Může revizní technik změřit unikající proud myčky nádobí?

(1/3) > >>

Jan P:
Máme problém s myčkou - cca. 3x z 10 mytí shodí proudový chránič pro okruh myčky. Zvláštní je, že to dělá po vyndání čistého nádobí a zavření dvířek (myčka vypnuta) - cca. po 15 minutách. Problém bude asi v myčce - na prodlužce z jiného okruhu, pod jinýcm chráničem, to udělá taky. Je nutné nechat myčku otevřenou 2 hodiny, pak jde chránič natáhnout.
Prodejce/servis se k tomu staví s odpuštěním jako lačný ke s*aní, prý stačí nechávat vyschnout, apod.
V návodu žádný pokyn o nutnosti nechávat myčku celý den otevřenou není a myslím, že tohle není "normální stav u většiny myček".

Může revizní technik změřit unikající proud myčky nádobí?

Štefan Beláň:
Citace: Jan P  19.03.2019, 21:55


Může revizní technik změřit unikající proud myčky nádobí?



Ano může.

Jirka Š. Svejkovský:
Dokonce to nemusí být revizní technik, stačí kterýkoliv elektrikář vybavený měřícím přístrojem na spotřebiče.

Jirka Údržbář:
Pokud myčka domyje nádobí a vnitřek myčky je plný páry, opakovaným otvíráním a zavíráním dveří myčky si štěrbinou na spodku dvířek naženete páru do spodku myčky, kde jsou nezakryté elektročásti. Vniklá pára může způsobit navlhnutí vnitřní elektrické instalace myčky a může vypadnout proudový chránič.

Milan Hudec:
Takový krám by letěl oknem (dance)

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana