Čím hlídat funkci oběhového čerpadla?
Jan Bruthans:
Pro otopný systém bych potřeboval nějaký "udělátor", který mi ověří, zda-li se oběhové čerpadlo v kotelně rozběhlo a tedy čerpá... Tedy zda má takový proudový odběr, že běží.
Ideálně něco na DIN lištu, kdy výstupem by bylo 0/1, tedy že bych to následně napojil na signalizaci...
Existuje něco takového?
Jirka Š. Svejkovský:
Citace: Jan Bruthans 21.10.2020, 09:51
Existuje něco takového?
Hlídací proudové relé
Jiří_Hrubý:
Když odejde rozběhový kond, nebo se zadře rotor, bude to žrát furt a voda obíhat nebude. Viděl bych to na průtokový spínač.
Třeba takový grundfoss s proměnným během by si s relátkem na proud moc nerozuměl.
Jan Franěk:
Citace: Jiří_Hrubý 21.10.2020, 11:07
Když odejde rozběhový kond, nebo se zadře rotor, bude to žrát furt a voda obíhat nebude. Viděl bych to na průtokový spínač.
Třeba takový grundfoss s proměnným během by si s relátkem na proud moc nerozuměl.
Souhlasím a také doporučuji podobné řešení. Bolestí a slabinou těchto čerpadel je, že jsou "přilepená" po letní sezóně a musíte jim pomoci roztočit se. Je to velmi obvyklé u kotlů kde není použito žádné chemie v trubkách, která by zabraňovala usazování a chránila truvky a kotel před k rzí a kalem. Také často chybí na potrubí filtr, nebo nebývá pravidelně čištěn.
Výhodu mají ti, co si nechali instalovat kvalitní regulaci topení, která má v sobě funkci ochrany čerpadel a ventilů. TO znamená že mimo topnou sezónu v pravidelných intervalech protáčí čerpadlo/a a hýbe ventily, aby k jejich zatuhnutí nedošlo. Pak se to nemusí řešit dlouhá léta. ;)
Vlado Konrád:
Snímanie tlakového spádu pred a za čerpadlom diferenčným tlakomerom
Navigace
[0] Index zpráv
[#] Další strana