192840/default.aspx


Sám jsem letos koupil za cca 200 Kč i s poštou a DPH wifi relátko 16A/230V, které se dá spínat aplikací Ewelink a napájení jde z 5-32V AC/DC - napájím to z rozvodu domovního zvonku AC 8V.

Existuje i verze s RF 433 MHz (k wifi). Ideální ke garážovým vratům apod.

Zkušenost - platforma Ewelink se mi vizualně nelíbí, teď tam tlačí předplatný, Tuya Smart má lepší aplikaci a je i v češtině a HW je stejný, liší se to snad jen licencí v chipu?

No ale vytipovat, nastudovat, implementovat, tak to mě stálo X hodin a kdyby mi někdo nabídl, že to udělá za 4000,- co potřebuji (dálkově spínat),  bral bych to - ale nikdo takový na trhu moc není. Přitom práce na 15 minut a má vyděláno 3000 čistého.

Jinak mám pár 16A wifi spínaných zásuvek, toho času v šupliku, mají měření proudu a časovač,mám to jako časovač třeba k závlaze, k filtraci bazenu apod.

 každý funguje jinak - třeba jeden se při výpadku uvede do OFF stavu, ale druhý ne (tedy když proběhne výpadek tak pak už neproběhne off scheduler)…

 Jeden má i integraci s Apple Home (čip od apple),  usb a světlo - lze ovládat rovnou z Ovládacího centra na iPhonu i rozsvěcet. Když jsem v zahradě a potřebuji na dálku zapnout/vypnout čerpadla.

Defakto taková zásuvka s přídomkem “smart” a wifi konektivitou pro mne nahrazuje staré digitálníčasov ací zásuvky bez wifi konektivity a bez měření spotřeby…

Jinak foxtrot a jiné neznám, zajímalo by mě, kdo z vás by si to koupil domů (a nedal do nákladů) a v jaké konkrétní situaci / aplikaci by to ulehčilo život. Nejen barevné světla a scény. Protože tomu tak nějak nehovim.

Případně jak vidíte ty systémy Ikea a Lidl? Tam snad nějaká déledobá kompatibilita bude zajištěna, ne? (Jistě, jsou to soho hračky a ne elektrikářské systémy).
Zaznamenáno
Juraj Rojko
*
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 09.12.2021, 12:43 »

Jinak foxtrot a jiné neznám, zajímalo by mě, kdo z vás by si to koupil domů (a nedal do nákladů) a v jaké konkrétní situaci / aplikaci by to ulehčilo život. Nejen barevné světla a scény. Protože tomu tak nějak nehovim.

Na Foxtrotu mi dům běží už asi 10let, zatím bez jediného problému. Na rozdíl od těchto smart věciček se to však nedá "koupit domů". Vyžaduje to úplně jiný přístup k návrhu a realizaci celé elektroinstala ce už od samých začátků. mohu do toho přidávat smart prvky, dalo by se to předělat na jiný systém, dokonce to celé mohu velmi snadno a nulovými náklady předělat na klasickou instalaci (na to jsem myslel už při návrhu),  ale opačně by určitě nešlo.

Motivace? Jak říkal ten uhlobaron - mě to baví. Ale vážně. Začalo to úvahou jak a čím ovládat venkovní žaluzie a postupně se to vyvinulo až do rozhodnutí využít to komplexně. Neobsahuje to žádnou jednotlivou funkci, která by byla jednoznačným důvodem proč to použít, ale má to spousty drobných funkcí, které v celkovém součtu tomu dávají nějaký smysl. Nedávno se to tady probíralo a pan Franěk to popsal velmi výstižně. Každopádně žít bez toho všeho se dá. Ale také nelituju, že jsem do toho šel.

(Věci jako světelné scény mi také nic neříkají. Navíc se to dá mnohem lépe a levněji realizovat právě smart prvky.)
Zaznamenáno
Jan Yossarian
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #14 kdy: 09.12.2021, 13:45 »

Jinak foxtrot a jiné neznám, zajímalo by mě, kdo z vás by si to koupil domů (a nedal do nákladů) a v jaké konkrétní situaci / aplikaci by to ulehčilo život. Nejen barevné světla a scény. Protože tomu tak nějak nehovim.

Případně jak vidíte ty systémy Ikea a Lidl? Tam snad nějaká déledobá kompatibilita bude zajištěna, ne? (Jistě, jsou to soho hračky a ne elektrikářské systémy).

Vtip roku! Do nákladů! Pokud bych vzal prostředky z firemního účtu, místo toho abych za ně koupil nové nářadí, pak bych to určitě v nákladech chtěl mít. Ale elektroinstala ci soukromého rodinného domu v nákladech firmy?
Vypadá, že nehovíte více věcem. Pokoušíte se zde podsouvat srovnání pouťových hraček s něčím, čemu dáváte garanci a záruku. Zkuste nejdříve vy nastudovat o čem se tu bavíme my, co považujeme za seriózní standard a pak možná si sám dáte mokrý ručník na čelo! (Prý elektrikářské systémy! A ty druhý jsou čí systémy?)
Zaznamenáno

Marketing ti kreslí svou mapu ke štěstí na celý život, ale co když chceš jít vlastní cestou?
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #15 kdy: 09.12.2021, 13:57 »

Osobně jsem pro svůj dům už před mnoha lety, vybral také Foxtrot a nelituji. Dnes ale častěji sahám po KNX aplikacích. Rozhodoval jsem se po návštěvě několika školení na několik různých systémů. Rozhodující byly jednak možnosti  a rozsah systémů, strach z toho aby ta firma přežila i dalších minimálně 10 let a především přístup té firmy k integrátorům a zákazníkům. V tom co chci doma řídit a co od toho očekávám, jsem měl po těch školeních celkem jasno. Pak následovala celá řada realizací u zákazníků a na přání některých i v jiných systémech. Namátkou třeba Fibaro, Inels, Egon a pár dalších co si už ani nepamatuji, nebo pamatovat ani nechci. To mi pomohlo získat určitý rozhled a nyní pomáhám dalším kolegům, ale i koncovým zákazníkům a projektantům, s návrhem konkrétních aplikací, vzhledem k představám a možnostem investorů a systémů. Záleží na mnoha okolnostech, které vedou k výběru konkrétního systému a pak k návrhu konkrétního řešení.

Stejně jako Juraj Rojko, nekoukám na to jak se systémem pochlubit, ale jak ho co nejlépe využít ku svému prospěchu.  Až teď když mám to základní v podstatě hotové a nemusel jsem do systému cca 5-6 let sáhnout, si začínám dělat "radost" a rozšiřuji systém o další funkce, které mi dělají spíš radost, než že bych je "musel" mít. Například v posledních letech byla dlouhá úmorná vedra a trpěly tím i zvířata. Foxtrot dává po celé léto 2x denně čerstvou vodu slepicím a zalévá manželce záhony. Podobných "blbinek" mám více a další se chystají. Nicméně to není podstatné. Nejdůležitější m bylo zautomatizován í některých procesů v  domě tak, abych eliminoval lidské chyby a ušetřil si některé z pravidelných starostí. U mne například řízení topení s několika zdroji. Kotel na dřevo a uhlí, elektrokotel, tepelné čerpadlo, akumulační nádrže a připravuji solár. Možná za pár let i FVE.
Osobně vidím výhodu v určité robustnosti, spolehlivosti (mám to o cca 1-2 roky déle než J.Rojko) a technické podpoře těchto preferovaných systémů. Bez problémů mohu s některými z nich i spárovat třeba reproduktory Sonos, HUE žárovky, nebo třeba termostaty a další snímače Netatmo. Pak hlasové asistenty a tak dál. Prostě spojit je s IoT prostředím. ALe vše v jedné aplikaci, s jediným přístupem. To mi většina, byť často velmi hezkých a intuitivních systémů, stavěných jako hobby, prostě nenabízí. ALe u maminky jsem vystačil s dálkově ovládanými releovými moduly, ve spojení s EZSkou a podobně. Je to fakt jen o těch představách, potřebách a určení.
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Antonín Kohoutek
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #16 kdy: 10.12.2021, 01:27 »

Vtip roku! Do nákladů! Pokud bych vzal prostředky z firemního účtu, místo toho abych za ně koupil nové nářadí, pak bych to určitě v nákladech chtěl mít. Ale elektroinstala ci soukromého rodinného domu v nákladech firmy?
Vypadá, že nehovíte více věcem. Pokoušíte se zde podsouvat srovnání pouťových hraček s něčím, čemu dáváte garanci a záruku. Zkuste nejdříve vy nastudovat o čem se tu bavíme my, co považujeme za seriózní standard a pak možná si sám dáte mokrý ručník na čelo! (Prý elektrikářské systémy! A ty druhý jsou čí systémy?)

A znate dum majitele firmy Fenix (elektricke topne kabely a jine)? Tak jsem to myslel. Da se to najit na youtube, rika tam, ze to ma jako pokusnou laborator. Tak se hnedle necerte.
Zaznamenáno
Jan Yossarian
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #17 kdy: 10.12.2021, 03:24 »

A znate dum majitele firmy Fenix (elektricke topne kabely a jine)? Tak jsem to myslel.
Rozumím. Ne každý chce ovšem bydlet v účetně provozní budově.
Když tak sleduji různé ambasadory značek, jako Petr Mára  a spol.,  tak znají svou značku a samozřejmě v její prospěch jednají. Spotřebitel se pak opravdu po tíhou reklamních textů domnívá, že si může inteligentní dům naklikat v e-shopu a doma sbastlit během nedělního odpoledne.
Když bych měl vysvětlit rozdíl, tak pak mi to připomíná souseda, který stále šetřil a chtěl auto nakupovat smontováním náhradních dílů. Do dnes jezdí v kraksnách, které mu vydrží do poruchy tak půl roku. Já si kdysi koupil levnou ale novou fábii, to bylo keců jak vyhazuji peníze, že on to má vše levně. Dnes máme v rodině octávku a vždy po pěti létech novou. Nic neřešíme. Soused má stále něco jinýho. Vždy do té doby, než tomu něco klekne. Bez něj se to neobejde, protože on má kontakty na nové díly a mechaniky.

Možná ten příměr není přesný ale tady to taky není klub lepičů náhradních dílů. Tady je řeč o něčem, co se nainstaluje a se záruku to opraví kterýkoliv jiný odborník.

Případně jak vidíte ty systémy Ikea a Lidl? Tam snad nějaká déledobá kompatibilita bude zajištěna, ne?
Sám v těchto obchodech nakupuji a koukám, co nabízí. Zboží může mít různou funkčnost, kvalitu i cenu. Zkuste si v Lídlu zavolat někoho, kdo vám poradí jak některý z přístrojů začlenit do jiného systému. A s největší pravděpodobnos tí se spíše dozvíte více o složení mražených knedlíků s marmeládou, než o elektrických zapojeních.

Už tu to bylo psáno. Chtít vědět čeho chci docílit, tedy hlavně nechtít inteligentní dům! Stačí obyčejná fábie, ale nová, servisovatelná ...
Zaznamenáno

Marketing ti kreslí svou mapu ke štěstí na celý život, ale co když chceš jít vlastní cestou?
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Přibude ekologický příplatek ke nakupovanému elektromateriálu?
 Jsou elektrospotřebiče z bazaru bezpečné?
 Už se vám stalo, že vám zničili dodávku zaslanou k zákazníkovi a nevíte kdo to byl?
 Nakupujete elektromateriál v hobymarketech?
 Jaký máš názor na barterové obchody "po česku"?
 Jak na internetový obchod v elektrotechnice?
 #ESP Jaké jsou tvé nominace na slušný e-shop v elektrotechnice?
 E-knihy v novém obchodě firmy IN-EL
 Jak se starají výrobci a dodavatelé o "své" elektrikáře?
 Jak se k vám chová velkoobchod jako dobrému klientovi?
 Pozor na uvádění firemních značek na nepravých místech!
 SPD česko-čínské vztahy podporuje
 Kde je u upoutávek na prodej instalačního materiálu hranice serióznosti?
 Může být vypisovaná veřejná soutěž na dílo podle již neplatné ČSN?
 Nakupujete elektroinstalační materiál na aukcích často?
 Využijete BLACK FRIDAY ve sféře B2B?
 Jak má vypadat oborový elektroinstalační e-shop v B2B?
 Jak na vás působí obchodník s naučenými frázemi?
 R4M: Kdy obchodníka nahradí robot?
 Je v digitální době obchodování snazší?
 merXu úspěšně mění tradiční distribuční modely B2B
 MERXU: Digitální transformace strojírenských firem
 Vydavatelství IN-EL během června 2017 sleva 10% na vše!
 Pokec živnostníků o službách českých e-shopů
 Nový e-shop regulátorů a zobrazovačů teploty
 bbbJaké jsou tvé nominace na slušný e-shop v elektrotechnice?
 Léto se SCHRACK TECHNIK
 Jak se ti pracuje s novým responsivním e-shopem Schrack?
 SCHRACK Technik cílí nově i na spotřebitele
 TIP K&V: Jak hromadně importovat do košíku?
 Co je pro nakupující v B2B e-shopu motivující?
 Nakupujte elektromateriál online a se slevou
 Kdy e-shop k nákupům ne/využít?
 K čemu je v e-shopu dobrá historie předchozích nákupů?
 Ze zákulisí E-shop SONEPAR

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (3)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.097 sekund, 24 dotazů.