Mohu z rozvaděče, který je napájen 5ti žílovým kabelem, odejít 4žílovým kabelem?

<< < (8/9) > >>

David Hruda:
Citace: Jiří_Hrubý  27.03.2021, 19:38

Adekvátně se žárovkou v plastové objímce připojenou mezi L a PEN, o které rovněž budu sotva tvrdit, že je připojena mezi L a N, když se mi tento (N) v dané síti vyskytuje naposled na průchodce trafa.

:o
Pokud je tedy objímka připojena k PEN, chtěl bych vás vidět, jak tam cpete tu desítku.

Peter Lovacký:
Citace: David Hruda  27.03.2021, 17:18

Tak prosím, jen do toho. Čekám na článek normy.
Jen abyste neztrácel zbytečně čas, podívejte se do připojovacích podmínek distributorů na schémata zapojení elektroměrovýc h rozvaděčů, mohlo by to být poučné.

Debata o zapojení v ER je síce okrajová, no tam sa p. Hruda celkom zhodneme, .. u nás je to v podstate rovnako...ale toto ma teraz nezaujíma, ja som reagoval hlavne na váš obrázok kde kombinujete možnosť zapojenia zž vodiča s funkciami PEN – PE – PEN ...

Jednoducho keď v napájacom rozvode VO doplníte ku zž vodiču s funkciou PENu vodič N tak automaticky vytvoríte TN-S (kto chce TN-C-S)
Z funkcie PENu vám v zž vodiči ďalej ostane už len funkcia PE, (funkciu N automaticky presuniete do modrého)  a potom už ďalej z vodiča PE vodič PEN regulérne nijak nevytvoríte... prierez – neprierez..

Vy ale asi chcete ponechať PEN PENom a k nemu akože pridať N...(na obr. ste nič neoznačil..),  no keď hej, tak toto ja za správne nepovažujem,..za funkčné síce hej, no ale u mňa je funkčnosť až za bezpečnosťou..
No ale neberte ma prosím tak, že vás poučujem jak máte čo robiť, ..do toho ma naozaj nič, a je mi to nakoniec aj jedno ...ja tu len píšem svoj názor do debaty...


Citace: David Hruda  27.03.2021, 19:57

:o
Pokud je tedy objímka připojena k PEN, chtěl bych vás vidět, jak tam cpete tu desítku.

U nás máme ešte bežne po starom PEN 2,5ku v objímkach, ...

Detailisticky sa dá povedať, že PENko končí pod šrubkou v objímke, ..a samotná konštrukcia bočného kontaku ďalej do objímky až ku žiarovke už je len N-ko..
Alebo PENko skončí na kostre na svorke PE, a do objímky už pokračuje funkčne už len modrý vodič jak N...

David Hruda:
Citace: Peter Lovacký  27.03.2021, 21:22

U nás máme ešte bežne po starom PEN 2,5ku v objímkach, ...

Tak snad se tu nediskutuje o nějaké historické instalaci?

Jiří_Hrubý:
Citace: David Hruda  27.03.2021, 19:57

:o
Pokud je tedy objímka připojena k PEN, chtěl bych vás vidět, jak tam cpete tu desítku.

Tak tam nacpu 1,5, protože nevyužívám funkci ochrannou, ale pouze pracovní.
Jak byste chtěl připojovat veřejný osvětlení ve vsi na sloupu...
L k lampáku, PEN k PENu distribuce a klema ve svítidle. A že jich je...
Ano, nověji se používá 3x1,5, používá se i u svítidel tř. II, která se mezi ledkovými občas vyskytnou.
Ale možná mi jen chcete naznačit, že žárovku s objímkou ve dvojité izolaci mezi L a PEN prostě připojit nelze, nebo že se ten drát najednou bude jmenovat N a bude modrý.

David Hruda:
Citace: Jiří_Hrubý  28.03.2021, 10:20

...

Já mám legraci rád, ale tohle už je moc.

Pořád čekám na odkaz na článek ČSN.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana