Co znamená označení dvou trojúhelníků s písmenem M?

<< < (3/3)

Kamil Novák:
Dvě M v trojúhelnících :

"Předměty vhodné pro montáž do hořlavých podkladů B, C1 a C2, u nichž nepřekročí povrchová teplota ani  při poruše 115 st.C."
(např.bodovky do nábytku).

Už bohužel nevím normu, kde jsem to před časem našel.

Jiří Sedlmajer:
To: Novák a ost.
Ono je trochu složitější. Musí se ještě rozlišit montáž na stavební konstrukce a montáž do nábytku a je i rozdíl, jedná-li se o svítidla žárovková nebo výbojková. Ucelená informace je v citovaném sborníku. Jinde jsem to zatím nenašel. Č. normy nevím. 

Jaroslav Melen:
Značení 100 v trojúhelníku je zmiňováno v ČSN 33 2000-7-715 Elektrická instalace budov – Část 7 - 715: Zařízení jednoúčelová a ve zvláštních objektech – Světelná instalace napájená malým napětím,v části pojednávající o nebezpečí požáru od transformátoru a nebo měniče. Uvádí se tam odkaz na ČSN EN 61347-2-2 - Ovládací zařízení pro světelné zdroje - Část 2-2: Zvláštní požadavky na elektronické měniče/střídače na stejnosměrné nebo střídavé napájení pro žárovky a ČSN EN 60598-2-23 - Svítidla - Část 2: Zvláštní požadavky - Oddíl 23: Žárovkové osvětlovací systémy na malé napětí, s poznámkou nutnosti používání měničů označených touto značkou.

Navigace

[0] Index zpráv

[*] Předchozí strana