Dá se samotné měření chápat jako práce na elektrickém zařízení?

(1/6) > >>

Michal_BEDO:
Zjistil jsem, že nejsem schopen se jednoznačně orientovat v problematice, která se zabývá měřením, ověřováním beznapěťového stavu a zkoušením. Dovoluji si obrátit na vás, jako na odborníky, jestli byste tuto problematiku neupřesnily. Uvedený popis v ČSN a v TNI 50110-1 (čl. 3.4.4; 6.3.1.2; 6.3.1.1) je pro mě nejednoznačný.  Níže uvedené činnosti se vztahuji k práci na elektrickém zařízení do 1000V!

Tedy
... když elektrikář otevře kryt el. zařízení a začne zkoušečkou, nebo měřícím přístrojem vyhledávat závadu (to znamená že se prozatím dotýká jen hroty měřícího přístroje/zkoušečky živých částí do 1000V na zařízení v krytí IP00).

 - jedná se v tomto konkrétním případě o práci „pod napětím“ ve smyslu výše uvedené ČSN?



(Nesmysl ...  Téma: Práce na elektrickém zařízení do 1000V - je měření práce pod napětím?)

Miroš Jan:
Ano.
Měření je práce pod napětím. :)

Jiří_Hrubý:
Jen bych doplnil ono slůvko -běžná.
Jinak by to vyžadovalo rozšíření kvalifikace pro -vybrané.

Michal_BEDO:
Jetli je měření práce pod napětím, jak se má postupovat při opravě svítidla, které je ve většině případů instalováno na stropě?

Zdenek Hejčl:
Postavit lešení, nebo pracovat z plošiny... ;)

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana