Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Časopis ELEKTRO bez Emila Širůčka
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Časopis ELEKTRO bez Emila Širůčka  (Přečteno 7097 krát)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« kdy: 14.04.2021, 20:50 »

Ještě jsem to zcela nepřijal. Ale můj dlouholetý přítel Emil Širůček, člověk který nesl pochodeň časopisů ELEKTRO, SVĚTLO, člověk který tomu dal celý svůj život, odešel zpět ke zdroji ...

:-(


* 21-fcc-amper-2.jpg (5.33 KB, 188x245 - prohlédnuto 320 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jaromír Táborský
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 15.04.2021, 07:49 »

Pokud vím, tak byl duší časopisu Elektro. Co bude Elektro bez něj? Pana Śirůčka jsem několikrát potkal a z jeho slov jsem pochopil, že mu jde také o něco jiného, než o jen inzerci. Co jeho úmrtí bude znamenat si nedokážu představit. Snad jeho odhodlání někdo převezme.  Smutek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 15.04.2021, 09:06 »

Tohle je smutná událost a je vždy problém, když nás opustí nějaký tahoun, jestli se najde někdo, kdo tu štafetu převezme a ponese ji stejným nebo podobným směrem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #3 kdy: 15.04.2021, 12:38 »

Tohle je smutná událost a je vždy problém, když nás opustí nějaký tahoun, jestli se najde někdo, kdo tu štafetu převezme a ponese ji stejným nebo podobným směrem.
Jenže tahouni došli a navíc Emil Širůček udržoval legendu Elektrotechnic kého obzoru. Ta začala právě před sto léty. Prozatím si ani při nejbujnější fantazii neumím představit kdo jej nahradí. Tedy aby se zachovala linie poslání značky ELEKTRO. To není jen o zaplacení ochranné známky ale také o prostředcích na provoz a to nejdůležitější, čas svého života. Postavení Emila Širůčka vyžadovalo 7/12/365.   

Jeho práci jsem vnímal jako činnost na identitě české elektrotechnik y. Ve sklepení FCC jsou kompletní ročníky EO. Materiály které v knihovnách nenaleznete a možná teď už nikdy neuvidíte.
:-(
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #4 kdy: 15.04.2021, 14:52 »

Je to cca 14 dní, kdy jsme s ním řešili nějaký firemní článek. Byl plný elánu a nic ani v nejmenším nenaznačovalo, že by to mělo vzít tak nečekaný konec.
Tahounů kteří pracují srdcem je jak šafránu a tak je sakra znát, když nějaký z nich odejde.


Jeho práci jsem vnímal jako činnost na identitě české elektrotechnik y. Ve sklepení FCC jsou kompletní ročníky EO. Materiály které v knihovnách nenaleznete a možná teď už nikdy neuvidíte.
:-(

Uvidíme kam nyní bude FCC směřovat
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #5 kdy: 22.04.2021, 08:02 »

Poslední ELEKTRO Emila Širůčka
    Vstupuji do předzahrádky. Automaticky koukám do poštovní schránky. V té se kromě reklamních letáků většinou nic neobjevuje, jen občas nějaká ta pohlednice ano ... áááá pozor! ELEKTRO! Přece jen něco, zač tu schránku stojí mít. No jo, zamýšlím se, to je vlastně Emilovo poslední. Usedám do křesla, otvírám ELEKTRO. Oči mi přejíždí ze stránky na stránku, ale myšlenkami jsem zcela jinde. Kdo tuší, kolik energie musel někdo vydat, abychom toto číslo mohli číst? Nad tím moc lidí neuvažuje, je tu přece internet a ten je zdarma. Ale je to o obsahu, o kvalitním obsahu, nejen o placených inzercích ...
    Zdroj: zde...


    
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #6 kdy: 27.11.2021, 19:42 »


Krátká vzpomínka na Emila Širůčka v době, kdy se AUTOMA oddělila od časopisu ELEKTRO a SVĚTLO.
Všechny, komu ELEKTRO v minulosti pomohlo v profesním rozhledu bych rád poprosil o vyjádření krátké slovní podpory. Nyní zažívá bez Emila vnitřní katarzi a podle mne jestli si některý z časopisů zaslouží podpořit, pak je to právě ELEKTRO.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #7 kdy: 28.11.2021, 00:11 »

Zkusím začít

Obor elektro je velice široký a časopis Elektro vždy dokázal přinést zajímavá témata, pro jednotlivá zaměření. Našel jsem si tam jak zajímavé články pro "domkaře",  průmysl, nebo revize. S chutí jsem si pročítal odpovědi na dotazy kolegů, nebo se dozvídal o něco o domácí či průmyslové automatizaci. Některé články ohledně revizního měření mám dokonce uložené.
Dozvěděl jsem se tam i o Josefu Sousedíkovi, četl o něm sérii článků a pak zakoupil knihu o jeho životě a především jeho přínosu v oboru. Nemohu zapomenout ani na témata okolo ochrany před bleskem a přepětím, kdy autoři s časopisem pomáhali s proniknutím do tajů této ochrany. Ale nemůžu zde vyjmenovat úplně všechno.

Za mne přínosný časopis, který jsem si s chutí nosil ke čtení z každé větší výstavy, z mnoha školení a podobně. Přes rozvoj internetu a mnohem větší nabídce informací na internetu, snadnému přístupu k podkladům výrobců na jejich webech a i přesto že ne všechny články mne zcela zajímají, bych nerad přišel o možnost listovat v něm i v následujících letech.
Nezbývá než věřit, že se najde dostatečně zapálený pokračovatel/a k udržení tohoto časopisu. Není to lehký úkol a vzhledem k měnícímu se trhu, to bude jistě těžší a těžší. Nicméně za každým podobným projektem stojí hlavně konkrétní lidé. Jak redaktor, tak jím vybraná témata a přispěvatelé, kteří se na výsledku nemalou měrou podílí. Držím palce a budu se těšit na další číslo  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jan Yossarian
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 28.11.2021, 09:41 »

Také se přidám.  Pana Širůčka jsem poznal zcela náhodou při jedné firemní akci. Vůbec jsem netušil co dělá. To jsem zjistil až když jsem jeho tvář viděl v časopisu. A pravděpodobně od té doby jsem si začal všímat toho co dělá. A taky těch ostatních časopisů. Pan Širůček svou prací žil a také to podle toho vypadalo. Přeji aby redakce našla nového vůdce a aby se z časopisu Elektro nestal standardní inzertní plátek se snůškou inzerátů a často bezobsahových komrčních sdělení. Docela by mě zajímalo co se tam teď děje a jak to tam vůbec funguje když teď časopisy naprosto drtí sociální sítě. Elektro by mělo přežít, jako jedinému časáku to přeji!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #9 kdy: 29.11.2021, 10:18 »

Právě se ke mě dostala informace, že časopis Elektro končí.  Nerozhodný Neřeknu 

Zatím pouze z jednoho zdroje, tedy ne zcela ověřená informace. Bohužel nedobrá.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #10 kdy: 29.11.2021, 10:44 »

Právě se ke mě dostala informace, že časopis Elektro končí.  Nerozhodný Neřeknu 

Zatím pouze z jednoho zdroje, tedy ne zcela ověřená informace. Bohužel nedobrá.

Ten vývoj pozorně sleduji. Stále ještě možná existuje nějaká cestička ..
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #11 kdy: 29.11.2021, 12:54 »

Vážená paní, vážení pánové!
S politováním vám sděluji, že majitelé firmy FCC Public se rozhodli vydávání časopisu ELEKTRO zastavit. Posledním vydaným číslem tedy bude ELEKTRO 12/2021.
Děkuji vám za roky úspěšné spolupráce a za všechno, co jste pro časopis ELEKTRO vykonali.
Věřím, že v budoucnosti se alespoň osobně setkáme na akcích spojených s elektrotechnik ou.
 
Ing. Miroslav Peisar
Šéfredaktor ELEKTRO
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #12 kdy: 29.11.2021, 22:24 »

Česká elektrotechnik a přišla o legendu.
Asi bývám raději u začátků než u těch konců. A letos jich bylo :-(
Kdo má ponětí o tom, kolik energie bylo skryto za vydáváním tohoto časopisu? Někdo by to měl říct! Ať si vzpomeneme jaké to bylo ...


* 211201_posledni_ELEKTRO.JPG (64.88 KB, 741x513 - prohlédnuto 184 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jaromír Táborský
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 01.12.2021, 21:34 »

Co bude dál? Časopis nic ale stránky fungují nebo ty se vypnou? Nebo jaký bude postup? To jsem ještě nezažil!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #14 kdy: 02.12.2021, 08:32 »

Co bude dál? Časopis nic ale stránky fungují nebo ty se vypnou? Nebo jaký bude postup? To jsem ještě nezažil!

Ono se říká, že na jednom člověku žádná firma nestojí!
Ale pokud je někdo originál, tak asi ANO!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.043 sekund, 22 dotazů.