Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Proč neexistují k přezkoušení podle vyhlášky 50/78 Sb. jednotné otázky?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Proč neexistují k přezkoušení podle vyhlášky 50/78 Sb. jednotné otázky?  (Přečteno 23141 krát)
Tým portálu Elektrika
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 26.09.2018, 11:11 »

Držitelé paragrafů vyhlášky padesát se často ptají proč nejsou někde umístěny jednotné otázky k přípravě a přezkoušení. Očekávají se texty podobné třeba učebnici autoškoly.

Proč takový přípravný materiál neexistuje podle vás?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 26.09.2018, 16:24 »

Protože to kvůli šířce oboru nejde.
Proč by se měl někdo, kdo dělá baráky drilovat třeba béčko?
Navíc padesátku si dělá zaměstnavatel na míru svému provozu a podmínkám.
Jediná společná část by mohla být společná tak k všeobecné bezpečnosti a zdravovědě.
S tou autoškolou je to až úsměvné, přidělovat paragaf podle dosaženého počtu bodů, případně odebírat osvědčení, testy dělat online jako v autoškole, to by to krásně prořídlo Zlej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #2 kdy: 27.09.2018, 06:59 »

Kdo by tyto otázky vypracoval? Kdo by je udržoval aktuální? Kdo by ho za to platil?

S tou autoškolou je to až úsměvné, přidělovat paragaf podle dosaženého počtu bodů, případně odebírat osvědčení, testy dělat online jako v autoškole, to by to krásně prořídlo Zlej

Že vy jste nikdy nedělal §9 na TIČRu? Tam to přesně tak probíhá.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #3 kdy: 27.09.2018, 07:35 »


S tou autoškolou je to až úsměvné, přidělovat paragaf podle dosaženého počtu bodů, případně odebírat osvědčení, testy dělat online jako v autoškole, to by to krásně prořídlo Zlej

Asi by chtělo přitvrdit.
Co koukám kolem sebe, revizních techniků je jak hub po dešti a troufnu si říci, že min. 50% jich je diletantů, kterým záleží jen na tom, kolik za tu činnost sklidí peněz bez ohledu na stav zařízení a potřebných dokumentů.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 27.09.2018, 16:26 »

Kdo by tyto otázky vypracoval? Kdo by je udržoval aktuální? Kdo by ho za to platil?

Že vy jste nikdy nedělal §9 na TIČRu? Tam to přesně tak probíhá.


Před víc jak deseti lety, poprvý a naposled.
Ne nadarmo se říká, že s poctivostí nejdřív pojdeš.
Poptávka po poctivých RT je vyrovnaná s nabídkou a styl nepodepíšeš =nevracej se není nic pro mně.
Navíc zaměstnání mi neumožňuje vykonávat takový vedlejšák...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #5 kdy: 28.09.2018, 19:59 »

To tzv. "přitvrzení" bych použil zejména při VRZ aniž by tam fyzicky RT byl!!
Už jsem se s tím setkal několikrát, zejména u montážních firem hodně vzdálených místu montáže!
Pokud tam RT fyzicky je, budiž .....i když revize je mizerná. Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #6 kdy: 28.09.2018, 21:00 »

Pokud tam RT fyzicky je, budiž .....i když revize je mizerná. Nerozhodný

Tak to na mám mnohem radikálnější pohled. Profese RT vyžaduje jak odborné znalosti, tak i znalost předpisů. Dokáži pochopit přehlédnutí, nebo drobné opomenutí, jsme taky lidé. Ale revizní zpráva je výstupem celého snažení a dokumentem s nějakou váhou. Pokud to RT nezvládá provést alespoň dobře, tak by neměl toto dělat. A neomlouvá ho ani osobní návštěva revidované instalace. To beru jako normální a logické. Vše pod dobře je špatné. Mírně řečeno..

Tedy mizerné je pro mne nevyhovující, tedy bych to odmítl zaplatit a pozval bych jiného RT

Také mohu říci, ze pokud je revizní zpráva bez náležitostí, nebo neodpovídá skutečnému stavu el. zařízení, nemá cenu ani toho papíru. Mizerná= bezcenná
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 29.09.2018, 09:02 »

Nojo, jenže hranice mezi dobrým a špatným je velice křehká.
Nemusím chodit daleko, již mnohokrát jsem dal do fóra nějaký svůj návrh/řešení/úsudek s přesvědčením řekněme o jeho kvalitě, přičemž jste se tu na mě vrhli a vše bylo naráz jinak tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Dobiáš Miroslav I.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 30.09.2018, 06:59 »

Tak to na mám mnohem radikálnější pohled.

Také mohu říci, ze pokud je revizní zpráva bez náležitostí, nebo neodpovídá skutečnému stavu el. zařízení, nemá cenu ani toho papíru. Mizerná= bezcenná

Tak nevím, ale neříkal jsem již něco podobného mnohem dříve? co třeba tady https://eces.webnode.cz/diskuze-elektro-elektrika/projektanti-/ nebo i tady https://diskuse.elektrika.cz/index.php?topic=22439.0;



Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Yossarian
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 30.09.2018, 11:11 »

Tak nevím, ale neříkal jsem již něco podobného mnohem dříve?

To nemohlo být funkční. Do dnes neexistuje platforma, která by to zvládla.  Pane Dobiáši uvažujete, že musí být váš návrh GDPR friendly?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Marketing ti kreslí svou mapu ke štěstí na celý život, ale co když chceš jít vlastní cestou?
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #10 kdy: 30.09.2018, 19:25 »

Nojo, jenže hranice mezi dobrým a špatným je velice křehká.
Nemusím chodit daleko, již mnohokrát jsem dal do fóra nějaký svůj návrh/řešení/úsudek s přesvědčením řekněme o jeho kvalitě, přičemž jste se tu na mě vrhli a vše bylo naráz jinak tanecek

Nesouhlasím s tebou úplně. Osobně jsem byl taky  "nucen" několikrát svůj názor změnit, nebo upravit a to díky zdejším kolegům s bohatými znalostmi a zkušenostmi. Přesto stále zůstává mnoho záludností, ve kterých se nedokáže shodnout ani zdejší komunita. Jde především o nejasná vyjádření některých norem, kdy máme dva až tři různé výklady a každý z nich má svou logiku z určitého úhlu pohledu. Část problému se nachází i v takovém normovakuu. Na tom se asi shodneme. ALe to co jsem psal se netýká těchto věcí. To se týkalo revizí které jsou prováděny alt/c   -  alt/v  a mění se jen jméno zákazníka, případně adresa. V lepším případě se RT na stavbu i podívá, ale rozhodně nebyl v žádné zásuvce, světelné krabici a možná otevřel dvířka rozvaděče. Myslím že ta mezi prvníma poznáš, kolik práce stála která revizní zpráva a zda má vůbec nějakou vypovídající hodnotu o bezpečnosti zařízení.

Nad některými problémy můžeme diskutovat, nad jinými jen kroutit hlavou. Ze zkušeností některých kolegů ochotných bojovat s větrnými mlýny vím, že nám v tom našem "boji" se šlendriánem v oboru nikdo nepomůže. Sám jsem s tím taky přestal dávno bojovat a už se snažím jen sám dělat co mohu a vyhýbat se těm zákazníkům, kterým je můj pohled na tuto problematiku cizí. Snažím se pomoci těm co to stojí a do cizího se neplést. Prozatím se mi to vždy jen vymstilo, pokud zákazníka nezajímal i jiný názor než ten, který mu byl do té doby předkládán. Jako že třeba nepotřebuje svorkovnici MET, protože nemá svodiče přepětí a ty že nepotřebuje protože má hromosvod a to že to je v projektu je jen alibismus nějakého projektanta a nemusí to být dodrženo tam, kde to podle něj není potřeba. Myslím že každý z nás potkal mnoho podobných nesmyslů.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Dobiáš Miroslav I.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 01.10.2018, 06:43 »

To nemohlo být funkční. Do dnes neexistuje platforma, která by to zvládla.  Pane Dobiáši uvažujete, že musí být váš návrh GDPR friendly?
Ale ano, než jsem s návrhem přišel, tak jsem to odzkoušel. Zkuste to také. Lze tomu vyčítat náročnost jak časovou, tak odbornou, tedy i finanční, možná, že by to někteří neustáli ,  ale elektrikáři jsou zpravidla docela chytří, většina by to zvládla. Větší problém by nastal u provozovatelů, jsou nacvičený na systém "mám na to papír, tak je vše v pořádku",  v tomto smyslu platí za nesmyslnosti. Asi by se hodně divili, kolik by toho museli upravit případně i udělat nové. Snad by si potom i dobrých elektrikářů vážili. Co se týče GDPR, je to věc relativně nová. Nevidím problém v utajení dokumentací ap. Prozatím ale spíše máme GDPR b.....u .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Dobiáš Miroslav I.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 01.10.2018, 07:38 »

Ještě jsem se chtěl vyjádřit k tématu. Zkoušky stylem "autoškola" ,  žádný smysl nedává. Aplikace elektrotechnik y jsou natolik rozsáhlé, že by soubor otázek nebyl smysluplně schopen pokrýt celou oblast. V současném stavu by bylo nejlepším řešením vyhlášku zrušit bez náhrady.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #13 kdy: 01.10.2018, 08:08 »

V současném stavu by bylo nejlepším řešením vyhlášku zrušit bez náhrady.

Nechápu proč? Vyhláška je sice už dost fousatá, ale pořád celkem funkční.

A nějak si neumím představit, že by nám tu běhali dráteníci bez alespoň nějaké kvalifikace.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #14 kdy: 01.10.2018, 08:38 »

Ještě jsem se chtěl vyjádřit k tématu. Zkoušky stylem "autoškola" ,  žádný smysl nedává.

V principu souhlasím. Ale jakou formu přezkušování by jste navrhoval?

V současném stavu by bylo nejlepším řešením vyhlášku zrušit bez náhrady.

Souhlasím s Jirkou Svejkovským. V principu vidím dobré nastavení, jen neodpovídající současným potřebám. To není neřešitelné.
S vaším směřováním zcela nesouzním a rozhodně se nedomnívám že by to v oboru něco zásadněji řešilo. Mnohokráte jsem psal, že když se nedodržují stávající předpisy, nelze očekávat že se jejich změnou, doplněním, nebo jakoukoliv jinou úpravou cokoliv změní. Náš systém je bezzubý, což považuji za tu hlavní chybu. V podstatě není možnost připravit elektrikáře o možnost práce na VTZ, nebo RT o "papíry". Tato "beztrestnost: pak sebou nese mnohá rizika a problémy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #15 kdy: 01.10.2018, 09:10 »

... Náš systém je bezzubý, což považuji za tu hlavní chybu. V podstatě není možnost připravit elektrikáře o možnost práce na VTZ, nebo RT o "papíry". Tato "beztrestnost: pak sebou nese mnohá rizika a problémy.
Ale co s tím?
Nadcházející volby naznačují "neřešitelnost v českém prostředí"...
Kandidát za seskupení, které to chce dělat "lépe"
Tak jsem trochu provokoval. Ptal jsem se
Jestli tedy budou usilovat o dodržování vyhlášek, norem, technických předpisů...
Samozřejmě...
Jestli tedy budou tlačit i na to, aby stavební úřad nekolaudoval to, co není v pořádku...
I to by chtěli
A jakým způsobem "vrátí kolaudační rozhodnutí na vlastní dům",  když tam má slušně zpackaný hromosvod neodpovídající aktuálním normám...
A bylo po diskusi! Takhle se to prý řešit nedá!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Tým portálu Elektrika
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #16 kdy: 01.10.2018, 10:02 »

V50# §17 Neexistují. Ale víceméně univerzální budou, odpovídá Josef Vozobule ...
    ... existuje publikovaný seznam univerzálních otázek k přezkoušení dle vyhlášky padesát nebo takové materiály neexistují? Jak víme, vše se stále vyvíjí a neustále registrujeme v předpisech nějaké změny. Dotýkají se i přezkoušení podle původního záměru vyhlášky padesát? Existuje nějaká část otázek, která již z podstaty věci nemůže být stejná pro všechny? Přes to všechno se na trhu objevuje několik kvalitních publikací k přípravě ...
    Zdroj: zde...


   


    Co pozitivního a konstruktivníh o byste doplnili k této informaci?
   
V50# §17 Neexistují. Ale víceméně univerzální budou, odpovídá Josef Vozobule ...
   
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #17 kdy: 01.10.2018, 11:12 »

Nechápu proč? Vyhláška je sice už dost fousatá, ale pořád celkem funkční.
...
Aby nesloužila šmejdům k okrádání.

A nějak si neumím představit, že by nám tu běhali dráteníci bez alespoň nějaké kvalifikace.
Kvalifikace, úspěšné absolvováním příslušné školy, učebního oboru, kurzu, praxe, ...,  potvrzená např. vysvědčením, osvědčením, ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
Stran: [1] 2 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jakým způsobem získá absolvent školy vyhlášku 50/78Sb.?
 Nejsem vyučen v oboru elektro mohu si udělat zkoušku z vyhlášky 50?
 Jaké vzdělání pro alespoň §6 ?
 Jaký potřebuji živnostenský list, § dle vyhl. 50/78 a co musím absolvovat za školení, abych mohl provozovat výrobu rozvaděčů?
 Jak je to nyní s oznamováním zkoušek dle vyhl. č.50/1978 Sb.?
  Jak získat oprávnění k samostanému projektování elektrického zařízení §10?
 Je titul Bc. považován za VŠ vzdělání z pohledu vyhlášky 50/1978 Sb.?
 Může osoba s opráv. dle vyhl. 50 § 5 samostatně provádět elektropráce na jezeře?
 Je možné udělat si hned §5 nebo musim udelat prvni §4 vyhl. 50/78?
 Mohu být samostatný s §6, když mám samostatnou činnost?
 Jsem mechanik chladících zařízení s §5 vyhl. 50/1978Sb., mohu získat §6?
 Prý stačí jen 2 měsíce praxe na vyhlášku 50 §6 co je na tom pravdy?
 Musí mít technik počítačů, který provádí servis platné přezkoušení vyhl. 50/78?
 Je někde na internetu ke stažení vypracované zadání otázek a odpovědí k 50/78Sb.?
 Kdy si mohu udělat §6 ?
 Je nějaká slušná literatura na 50?
 Musí pracovník který kreslí elektro dokumentaci mít §10 vyhlášky 50/78Sb.?
 Je možné si udělat po §5 hned §8?
 Musí být v podniku alespoň jedna 8.§?
 Mohou absolvovat cizinci vyhlášku 50/78Sb?
 Co vse se naucit pro paragraf 6?
 Jaký dostanu doklad po absolvování zk. z vyhl. 50/78 Sb. §5 ?
 Jakou mám kvalifikaci po propadnutí platnosti osvědčení z vyhlášky 50 ?
 Splňuji podmínky udělení osvědčení dle vyhlášky 50?
 Dá se stanovit míra právní odpovědnosti za projekt pokud nemám § vyhl. 50 Sb.?
 Jak dalece je drážní vyhláška 100/1995 kompatibilní s 50/78Sb?
 Hledáte učební materiál k přípravě na zkoušku vyhlášky 50/78 Sb.?
 Přežije vyhláška 50 rok 2013?
 Kdo může vydávat osvědčení do $8 vyhl.50?
 Poslední návrh Nařízení vlády nahrazující vyhlášku 50/78 Sb. zde!
 Může zaměstnavatel držet protokol o zkoušce u sebe nebo mohu požadovat o vydání?
 Jak vidíte elektronické školení a přezkoušení z vyhl. 50/78Sb.?
 Jak byste si představovali nástupce vyhl. 50/78 Sb. ?
 Musí být všichni zaměstnanci proškolení z vyhlášky 50/78Sb.?
 Je potrebne školenie pracovnikov aj v prípade ak len sedia za PC?
 Jaký je rozdíl v testech vyhlášky 50 mezi paragrafy 5 a 6 (popř. až 8)?
 Potřebuji být pro potvrzení praxe nutně zaměstnán?
 Jak obnovit 14 let propadlou vyhlášku 50?
 Kde získám školení a přezkoušení na §5 vyhlášky 50/78 Sb.?
 Plaťí vyhláška č. 508/09 Z.z. (paragraf 21) aj u vás v ČR?
 Je platná vyhláška 50 i mimo firmu kde jsem zaměstnán?
 Kde seženu lékařský posudek vyhlášky 50 a jak má vypadat?
 Co dále s vyhláškou 50/78? Nic, prostě skončila?
 Lze si vyhlášku 50 obnovit bez dokladu o praxi?
 Bude mne stát nové přezkoušení z vyhlášky padesát víc, než jen prodloužení?
 Je vyhláška 50 platná u dvou zaměstnavatelů?
 je možné získať česku vyhlášku bez predošlého el. vzdelania?
 Co ještě nevíte o vyhlášce 50/1978 Sb.?
 Jak obnovit 2 roky propadlý §5 vyhlášky 50/78Sb.?
 Víte odkud se učit na zkoušky z vyhlášky 50/78Sb.?
 Přiznejte se! Komu z vás pomůže novelizace vyhl. 50/78Sb.?
 Jaký smysl má u RT elektro zkouška z Vyhl.50?
 Je tato verze vyhlášky 50 již OK nebo bude zase někomu vadit?
 Je reálné nějak zjistit, kolik osob má §10?
 Co si počít, když jsem ztratil doklad o osvědčení vyhl.50?
 Kde nalézt testy k vyhlášce 50/1978 Sb.?
 Jaké otázky jsou správné pro zkoušky §8?
 Aky je postup ziskania ceskej vyhlasky pre Slovaka ?
 Je povinen zaměstnavatel vydat svému zaměstnanci potvrzení o přezkoušení z 50?
 Jak definuje vyhláška 50 práci pod napětím ve venkovních prostorech?
 Platí mi vyhláška 50 s názvem bývalé firmy?
 Jaroslav Miklík o vyhlášce 50/78 Sb. v Prušánkách 2010
 Existuje vyhlaška 50 vazaná k firmě?
 Jak jako autoelektrikář získám 50/78Sb §5-6 v Brně, popř. západně od Brna?
 Mohu získat §6, i když nejsem zaměstnán v oboru?
 Máte něco proti školení z vyhlášky 50/78Sb. elektronicky?
 Jak dnes na OUIP ohlašovat zkoušky z vyhlášky 50/1978Sb.?
 Jak sestavit interní firemní školení z vyhlášky 50/1978.Sb pro §4?
 Co jsem propásl tím, že jsem si neudělal vyhlášku 50/78sb. hned po vyučení?
 Co mohu udělat proto abych neztratil §5 vyhl. 50/78Sb.?
 Kdy propadá vyhláška 50/1978 Sb. a §5,6 a jak ji obnovit?
 Zajišťuje § vyhlášky 50/78Sb. odbornost?
 Co dělat, když jako VŠ ještě nemám osvědčení o přezkoušení z vyhlášky 50/1978?
 Odkud se učit na přezkoušení vyhlášky č.50?/1978?
 Jaký § vyhlášky 50/78Sb. potřebuji pro dodavatelskou montáž EZS?
 Kdo by mi doplnil správné odpovědi tohoto testu §5 vyhl. 50/78Sb.?
 K čemu opravňuje §10 vyhlášky 50/78Sb.?
 Kde si udělat vyhlášku 50/1978 Sb. §5v blízkosti Neratovic?
 Je možné převzít platnost paragrafu 5 který jsem dostat na konci střední školy?
 Co by se mělo z vyhlášky 50/78Sb. konečně jednou vysvětlit pořádně a navždy?
 Je nutné k vyhl. 50 absolvovat k obchodní akademii další 3 roky SOUE?
 Koho ze školitelů vyhlášky 50/78 Sb. nám doporučíte před kameru?
 V50# §1 Odborná způsobilost dle vyhlášky 50/1978 Sb.
 V50# §2 Zdravotní způsobilost dle vyhlášky 50/1978 Sb.
 V50# §16 Jak se tvoří otázky k přezkoušení z vyhlášky 50/78Sb.?
 Zaměstnáváte pracovníka znalého §5 déle, než je potřeba?
 Následky zrušení vyhlášky padesát bez náhrady ...
 Aktuálně o legislativě v elektrotechnice
 Co víte o §6 vyhlášky 50/78 Sb. Pracovníci pro samostatnou činnost?
 Umíte vysvětlit svými slovy, co je to bezpečná práce dodavatelským způsobem?
 Umíte vysvětlit pojem tarifně kvalifikační katalog?
 Může mě nutit zaměstnavatel, abych zkoušky z vyhlášky 50 absolvoval u něj?
 Jak se dá doložit skutečná praxe na elektrických zařízeních?
 Je §6 udělený dle §11 vyhl. 50/78Sb. použitelný i mimo školu?
 Mohu zaměstnavateli odmítnout obnovení §9?
 Musí zaměstnavatel propouštěném dát potvrzení o přezkoušení podle vyhlášky 50?
 NP8# Vyhláška padesát je pouze jednou z částí, říká Radek Roušar
 NP8# Pouze osoba poučená a znalá je málo, říká Radek Roušar
 NP8# Díky živnostníkům stupeň paragrafu již nehraje roli jako kdysi, říká Radek Roušar
 Vyhláška padesát vznikla v době, která neodpovídá současnosti, říká Radek Roušar
 NP8# Dokud není finální verze zákona, nelze pracovat na finální verzi nové padesátky, ale změny opra
 NP8# Co je důvodem nekonečného čekání na změnu vyhlášky padesát?
 Co víte o řízení činnosti dle §7 a §8?
 Co víte o Kvalifikacích ve zvláštních případech §11 vyhlášky 50/78Sb.?
 Co mám dělat, když sem ztratil papír s &7, a chci si udělat &8?
 Bude osvědčení vyhlášky 50/78Sb. platné i bez zaměstnavatele?
 Dokážete vyjmenovat podmínky, za kterých může §4 pracovat pod napětím?
 Kde je typické zařazení pro Pracovníky poučené dle §4?
 Co nevíte o §9 vyhlášky 50/78Sb. Pracovníci pro provádění revizí?
 Kdo může školit vyhlášku 50/1978 Sb.?
 Co může dělat osoba s propadlou vyhláškou?
 Jaký by měl být obsah školení dle §11 vyhl.č.50/1978 Sb?
 Jaký je vědomostní rozdíl mezi §9 a §10?
 Jak to vypadá s projektantským §10 ve vyhlášce 50/78Sb.?
 Který předpis vyžaduje razítko zaměstnavatele na osvědčení vyhl. 50/78Sb.?
 Jak se zkoušky a přezkoušení podle vyhlášky50/78Sb. provádí skutečně?
 Může osoba s §6 sloužit na směně údržby závodu jako osamocený pracovník?
 Platí osvědčení vyhl. 50 od zaměstnavatele i pro živnost (pro TiČR)?
 Jak obnovit platnost vyhlášky 50 bez dostatečného vzdělání?
 Jak mohu se strojní VŠ získat oprávnění podle vyhlášky 50/78Sb.?
 N50: Zákon o 250/2021Sb. je tu a co s nim dál?
 BROŽURA: Testové otázky vyhlášky 50/1978 Sb.
 Je možné dodělat vyhlášku 50 s oborem strojírenské a elektrotechnické zařízení?
 Kdo v okolí Vejprt provádí školení a přezkoušení dle vyhlášky 50/78Sb.?
 Kteří učitelé musí mít §11 vyhlášky 50/78Sb.?
 Co to byla místní úprava v případě vyhlášky 50/78Sb.?
 Jak vznikal Zákon 250/2021Sb. o bezpečnosti práce na VTZ
 #EH: Co bylo předmětem zkoušek a přezkoušení podle vyhlášky 50/1978Sb.?
 Co bude s osvědčením vyhlášky 50/78Sb. po 1.7.2022?
 Dá se sehnat kopie mého osvědčení podle vyhlášky 50?
 Kam se poděl můj § vyhlášky 50/78Sb.?
 Kolik pracovníků asi využije využije profesní kvalifikace v elektrotechnice?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.066 sekund, 22 dotazů.