Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Co může dělat osoba s propadlou vyhláškou?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Co může dělat osoba s propadlou vyhláškou?  (Přečteno 16305 krát)
martoch
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 01.10.2019, 14:47 »



Nikde jsem nenašel co přesně mohu dělat pokud mám propadlé osvědčení dle vyhlášky 50/78Sb.
Prosím jen seriózni odpověď.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 01.10.2019, 21:22 »


Nikde jsem nenašel co přesně mohu dělat pokud mám propadlé osvědčení dle vyhlášky 50/78Sb.
Prosím jen seriózni odpověď.


Nejen v tomto fóru, ale na celém portále se 21 roků zabýváme dopodrobna všemi předpisy, které jsou pro výkon kvalifikovanéh o elektrotechnik a nezbytné. Protože za poslední dva roky lze zde nalézt ten nejpodrobnější rozbor vyhlášky 50/78Sb. který kdy za dobu její existence byl, je s podivem, že pokládáte takovou otázku.


Chcete seriózní odpověď.
Pak s propadlou vyhláškou nemáte ani §3. Pokud nemáte ani §3 tak v pracovněprávní m vztahu vás nepustí ani k výměně žárovky. A to i kdyby jste byl třeba profesor.

Ale to je přece logicky dovoditelné. Tedy pokud vůbec obsah této vyhlášky znáte. Což dle dotazu lze snadno odhadnout.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #2 kdy: 01.10.2019, 21:38 »


Nikde jsem nenašel co přesně mohu dělat pokud mám propadlé osvědčení dle vyhlášky 50/78Sb.

Nechat se znovu přezkoušet a získat paragraf svého osvědčení zpět. To je asi to jediné co může osoba s propadlým osvědčením udělat co se týká pracovněprávní ch vztahů.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 01.10.2019, 22:18 »

Myslíte, že není seriózní odpovědi, že.....

můžete dělat to, co s propadlým OP, STK u auta, nebo řidičákem.
Jen z jiného úhlu pohledu zdůrazňuji to, co zde napsali kolegové.
Jako zaměstnavatel bych na sebe to riziko nebral, postavil bych
vás "mimo službu".
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #4 kdy: 02.10.2019, 15:23 »


   
Re: Co může dělat osoba s propadlou vyhláškou?

Nic, co se týká elektriky. Bez 50-ky je člověk najednou úplně nahý v trní.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jaromír Borecký
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 04.10.2019, 08:01 »

Dle mého toho může taková osoba dělat celkem dost a to i v oboru elektro. Může pracovat s bezpečným napětím, může provádět běžnou údržbu na strojích, ale platí podmínky jako pro laika - před započetím práce zabezpečit (vytáhnout vidlici ze zásuvky, nebo elektrikářem s platnou vyhláškou nechat odpojit, atd.),  dokonce může tahat kabely a spoustu dalšího. Ale vždy bez napětí, mimo nechráněné živé části, pod dohledem a práci si po takové osobě musí překontrolovat osoba s platnou vyhláškou. Takový názor mám, jelikož to ani jinak nejde - nedovedu si představit firmu, kde se vyrábí sériově desítky až stovky rozvaděčů, kde by bylo 200-300 elektrikářů s vyhláškou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektroúdržbář ve výrobě
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #6 kdy: 04.10.2019, 08:16 »

Tím bych si nebyl tak jist  Nerozhodný

Nějak si nedovedu představit zaměstnavatele který by na sebe dobrovolně převzal všechna rizika za zaměstnance. Jinými slovy například par.3, někdy i 4 vyhl.50, bývá součástí vstupních a opakovaných školení bezpečnosti. Bez toho nemohou ve firmách pracovat. Trochu se nad tím zamyslete. Pokud není zaměstnanec prokazatelně poučen o rizikách a něco se mu stane, ponese plnou odpovědnost zaměstnavatel. Pokud se ukáže že poučen (proškolen) prokazatelně byl, kontrola projde rozsah, platnost a pak jestli došlo k porušení pracovního postupu, nebo pravidel bezpečnosti. V podstatě bez par.3 si nemůže ani uvařit vodu na čaj ,nebo kafe v rychlovarné konvici. Tedy pořád jsem u pracovněprávní ch vztahů. Co si kdo dělá doma je jeho věc.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jaromír Borecký
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 04.10.2019, 08:29 »

Tím bych si nebyl tak jist  Nerozhodný

Nějak si nedovedu představit zaměstnavatele který by na sebe dobrovolně převzal všechna rizika za zaměstnance. Jinými slovy například par.3, někdy i 4 vyhl.50, bývá součástí vstupních a opakovaných školení bezpečnosti. Bez toho nemohou ve firmách pracovat. Trochu se nad tím zamyslete. Pokud není zaměstnanec prokazatelně poučen o rizikách a něco se mu stane, ponese plnou odpovědnost zaměstnavatel. Pokud se ukáže že poučen (proškolen) prokazatelně byl, kontrola projde rozsah, platnost a pak jestli došlo k porušení pracovního postupu, nebo pravidel bezpečnosti. V podstatě bez par.3 si nemůže ani uvařit vodu na čaj ,nebo kafe v rychlovarné konvici. Tedy pořád jsem u pracovněprávní ch vztahů. Co si kdo dělá doma je jeho věc.

Já to bral jako paragraf od 5 nahoru, samozřejmě, že pokud někdo nemá ani 3, nebo 4, tak nesmí ani obsluhovat zařízení (krom zařízení určeným pro veřejné použití - kávovary na čerpacích stanicích, prodejní automaty...),  ale proč by někdo nemohl natáhnout kabel, který je bez napětí, nikde není připojen a v daný moment se jedná pouze o kus mědi v izolaci když si provedení práce překontroluje elektrikář s platnou vyhláškou?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektroúdržbář ve výrobě
Jaromír Borecký
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 04.10.2019, 08:38 »


Nikde jsem nenašel co přesně mohu dělat pokud mám propadlé osvědčení dle vyhlášky 50/78Sb.
Prosím jen seriózni odpověď.

O jaký jde paragraf? Je to někde na stavbách, nebo na firmě? Ať můžeme odpověď směřovat správným směrem...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektroúdržbář ve výrobě
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 04.10.2019, 08:45 »

Dle mého toho může taková osoba dělat celkem dost a to i v oboru elektro. Může pracovat s bezpečným napětím, může provádět běžnou údržbu na strojích, ale platí podmínky jako pro laika - před započetím práce zabezpečit (vytáhnout vidlici ze zásuvky, nebo elektrikářem s platnou vyhláškou nechat odpojit, atd.),  dokonce může tahat kabely a spoustu dalšího. Ale vždy bez napětí, mimo nechráněné živé části, pod dohledem a práci si po takové osobě musí překontrolovat osoba s platnou vyhláškou. Takový názor mám, jelikož to ani jinak nejde - nedovedu si představit firmu, kde se vyrábí sériově desítky až stovky rozvaděčů, kde by bylo 200-300 elektrikářů s vyhláškou.

Jeho kvalifikace bude posuzována jako s §4 s patřičným snížením platu. To je to postavení mimo službu. Samozřejmě s novým poučením ke konkretní práci na novém pracovišti.
Na příklad servisní ( poruchový) elektrikář ve velké firmě neobhájí svůj §7. Přeřadím jej do výroby rozvaděčů s §4. To se občas stávalo, když elektrikářům ujede v oboru vlak. Tak budou na půl roku tahat kabely až do doby, kdy udělá opravné zkoušky.
Poučený pracovník je poučen jen pro konkretní pracoviště na rozdíl od pracovníka s §3, které je dosti obecné.

P.S. Je úplně jedno o jaký propadlý § dle V50 se jedná. Ten princip je pořád stejný. Nemáš platnou vyhlášku? Budeš pracovat na pracovišti, kde není práce na vyhrazeném EZ. Ale znovu Tě vyškolíme a poučíme pro nové pracoviště v rozsahu osnovy pro §4 daného pracoviště.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Jaromír Borecký
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 04.10.2019, 09:26 »

Jeho kvalifikace bude posuzována jako s §4 s patřičným snížením platu. To je to postavení mimo službu. Samozřejmě s novým poučením ke konkretní práci na novém pracovišti.
Na příklad servisní ( poruchový) elektrikář ve velké firmě neobhájí svůj §7. Přeřadím jej do výroby rozvaděčů s §4. To se občas stávalo, když elektrikářům ujede v oboru vlak. Tak budou na půl roku tahat kabely až do doby, kdy udělá opravné zkoušky.
Poučený pracovník je poučen jen pro konkretní pracoviště na rozdíl od pracovníka s §3, které je dosti obecné.

P.S. Je úplně jedno o jaký propadlý § dle V50 se jedná. Ten princip je pořád stejný. Nemáš platnou vyhlášku? Budeš pracovat na pracovišti, kde není práce na vyhrazeném EZ. Ale znovu Tě vyškolíme a poučíme pro nové pracoviště v rozsahu osnovy pro §4 daného pracoviště.

To sice ano, ale v podstatě každé školení nadřízeným se dá považovat za §3, takže na nějakou činnost je takový člověk použitelný. Ale stejně by mě zajímal konkrétní případ... A kdy se vyhrazené zařízení stává vyhrazeným? Ale to je zase na jinou debatu a spoustu slovíčkaření. Počkal bych na odpověď martocha...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektroúdržbář ve výrobě
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 04.10.2019, 13:58 »

Za dobu existence vlákna už jste ji mohl mít, zbytečně spekulujete.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #12 kdy: 04.10.2019, 15:16 »

To sice ano, ale v podstatě každé školení nadřízeným se dá považovat za §3, takže na nějakou činnost je takový člověk použitelný.

Není to pravda. To vám umožní jen pohyb po firmě, ovládat světla a používat zásuvky. Pokud jde už o konkrétní činnost která se dotýká VTZ, bývá zpravidla na pořadu dne par.4 vyhl.50.

A kdy se vyhrazené zařízení stává vyhrazeným?

Rozhodně není rozdíl v tom jestli to je bez napětí, nebo pod napětím, jak zde tvrdíte v jednom z předchozích příspěvků. Proč bychom jinak řešili i zvlášť u VTZ práci pod napětím, kdyby to na věc nemělo žádní vliv?  Nerozhodný

Řešíme zde pitominy. Pokud jde o neplatnou vyhl.50 v jakémkoliv paragrafu, jde jednoznačně o překážku v práci.  Pokud zaměstnavatel nechá takovou osobu pracovat ve své firmě, přebírá za něj v podstatě veškerou odpovědnost co se bezpečnosti týká. TO už vůbec nemluvím o práci na VTZ. Po proškolení si nese velkou část odpovědnosti už sám zaměstnanec. Také to může znamenat sakra velký rozdíl v případě úrazu, co se finančního srovnání  týká a to na obou stranách. Tedy jestli bude zaměstnavatel vyplácet tučné bolestné, nebo pojišťovna, či poškozený odejde s holou řití.

Možná bych to parafrázoval slovy z jednoho megapříběhu. Jeden papír  vládne všem  Smích


Za dobu existence vlákna už jste ji mohl mít, zbytečně spekulujete.

Přesně tak.  podivej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Emanuel Kocián
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 06.10.2019, 17:51 »

Každý zaměstnanec je pro svého zaměstnavatele rizikem. Je jen otázkou, zda do té míry, aby se spolu rozloučili. Co se týče osvědčení z vyhlášky, tak je to asi tak jako s glejtama ve středověku - každý zaměstnavatel si to zkrátka dělá podle sebe, pro sebe a není povinen uznávat nic cizího. Není to papír, který by platil v podobném stylu jako třebas maturitní vysvědčení. A o přezkušovačkác h bych si iluze nedělal, je to ostatně jak se vším, kde je potřeba se něco nárazově "nadrtit".
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #14 kdy: 06.10.2019, 19:34 »

Dnes, kdy se šetří na každém kroku je u většiny firem přezkoušení na místní podmínky firmy SCI-FI!!
Jeden elektrikář ,  možná dva a na směny ,  nikdo moc firmu nezná ,  tápe ve všem...
Platu se jde po patách....
A místní podmínky nezná ani majitel!!
Neberme firmy kde je 500 elektrikářů - dnes to snad ani nikdo nemá!! To bývávalo dříve...
Při případných revizích kolikrát ani neví ,kdy dělali naposled Vyhl.50!! tanecek
Školení ,  to je sprosté slovo pro majitele firem.
Ten kdo nezná dnešní stav, bývá většinou zděšen.
A to je ten základní probém u menších firem!! Super!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #15 kdy: 06.10.2019, 20:44 »

Dnes, kdy se šetří .............. ....

A jak toto brečení pomůže tazateli? Co něco nového k tématu, případně konkrétní názor na položenou otázku?

Je úplně u zadele že to někde ojebávaj. Tazatele zajímá jak to má být a co může dělat. JEstli rady poslechne nebo ne je zase jen na něm a na jeho případném zaměstnavateli . Odpověď má a myslím že se většina shodla na jednom.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Franta Tatarka
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 13.08.2020, 20:11 »

To mě zaujalo a na většině webech je tabulka, z které vyplývá toto:
Na zařízeních nn může bez napětí pracovat osoba bez kvalifikace tam, kde jsou vyloučena elektrická rizika.

Občas se dá i najít, že po skončení práce musí zařízení zkontrolovat osoba pověřená ke kontrole elektrického zařízení (kvalifikace nespecifikován a).

Tohle je psáno na většině odborných webech a kdejaký majitel firmy si to přečte a řekne: tady jsem ti to Karle(zámečník samouk) vypnul a oprav nám to.
Pokud se něco stane, tak on o ničem neví a chyba byla na straně výrobce/montážní firmy a revizák to parádně schytá? 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 13.08.2020, 21:20 »

Možná mě normoznalci a machři přes legislativu opraví, ale...
Já mám za to, že každé zařízení, které bylo jednou dané pod napětí, tak už se k němu musí takto přistupovat. Byť je vypnuté, případně i zajištěné, ale pořád by se k tomu mělo přistupovat jako k zařízení které je pod napětím.
Tedy, podle mě, by žádný laik, legislativní, by na zařízení které bylo někdy pod napětím neměl pracovat. Ale je to jen moje doměnka....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jakým způsobem získá absolvent školy vyhlášku 50/78Sb.?
 Nejsem vyučen v oboru elektro mohu si udělat zkoušku z vyhlášky 50?
 Jaké vzdělání pro alespoň §6 ?
 Jaký potřebuji živnostenský list, § dle vyhl. 50/78 a co musím absolvovat za školení, abych mohl provozovat výrobu rozvaděčů?
 Jak je to nyní s oznamováním zkoušek dle vyhl. č.50/1978 Sb.?
  Jak získat oprávnění k samostanému projektování elektrického zařízení §10?
 Je titul Bc. považován za VŠ vzdělání z pohledu vyhlášky 50/1978 Sb.?
 Může osoba s opráv. dle vyhl. 50 § 5 samostatně provádět elektropráce na jezeře?
 Je možné udělat si hned §5 nebo musim udelat prvni §4 vyhl. 50/78?
 Mohu být samostatný s §6, když mám samostatnou činnost?
 Jsem mechanik chladících zařízení s §5 vyhl. 50/1978Sb., mohu získat §6?
 Prý stačí jen 2 měsíce praxe na vyhlášku 50 §6 co je na tom pravdy?
 Musí mít technik počítačů, který provádí servis platné přezkoušení vyhl. 50/78?
 Je někde na internetu ke stažení vypracované zadání otázek a odpovědí k 50/78Sb.?
 Kdy si mohu udělat §6 ?
 Je nějaká slušná literatura na 50?
 Musí pracovník který kreslí elektro dokumentaci mít §10 vyhlášky 50/78Sb.?
 Je možné si udělat po §5 hned §8?
 Musí být v podniku alespoň jedna 8.§?
 Mohou absolvovat cizinci vyhlášku 50/78Sb?
 Co vse se naucit pro paragraf 6?
 Jaký dostanu doklad po absolvování zk. z vyhl. 50/78 Sb. §5 ?
 Jakou mám kvalifikaci po propadnutí platnosti osvědčení z vyhlášky 50 ?
 Splňuji podmínky udělení osvědčení dle vyhlášky 50?
 Dá se stanovit míra právní odpovědnosti za projekt pokud nemám § vyhl. 50 Sb.?
 Jak dalece je drážní vyhláška 100/1995 kompatibilní s 50/78Sb?
 Hledáte učební materiál k přípravě na zkoušku vyhlášky 50/78 Sb.?
 Přežije vyhláška 50 rok 2013?
 Kdo může vydávat osvědčení do $8 vyhl.50?
 Poslední návrh Nařízení vlády nahrazující vyhlášku 50/78 Sb. zde!
 Může zaměstnavatel držet protokol o zkoušce u sebe nebo mohu požadovat o vydání?
 Jak vidíte elektronické školení a přezkoušení z vyhl. 50/78Sb.?
 Jak byste si představovali nástupce vyhl. 50/78 Sb. ?
 Musí být všichni zaměstnanci proškolení z vyhlášky 50/78Sb.?
 Je potrebne školenie pracovnikov aj v prípade ak len sedia za PC?
 Jaký je rozdíl v testech vyhlášky 50 mezi paragrafy 5 a 6 (popř. až 8)?
 Potřebuji být pro potvrzení praxe nutně zaměstnán?
 Jak obnovit 14 let propadlou vyhlášku 50?
 Kde získám školení a přezkoušení na §5 vyhlášky 50/78 Sb.?
 Plaťí vyhláška č. 508/09 Z.z. (paragraf 21) aj u vás v ČR?
 Je platná vyhláška 50 i mimo firmu kde jsem zaměstnán?
 Kde seženu lékařský posudek vyhlášky 50 a jak má vypadat?
 Co dále s vyhláškou 50/78? Nic, prostě skončila?
 Lze si vyhlášku 50 obnovit bez dokladu o praxi?
 Bude mne stát nové přezkoušení z vyhlášky padesát víc, než jen prodloužení?
 Je vyhláška 50 platná u dvou zaměstnavatelů?
 je možné získať česku vyhlášku bez predošlého el. vzdelania?
 Co ještě nevíte o vyhlášce 50/1978 Sb.?
 Jak obnovit 2 roky propadlý §5 vyhlášky 50/78Sb.?
 Víte odkud se učit na zkoušky z vyhlášky 50/78Sb.?
 Přiznejte se! Komu z vás pomůže novelizace vyhl. 50/78Sb.?
 Jaký smysl má u RT elektro zkouška z Vyhl.50?
 Je tato verze vyhlášky 50 již OK nebo bude zase někomu vadit?
 Je reálné nějak zjistit, kolik osob má §10?
 Co si počít, když jsem ztratil doklad o osvědčení vyhl.50?
 Kde nalézt testy k vyhlášce 50/1978 Sb.?
 Jaké otázky jsou správné pro zkoušky §8?
 Aky je postup ziskania ceskej vyhlasky pre Slovaka ?
 Je povinen zaměstnavatel vydat svému zaměstnanci potvrzení o přezkoušení z 50?
 Jak definuje vyhláška 50 práci pod napětím ve venkovních prostorech?
 Platí mi vyhláška 50 s názvem bývalé firmy?
 Jaroslav Miklík o vyhlášce 50/78 Sb. v Prušánkách 2010
 Existuje vyhlaška 50 vazaná k firmě?
 Jak jako autoelektrikář získám 50/78Sb §5-6 v Brně, popř. západně od Brna?
 Mohu získat §6, i když nejsem zaměstnán v oboru?
 Máte něco proti školení z vyhlášky 50/78Sb. elektronicky?
 Jak dnes na OUIP ohlašovat zkoušky z vyhlášky 50/1978Sb.?
 Jak sestavit interní firemní školení z vyhlášky 50/1978.Sb pro §4?
 Co jsem propásl tím, že jsem si neudělal vyhlášku 50/78sb. hned po vyučení?
 Co mohu udělat proto abych neztratil §5 vyhl. 50/78Sb.?
 Kdy propadá vyhláška 50/1978 Sb. a §5,6 a jak ji obnovit?
 Zajišťuje § vyhlášky 50/78Sb. odbornost?
 Co dělat, když jako VŠ ještě nemám osvědčení o přezkoušení z vyhlášky 50/1978?
 Odkud se učit na přezkoušení vyhlášky č.50?/1978?
 Jaký § vyhlášky 50/78Sb. potřebuji pro dodavatelskou montáž EZS?
 Kdo by mi doplnil správné odpovědi tohoto testu §5 vyhl. 50/78Sb.?
 K čemu opravňuje §10 vyhlášky 50/78Sb.?
 Kde si udělat vyhlášku 50/1978 Sb. §5v blízkosti Neratovic?
 Je možné převzít platnost paragrafu 5 který jsem dostat na konci střední školy?
 Co by se mělo z vyhlášky 50/78Sb. konečně jednou vysvětlit pořádně a navždy?
 Je nutné k vyhl. 50 absolvovat k obchodní akademii další 3 roky SOUE?
 Koho ze školitelů vyhlášky 50/78 Sb. nám doporučíte před kameru?
 V50# §1 Odborná způsobilost dle vyhlášky 50/1978 Sb.
 V50# §2 Zdravotní způsobilost dle vyhlášky 50/1978 Sb.
 V50# §16 Jak se tvoří otázky k přezkoušení z vyhlášky 50/78Sb.?
 Zaměstnáváte pracovníka znalého §5 déle, než je potřeba?
 Následky zrušení vyhlášky padesát bez náhrady ...
 Aktuálně o legislativě v elektrotechnice
 Co víte o §6 vyhlášky 50/78 Sb. Pracovníci pro samostatnou činnost?
 Umíte vysvětlit svými slovy, co je to bezpečná práce dodavatelským způsobem?
 Umíte vysvětlit pojem tarifně kvalifikační katalog?
 Proč neexistují k přezkoušení podle vyhlášky 50/78 Sb. jednotné otázky?
 Může mě nutit zaměstnavatel, abych zkoušky z vyhlášky 50 absolvoval u něj?
 Jak se dá doložit skutečná praxe na elektrických zařízeních?
 Je §6 udělený dle §11 vyhl. 50/78Sb. použitelný i mimo školu?
 Mohu zaměstnavateli odmítnout obnovení §9?
 Musí zaměstnavatel propouštěném dát potvrzení o přezkoušení podle vyhlášky 50?
 NP8# Vyhláška padesát je pouze jednou z částí, říká Radek Roušar
 NP8# Pouze osoba poučená a znalá je málo, říká Radek Roušar
 NP8# Díky živnostníkům stupeň paragrafu již nehraje roli jako kdysi, říká Radek Roušar
 Vyhláška padesát vznikla v době, která neodpovídá současnosti, říká Radek Roušar
 NP8# Dokud není finální verze zákona, nelze pracovat na finální verzi nové padesátky, ale změny opra
 NP8# Co je důvodem nekonečného čekání na změnu vyhlášky padesát?
 Co víte o řízení činnosti dle §7 a §8?
 Co víte o Kvalifikacích ve zvláštních případech §11 vyhlášky 50/78Sb.?
 Co mám dělat, když sem ztratil papír s &7, a chci si udělat &8?
 Bude osvědčení vyhlášky 50/78Sb. platné i bez zaměstnavatele?
 Dokážete vyjmenovat podmínky, za kterých může §4 pracovat pod napětím?
 Kde je typické zařazení pro Pracovníky poučené dle §4?
 Co nevíte o §9 vyhlášky 50/78Sb. Pracovníci pro provádění revizí?
 Kdo může školit vyhlášku 50/1978 Sb.?
 Jaký by měl být obsah školení dle §11 vyhl.č.50/1978 Sb?
 Jaký je vědomostní rozdíl mezi §9 a §10?
 Jak to vypadá s projektantským §10 ve vyhlášce 50/78Sb.?
 Který předpis vyžaduje razítko zaměstnavatele na osvědčení vyhl. 50/78Sb.?
 Jak se zkoušky a přezkoušení podle vyhlášky50/78Sb. provádí skutečně?
 Může osoba s §6 sloužit na směně údržby závodu jako osamocený pracovník?
 Platí osvědčení vyhl. 50 od zaměstnavatele i pro živnost (pro TiČR)?
 Jak obnovit platnost vyhlášky 50 bez dostatečného vzdělání?
 Jak mohu se strojní VŠ získat oprávnění podle vyhlášky 50/78Sb.?
 N50: Zákon o 250/2021Sb. je tu a co s nim dál?
 BROŽURA: Testové otázky vyhlášky 50/1978 Sb.
 Je možné dodělat vyhlášku 50 s oborem strojírenské a elektrotechnické zařízení?
 Kdo v okolí Vejprt provádí školení a přezkoušení dle vyhlášky 50/78Sb.?
 Kteří učitelé musí mít §11 vyhlášky 50/78Sb.?
 Co to byla místní úprava v případě vyhlášky 50/78Sb.?
 Jak vznikal Zákon 250/2021Sb. o bezpečnosti práce na VTZ
 #EH: Co bylo předmětem zkoušek a přezkoušení podle vyhlášky 50/1978Sb.?
 Co bude s osvědčením vyhlášky 50/78Sb. po 1.7.2022?
 Dá se sehnat kopie mého osvědčení podle vyhlášky 50?
 Kam se poděl můj § vyhlášky 50/78Sb.?
 Kolik pracovníků asi využije využije profesní kvalifikace v elektrotechnice?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.063 sekund, 22 dotazů.