Má UPS v sieťi TN-C problém s provozom?

(1/2) > >>

jarousek:
Zálohoval som čerpadlo kotla UPS-kou k počítaču značky APC 350,
namiesto originálnej batérie som pripojil 50Ah aku z auta a beží to, hoci pri zálohovaní trocha hučí ako tu už bolo rozoberané - toto momentálne neriešim.
Napadol ma len jeden možný problém a to, že mám sieť TN-C tzn. chránenú nulákom na kolíku.

 
A tu je možno problém: pri náhodnom pripojení fáze na kostru čerpadla by normálne malo dôjsť ku skratu a vybaveniu poistky. Čo ale v prípade ak je v okruhu UPS - nedôjde po vyhodení poistky k jej prepnutiu na zálohovanie a pokračovaniu dodávky prúdu na kostru čerpadla? Alebo vybaví ochrana v UPS?

Patrik Fišera:
Moje UPS APC 500 má na výstupu malý jistič, při zkratu L-N by měl vybavit i on a odpojit výstup...je tak, odborníci?

Otakar Dosbaba:
... Je tak -  pokud bude při zkratu uzavřena vypínací smyčka a její impedance bude dostatečně malá na to, aby jistící prvek zafungoval.

Rozmahel Vladimír:
Pokud máta zapojenou UPS a jedete ze sítě nn pak bude při poruše zařízení reagovat ochranný prvek přívodní sítě. V okamžiku bateriového chodu jste se zařízením galvanicky odděleni od napájecí sítě / mimo ochranného vodiče /. Ze stejnosměrného napětí baterie se elektronicky vyrábí střídavý proud. Tady již ochrana přívodní sítě reagovat nebude. Máte izolovanou soustavu. Zde by měl při poruše reagovat ochranný prvek osazený na UPS.

Jaroslav Hofman:
A právě při provozu sítě TT je nutné instalovat dle nových norem tzv.hlídač iz.stavu,což ve Vašem konkrétním příkladu je drahá záležitost.
Ale je zcela správná verze ta,že po oddělení od sítě nemohou vybavovat prvky zajišťující soubor ochran v síti TN,jelikož neexistuje vlastně uzem.střed zdroje.
U malé centrály kterou jsem zapojoval jako náhradní zdroj pro nouz.osvětlení výrobce doporučil jeden pól vinutí ukostřit a ten pól,konkrétně sv.modrý vodič potom spojit se soustavou PE objektu.
Bez problému pracuje,ale tento zdroj nebyl elektronický,ale klasický sp.motor s generátorem.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana