Musí být u přívodu AYKY 4x16 naví další ochranné pospojení CY4mm2?
Petr Blecha:
Vím, kdo je to projektant elektro, ale dostal jsem se k rozdělané instalaci.
Z hlavní budovy - chalupy z hlavního rozvaděče je v zemi uložen v červené chráničce neosazený kabel AYKY 4x16mm, který bude na svém konci zakončen v podružném rozvaděči.
Revizní technik nyní začal povídat cosi o přidání ochranného pospojení, rozkopat a po celé délce přidat CY minimálně 6mm2, co si o tom myslíte vy?
Jiří_Hrubý:
Tak ať vám řekne, na základě čeho to chce. Norma, článek.
Smysl má propojení nerezovým drátem v zemi a několik sond, když už ten výkop existuje.
Izolované pospojení takový přínos nemá, navíc CY do země nesmí a při použití chráničky nebo CYY se se dostanete nad cenu zemniče z nerezu, nebo alespoň FeZn 10.
David Hruda:
Pokud ve věci není něco, o čem jste se nezmínil (třeba délka), považoval bych průřez 16mm2 v hliníku za dostatečný.
Rozeberte to s tím, kdo chce přidat pospojení, ať to nějak zdůvodní.
Pak uvidíme, jestli je požadavek oprávněný nebo ne.
Václav Třetí:
Nejlépe FeZn pásovinu, na koncích přidat zemnící tyče, to bude mít smysl a bude přínosem pro oba objekty. CY 6 v zemi je na nic, jak napsal kol. Hruda a Hrubý. Posilovat Al 16mm2 pomocí Cu 6mm2 je prapodivné.
Jan Franěk:
Citace: Václav Třetí 23.07.2020, 17:26
. Posilovat Al 16mm2 pomocí Cu 6mm2 je prapodivné.
To bylo to první co mě napadlo :D při čtení tématu diskusního vlákna.
K posouzení máme málo infromací. Nebyl by původní projekt?
Navigace
[0] Index zpráv
[#] Další strana