Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Jak vyplnit parametry tepelného čerpadla pro přihlášení do sítě nn E.ON?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak vyplnit parametry tepelného čerpadla pro přihlášení do sítě nn E.ON?  (Přečteno 8597 krát)
vydrysek
« kdy: 27.04.2019, 22:12 »

Chystám se stavit dům (resp. víceúčelový objekt o velikosti velkého rodinného domu) a chtěl bych na stavební pozemek zavést elektřinu od E.ONu. V projektové dokumentaci k domu je uvedena přítomnost tepelného čerpadla a sazba elektřiny D57d. V žádosti o připojení jsou nicméně vyžadovány parametry, které nevím a nejspíš budu vědět až těsně před stavbou - jedná se o příkon tepelného čerpadla, frekvenční měnič, jmenovité napětí a hodnoty rozběhového a ustáleného proudu. Do "Charakteru odběru" jsem napsal odběry spotřebičů tak, aby hodnota odpovídala odběru napsanému v projektové dokumentaci (s vymyšleným příkonem čerpadla 3 kW).  Jelikož jsem toto nikdy neabsolvoval, ptal jsem se, jak vyplnit ty specifické údaje,  kde to šlo -

1) Známý elektrikář mi doporučil, ať tuto sekci přihlášky nevyplňuju vůbec.
2) Kolegové v práci, kteří tuto žádost podávali, mi poradili, ať ji také nevyplňuju.
3) Slečna na infolince E.ONu moc nevěděla, co říct, nakonec z ní vypadlo, ať tam něco napíšu, že na tom prý až tak nezáleží, ale přesvědčená o tom podle tónu rozhodně nebyla.

Hodnoty jsem tam tedy nevyplnil vůbec a žádost poslal. Následně mi přišla odpověď z E.ONu, že mám tyto hodnoty doplnit. Na internetu jsem našel hodnoty pro tepelná čerpadla NIBE o různých příkonech, ale jak už jsem psal, v tuto chvíli je to obyčejné věštění z koule...

Záleží na tom, jaké hodnoty do žádosti napíšu? Je nějaké standardní řešení v této situaci?


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 28.04.2019, 09:22 »

Řeším to takto:
Pro potřeby stavby buď s EONem udělám smlouvu o krátkodobém přípojení, což obnáší to že si musíte udělat přípojku na svoje náklady a máte "nevýhodnou" cenu za kWh, ale neplatíte připojovací poplatek (500Kč za 3f ampéru).
Nebo, a to je podle mě lepší, pro stavbu sepsat smlouvu o připojení se sazbou D02d a až bude nainstalované nebo až budete vědět jaké bude, tepelné čerpadlo, tak teprve potom zažádat o změnu smlouvy na D57d.
Pravděpodobně vám stejně EON nedá smlouvu na D57 dokud tepelné čerpadlo nebude nainstalováno, což budou chtít potvrdit i revizní zprávou/nebo potvrzením od RT do Žádosti o smlouvu. A pochybuji, že vám to nějaký RT potvrdí, když to nebude namontovaný.

PS: Pokud jste z Brna a okolí, tak jsem vám s tím ochoten pomoci. Případně mohu nabídnout i svoje služby jako RT.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 28.04.2019, 16:18 »

Vyplňte si žádost na krátkodobý odběr. Zjistěte si od provádějící firmy, jaký příkon bude třeba. Silo na omítky chce minimálně 3x32A... Podle to žádat o velikost jističe. Jelikož je to stavba tak vyplnit kolonku - ostatní - .

Jaký jistič/ sazba, bude třeba na stálý odběr vám řekne projektant.

Na stavbu zapomeňte na D57, to vám RT nepotvrdí a distributor  neosadí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #3 kdy: 28.04.2019, 16:38 »

Vyplňte si žádost na krátkodobý odběr. Zjistěte si od provádějící firmy, jaký příkon bude třeba. Silo na omítky chce minimálně 3x32A... Podle to žádat o velikost jističe. Jelikož je to stavba tak vyplnit kolonku - ostatní - .

Jaký jistič/ sazba, bude třeba na stálý odběr vám řekne projektant.

Na stavbu zapomeňte na D57, to vám RT nepotvrdí a distributor  neosadí.
Prosím, neraďte nesmysly.
Pán vyplňuje Žádost o trvalé připojení pro budoucí dům, kterou RT nepotvrzuje. Od jejího podání může trvat zřízení přípojky léta, je tedy správné požádat co nejdříve. Jakou posléze uzavře smlouvu o dodávkách je jiná věc, pro stavbu D01 nebo 02, až bude hotovo D57....

Chápu, že se tazateli může zdát podivné, že chce EON tyhle údaje, ale je to prostě tak. Napište tam data od nějakého TČ, které odpovídá tepelné ztrátě objektu a neřešte to.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Emanuel Kocián
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 28.04.2019, 22:21 »

Hlavně ne 1fázové tepelné čerpadlo. Je sice levnější než 3fázové, ale bordel generuje do sítě v principu 6x horší.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 28.04.2019, 23:11 »

Prosím, neraďte nesmysly.

Prosím, jaké?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #6 kdy: 29.04.2019, 00:03 »

...to vám RT nepotvrdí...

* Zadost_trvale_pripojeni_D2.pdf (162.77 KB - staženo 370 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Michal Andrýsek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 29.04.2019, 09:20 »

Díky za odpovědi, pánové.

Ještě jsem zjistil, že trvalé připojení se realizuje v řádu měsíců (a klidně i přes jeden rok),  což by se nejspíš nestihlo na samotnou stavbu... No, kdybych se zajímal dřív, už bych to dávno udělal, ale pozdě brečet nad rozlitým mlékem. Situaci teda chápu následovně:

1) Teď mohu podat přihlášku na tarif D01d/D02d s tím, že nebudu muset posílat údaje o tepelném čerpadle. Až budu vědět, jaký typ čerpadla bude, změna tarifu bude pouhá formalita. Mezitím ještě podám žádost o stavební přípojku, kterou, jak jsem pochopil, vyřídí poměrně rychle (ale zaplatím si ji sám celou).

nebo

2) podám přihlášku s tarifem D57d a tepelné čerpadlo tam napíšu, jaké by cca mohlo být podle tepelných ztrát objektu. Než dojde k samotnému připojení, je vyšší pravděpodobnos t, že budu vědět parametry čerpadla. O stavební přípojku budu žádat tak či tak.

Pokud jsem to pochopil vše správně, nejvíc se mi líbí varianta č. 1, tedy přihláška na D01d/D02d a následná změna, a mezitím se bude odebírat ze stavební přípojky.

Ještě se zeptám, když teoreticky stihnou trvalé připojení během stavby, stavební přípojka se zruší a přejde se plynule na odběr z trvalé, dělá se to tak?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 29.04.2019, 09:30 »



Není nesmysl, že na zelené louce zkraje stavby není nutné vědět všechny spotřebiče budoucího RD.

Důležité je mít přípojku a měření pro účely stavby. Spousta věcí řeší a dolaďuje za pochodu... Tak až to vím, zažádám.

Díky za odpovědi, pánové.

Ještě jsem zjistil, že trvalé připojení se realizuje v řádu měsíců (a klidně i přes jeden rok),  což by se nejspíš nestihlo na samotnou stavbu... No, kdybych se zajímal dřív, už bych to dávno udělal, ale pozdě brečet nad rozlitým mlékem. Situaci teda chápu následovně:

1) Teď mohu podat přihlášku na tarif D01d/D02d s tím, že nebudu muset posílat údaje o tepelném čerpadle. Až budu vědět, jaký typ čerpadla bude, změna tarifu bude pouhá formalita. Mezitím ještě podám žádost o stavební přípojku, kterou, jak jsem pochopil, vyřídí poměrně rychle (ale zaplatím si ji sám celou).

nebo

2) podám přihlášku s tarifem D57d a tepelné čerpadlo tam napíšu, jaké by cca mohlo být podle tepelných ztrát objektu. Než dojde k samotnému připojení, je vyšší pravděpodobnos t, že budu vědět parametry čerpadla. O stavební přípojku budu žádat tak či tak.

Pokud jsem to pochopil vše správně, nejvíc se mi líbí varianta č. 1, tedy přihláška na D01d/D02d a následná změna, a mezitím se bude odebírat ze stavební přípojky.

Ještě se zeptám, když teoreticky stihnou trvalé připojení během stavby, stavební přípojka se zruší a přejde se plynule na odběr z trvalé, dělá se to tak?

U stavební přípojky vám distribuce určí kde a jak se připojit, tak aby to pro ně nebylo nákladné.
Smlouva je na rok a nechá se dvakrát prodloužit.

To je dost času aby jste si ujasnil co a jak bude, včetně vyřízení žádosti a připravení OM.

Zpravidla se to pak dělá tak, když je vše vyřízený včetně revizí, objedná se demontáž  stavebního elektroměru a montáž definitivního.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Petr Liskar
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 29.04.2019, 09:45 »

Až budu vědět, jaký typ čerpadla bude, změna tarifu bude pouhá formalita. Mezitím ještě podám žádost o stavební přípojku, kterou, jak jsem pochopil, vyřídí poměrně rychle (ale zaplatím si ji sám celou).
Nahlížet na změnu tarifu jako na "pouhou formalitu",  to bych věru nedělal.

...a tepelné čerpadlo tam napíšu, jaké by cca mohlo být podle tepelných ztrát objektu.
Tady se ztrácím. Tepelné čerpadlo a jeho parametry stanovuje prováděcí projekt na otopnou soustavu toho nově stavěného domu. Vy ten projekt nemáte nebo to tepelné čerpadlo chcete svépomocí do topné soustavy včlenit?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Michal Andrýsek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 07.05.2019, 09:16 »

Děkuji za cenné podněty, pánové. Ukázalo se, že ohledně projektové dokumentace ještě probíhá nějaké schvalování a mírné úpravy, proto ještě nemám v ruce tu část s parametry tepelného čerpadla (pokud to v projektu je). Nicméně už jsem nechtěl čekat, tak jsem požádal o připojení s tarifem D02d.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.067 sekund, 22 dotazů.