Je 30. metrový přívod pro 12kW optimální kabel CYKY 5x4 nebo CYKY 5x6?

<< < (3/4) > >>

David Hruda:
Já bych to postavil trochu jinak.
Dodavatel zařízení požaduje kabel 5x4 s jističem 20A. Zadání je jasné.
Pokud se mně jako dodavateli přípravy něco nezdá, zeptám se, jestli opravdu chtějí tohle, nechám si to napsat na papír a víc neřeším.
Jištění odpovídá kabelu a celé to odpovídá požadavkům.

Pavel Horský:
Citace: David Hruda  25.03.2021, 16:36

Já bych to postavil trochu jinak.
Dodavatel zařízení požaduje kabel 5x4 s jističem 20A. Zadání je jasné.
Pokud se mně jako dodavateli přípravy něco nezdá, zeptám se, jestli opravdu chtějí tohle, nechám si to napsat na papír a víc neřeším.
Jištění odpovídá kabelu a celé to odpovídá požadavkům.



Takže obejdeš vědomě projektovou dokumentaci a provedeš dílo dle svých pocitů?

Václav Třetí:
Projekt na to není, jak vyplývá z původního dotazu,  montážní firma jako dodavatel  zastupuje výrobce. Teď je otázka, kdo je větší pán. Já bych dodavateli a montážníkovi, což je jedna firma věřil, průšvih půjde za nimi. Pokud mohou, ať na to dodají projekt a bude to i papírově správně.

David Hruda:
Citace: Pavel Horský  25.03.2021, 16:49

Takže obejdeš vědomě projektovou dokumentaci a provedeš dílo dle svých pocitů?

Cože?

David Novotný0:
Původně měla být klimatizace 12kw 3fázová. Dnes se však vybral jiný typ o výkonu 10kW, 1fázová. Firma nyní navrhla B16A jistič a kabel 3x2,5mm.

Jinak abych ještě doplnil. Co se týká projektu. Projektant se dnes vyjádřil, že tam dá, co mu sdělí montážní firma... Stavební dozor mi již skončil, neboť už je po předávce a dokonce i finální platbě, takže proto chování projektanta. Ve smlouvě mám v rámci projektu možnost 2 projektových změn zdarma. Projektant to nyní tedy doplní zadarmo a jak jsem pochopil, tak mu to je úplně jedno i kdyby tam měl dát asi zvonkový drát.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana