Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Proč se projektují vypínače před hl. jističe bytovových domů?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Proč se projektují vypínače před hl. jističe bytovových domů?  (Přečteno 31316 krát)
Pavel Tesař
*
Offline Offline



OSVČ-www.elektroprojektant.cz


« Odpověď #36 kdy: 17.02.2007, 11:27 »

To Beláň
Omlouvám se, ale pouze jsem se snažil tlumočit názor na tento problem od Ministerstva pro místní rozvoj ,  Ing. K. Dvořáčka z STÚ-E a ing. Kříže z IN-EL.
Od teď budu vždy respektovat jen váš názor.
 angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #37 kdy: 17.02.2007, 13:11 »

TO: Tesař  nenene

1) Nic jste tady netlumočil z vyjádření ing. Dvořáčka.
2) Vámi poskytnuté vyjádření je pouze výklad MMR, a zveřejněné ing. Dvořáčkem. To ještě neznamená, že se s tímto vyjádřením ztotožňuje.
3) Nikde ve vyjádření se nehovoří o použití či zakázání pojistkových odpojovačů. Logicky je to ale jediné možné řešení pro použití pojistkové skříně jako hlavní vypínač, což je pro vás asi těžko pochopitelné.
4) Při argumentování jako "Zase jsme papežtější než papež." si lépe přečtěte texty které používáte a na které reagujete.
5) Koho budete či nebudete respektovat je pouze Vaše osobní rozhodnutí, za které si nesete také plnou odpovědnost.
 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Karas Jiří
« Odpověď #38 kdy: 19.02.2007, 10:15 »

Pane Tesař,zkuste požádat rozvodné závody o možnost používání HDS jako hlavního vypínače.
A napiště mě jak jste dopadl.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Hájek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #39 kdy: 19.02.2007, 14:36 »

To Kamil Novák: pokuste se získat oficiální stanovisko hasičů :
1. HDS=hlavní vypínač objektu.Vždy a všude.
2. Hlavní vypínač objektu=HDS.Vždy a všude.Tzn,že hlavní vypínač(e)objektu jsou pro kočku,postačí HDS.
***********************************************************
Já jsem před lety nepochodil.Mož ná,že už změnili názor.
HDS může či musí v určitých případech nahradit hlavní vypínač(e) objektu,když tam fyzicky chybí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Tesař
*
Offline Offline



OSVČ-www.elektroprojektant.cz


« Odpověď #40 kdy: 19.02.2007, 14:59 »

Ještě jsem se nesetkal s požadavkem PRE na montáž přípojkové skříně s odpínači. Ale protože to není směroplatné, obvolal jsem všechny kolegy pracující smluvně pro PRE a oni se s tím také nesetkali.
Převážně požadovaná SP5 ( nyní SS102 ) je bez odpínačů a DCK ani ELPLAST jiné Přípojkové skříné s poj. spodky alespoň 01 nedělají. Rozpojovací skříně SR se s odpínači také neobjevují. Pokud máte někdo jiné zkušenosti tak prosím napište.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #41 kdy: 19.02.2007, 16:39 »

Pane Tesaři, tak se mi zdá že tady každý řeší něco jiného. Není ani tak moc důležité s čím se v životě setkali čí kolegové, ani není důležitý názor nějakého referenta na PRE. Je zde požadavek na hlavní vypínač objektu, zveřejněný ve sbírce zákonů. To je prostě fakt. Je na nás a na všech dalších zainteresovaný ch elektrotechnic ích, abychom se s tím vyrovnali. Pokud tedy zákon říká "hlavní vypínač" tak by měl existovat nějaký výklad co tím je myšleno.
Á mimochodem, kdo, že má právo podávat  výklad znění zákonů a ČSN?
(IN-EL, myslím né)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jiří Bartoš
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #42 kdy: 19.02.2007, 18:15 »

Je to ono?

Každá stavba musí mít trvale přístupný a viditelně trvale označený hlavní vypínač elektrické energie. (§ 45 odst. 6 vyhlášky č. 137/1998 Sb.,  o obecných technických požadavcích na výstavbu)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Tesař
*
Offline Offline



OSVČ-www.elektroprojektant.cz


« Odpověď #43 kdy: 19.02.2007, 18:26 »

To Karvánek.
Tlumočil jsem publikovaný názor na tento problem od Ministerstva pro místní rozvoj ,  Ing. K. Dvořáčka z STÚ-E a ing. Kříže z IN-EL ve smyslu, že stačí klasická přípojková skříň. Přípojkové skříně s odpojovači se nevyrábí a Rozvodné zavody vám je ani nedovolí instalovat.  Já bych se přiklonil k názoru od Ministerstva pro místní rozvoj . A protože mne ten problém zajímá, co navrhujete ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #44 kdy: 19.02.2007, 22:05 »

TO: Tesař> I mně to zajímá, navrhuji proto jako první sehnat originální znění onoho vyjádření MPMR. Podle toho co tam bude napsáno, bych se rozhodnul co dál.  Úsměv
TO: Bartoš> Jistě, ale to jsem psal již 6.2.07, stačí číst téma od začátku.  Jsem v rozpacích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Stran: 1 2 [3] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.02 sekund, 22 dotazů.