Jak u obytného domu přidat dalšího odběratele elektřiny?

(1/1)

Lucie H.:

Dostali jsme od města možnost pronájmu pozemku pro provozování občerstvení ze stánku. Na pozemku je i obytný dům, kde je asi 6 bytů - též majetek města. Stánek by stál cca 5-10m od domu.

Jen si nevím rady s připojením k elektřině, bez ní provoz možný není. Elektroměry mají nájemníci napsané na sebe. Jaké ale mám já možnosti připojení?
Mám prý přijít s nějakým návrhem a rada města rozhodne. K nikomu z domu se připojit nechci, určitě by to neutáhl a neustále nahazovat pojistky? Ve stánku budu mít lednici, stroj na výrobu zmrzliny, přístroj na přípravu párku v rohlíku, kontaktní gril a nejspíš i fritézu.

Zdeněk Pikhart:
Podat žádost o připojení na místní distribuci a oni vám odpoví jaké jsou možnosti.

Vít Rotrekl:
Citace: Zdeněk Pikhart  04.03.2019, 11:13

Podat žádost o připojení na místní distribuci a oni vám odpoví jaké jsou možnosti.


Distributor neřekne možnosti. Distributor řekne, kde bude přípojné místo a elektroměr.
Dále je to pak na paní Lucii, respektive na projektantovi EZ, který navrhne řešení, jak stánek připojit.

Vít Rotrekl:
Ještě by možná byla schůdná cesta připojení se na elektroměr pro společnou spotřebu bytového domu. Ale to bude mít jistá úskalí - velikost hl. jističe spol. spotřeby, umístění elektroměru pro podružný odečet, umístění elektroměrovéh o rozvaděče v kombinaci s natažením kabelu ven z domu.

Ve zkratce, bez znalostí konkrétního místa nečekejte, že vám tu někdo vymyslí nejlepší řešení.

Nicméně, pokud jste z Brna a okolí, můžeme se domluvit a jsem ochoten vám pomoci. Pochopitelně za nějaký honorář...

David Hruda:
V případě sezónního (mobilního?) stánku se zmrzlinou bych uvažoval o krátkodobém připojení.

Navigace

[0] Index zpráv