Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Mohu získat ŽL na elektromontáže, když nemám par. 8?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Mohu získat ŽL na elektromontáže, když nemám par. 8?  (Přečteno 4689 krát)
Pavelka Květoslav
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 05.11.2006, 19:05 »

Je možný mít někoho (kdo má praxi,paragraf 8 ) jestli může za mě ručit a tutíž já si udělat živnostenský list na elektroinstala ce,domovní.Mám jen 5 ,  ale nechce se mě někde dělat 6 let abych si ho mohl udělat . Dá se to nějak obajít nebo tak něco ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #1 kdy: 05.11.2006, 20:39 »

Přečtěte si znění živ. zákona, je tam možnost použít t.zv. "odpovědného zástupce". Ten by potom ručil za správnost elektromontáží za Vaší firmu. Je jen otázka jestli takového seženet a pokud ano asi pouze jako placenou službu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Pavelka Květoslav
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 05.11.2006, 21:15 »

O tom vim ,  ale nebyl jsem si jistej jestli to je tak i v elektrikařině ,  protože přeskočit tolik let praxe ,  jakoby přeskočit paragrafy /z 5 na 8/ mi přišlo divný ... možná lepší placená služba ,  než zaměstnanec . Nevim no ,  ale jestli to jde ,  tak to by byla paráda .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Antonín Bartoš
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 27.12.2006, 16:50 »

Ve Vašem případě by asi nebyl problém získat na ITI výjimku z délky praxe podle § 18 vyhlášky 50/1978 Sb. ,  nebo si zajistit  (až do získlání požadované délky praxe) odborného zástupce, který má § 8. Musíte však mít od ITI oprávnění podle vyhlášky 20/1979 Sb. Zdraví Bartoš
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Michal Kotlík
*
Offline Offline



Montáže a opravy elektro do 1000V §8


« Odpověď #4 kdy: 05.03.2007, 07:53 »

(Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!),jsem v teď podobné situaci....Nem ám také dostatečnou praxi,ale mám osobu jako odpovědného zástupce,který ˇmá paragraf 8.mohu tedy jít hned na živnostenský úřad nebo musím si i tak udělat zkoušky na IT?Děkuji za odpověď....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Učit se,učit se,učit se...
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #5 kdy: 05.03.2007, 17:00 »

Pane Kotlíku, chcete se stát živnostníkem, tak si aspoň přečtěte živnostenský zákon, je tam vše potřebné. Rovněž 1. připíchnuté téma v tomto tématu to řeší. Pokud použijete tlačítko "VYHLEDÁVÁNÍ" najdete odpovědí ještě víc.  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.027 sekund, 22 dotazů.