Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Následky zrušení vyhlášky padesát bez náhrady ...
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 7 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Následky zrušení vyhlášky padesát bez náhrady ...  (Přečteno 47211 krát)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #54 kdy: 26.07.2018, 20:26 »

Také to nikde není vidět! Škleb
Ti co 50 obhajují jsou (podle toho co vidím v praxi) ti co sedí u stolu!
Ale  ti co se pohybují na reálné stavbě,montáži,údržbě o ni vůbec nestojí ......

Proč  asi? Nerozhodný
Bo to tak je.
Nežli mladý optimista proleze poctivě všemi paragrafy, tak je z něho strejda v beznaději tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ludvík Kubík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #55 kdy: 26.07.2018, 21:18 »

Bo to tak je.
Nežli mladý optimista proleze poctivě všemi paragrafy, tak je z něho strejda v beznaději tanecek
Tak s tímto naprosto nesouhlasím, pokud odborník absolvuje veškerá školení sám, a dopracuje se určité úrovně, pak je to nejžádanější pracovník na trhu práce.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #56 kdy: 26.07.2018, 22:19 »

Tak s tímto naprosto nesouhlasím, pokud odborník absolvuje veškerá školení sám, a dopracuje se určité úrovně, pak je to nejžádanější pracovník na trhu práce.
Záleží jak se dokáže prodat.....
Ale to nemá se zkostnatělou 50 co společného.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #57 kdy: 27.07.2018, 07:45 »

Také to nikde není vidět! Škleb
Ti co 50 obhajují jsou (podle toho co vidím v praxi) ti co sedí u stolu!
Ale  ti co se pohybují na reálné stavbě,montáži,údržbě o ni vůbec nestojí ......

Proč  asi? Nerozhodný

Když to vezmu čistě ze svého pohledu....... .......
Spoustu let jsem se plácal po stavbách, v ruce el. kladivo, šroubovák, štípačky, fanku se sádrou.....byl a to krásná léta  Úsměv  A na školení vyhl. 50 jsem se vždy těšil, stejně jako na ostatní školení s tím, že se zase dozvím něco nového. Uvědomoval jsem si, že mi malinko ujíždí vlak, normy jsem si nekupoval, žil jsem jen z toho, co mi řekli starší a zkušenější kolegové a z toho, co jsem slyšel právě na výše zmiňovaných školení. Ostatně, takto dnes žije 99% terénních montérů a údržbářů.

Pak jsem si řekl "dost, musíš dělat něco jiného, někam se posunout, jinak se z toho zblázníš",  vybavil jsem si kancelář a překlopil jsem svou činnost do projekce a revizí. A to pak už nějaké jedno školeníčko za 3 roky opravdu nestačí. Pomalu denně pročítám normy a vyhlášky, neustále se seznamuji s novými věcmi. Teď už si ten vlak nemohu dovolit ujet.

Takže nějaká vyhláška 50 vůbec nic zásadního neřeší, Je to jen přežitek dob dávno minulých, ze kterého mnohým kapou dobré peníze. Kdo se chce vzdělávat, kdo chce být ve svém oboru na vrcholu a ne pod ubožáckou laťkou, ten se bude vzdělávat sám, sám si bude vyhledávat školení s obsahem jeho zaměření, sám se postará, aby nestál na peronu po zrušení nádraží.
Kdo bere svůj obor jen jako že něco, co mu naplní účet v bance, tomu žádná padesátka nepomůže a oči neotevře. Tací na školení chodí jen chrápat s pocitem, že se zrovna nemuseli obléknout do montérek.

A tak to prostě je  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #58 kdy: 27.07.2018, 08:59 »

Ach jo ...
Tolikrát to bylo řečeno ...
Vyhláška padesát tady není jen pro elektrikáře.
Ti sami ji až tak moc nepotřebují.

Vyhlášku padesát zřizuje státní úřad bezpečnostni práce jako nástroj pro doložení toho, že se uvedenému pracovníkovi někdo věnuje v podání informací k bezpečnosti jeho zaměstnání.

Tedy zaměstnavatel potřebuje zákonný předpis, jak být vůči vnějším právním vlivům krytý. Dnes kromě zaměstnavatele i OSVČ.

Proto zrušit vyhlášku padesát bez náhrady je nesmysl. A znovu podotýkám, že BOZP je filozofii podobné, leč BOZP se týká obecné roviny, nikoliv odborné.

Vyhláška padesát je tu 40 roků a ani za tuto dobu někdo neví k čemu je?  zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #59 kdy: 27.07.2018, 09:07 »

Ale já psal převážně o školení spojeném s vyhl.50  Mrknutí
Tam se neprobírá jen tato vyhláška. Je jen součástí tříletého přezkušování.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Miroslav Revús
RTEZ E1 A, B
*
Offline Offline




« Odpověď #60 kdy: 27.07.2018, 13:09 »

Ak sa budeme baviť iba o samotnej vyhláške, tak nemôže byť zrušená bez náhrady. Treba ju nahradiť inou, práve kvôli doloženiu kvalifikácie a tým aj vedomostí.

Pri zrušení bez náhrady dopadnete ako slovenskí projektanti elektro - ich kvalifikácia nie je momentálne podložená legislatívou a tak nik neoveruje ich vedomosti. Potom to aj tak vyzerá.

Ale nechápem celý humbuk okolo jej zrušenia alebo nahradenia. Veď by stačilo vydať novú, prakticky rovnakú, iba bez tých historických zbytočností, ako je ROH.
A naviazať ju na momentálne platný zákon o BOZP.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

You don´t have to be old to be wise. (Judas Priest)
But I am :-)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #61 kdy: 27.07.2018, 15:08 »

Ak sa budeme baviť iba o samotnej vyhláške, tak nemôže byť zrušená bez náhrady. Treba ju nahradiť inou, práve kvôli doloženiu kvalifikácie a tým aj vedomostí.

Pri zrušení bez náhrady dopadnete ako slovenskí projektanti elektro - ich kvalifikácia nie je momentálne podložená legislatívou a tak nik neoveruje ich vedomosti. Potom to aj tak vyzerá.

Ale nechápem celý humbuk okolo jej zrušenia alebo nahradenia. Veď by stačilo vydať novú, prakticky rovnakú, iba bez tých historických zbytočností, ako je ROH.
A naviazať ju na momentálne platný zákon o BOZP.

No, nestačilo.
Pozorný uživatel ví, že původní autor vyhlášky už neexistuje a proto update možný není.
V podstatě se nedivím některým normotvůrcům a legislativcům, že jsou již otrávení dalším vysvětlováním. Pokud se něco vysvětluje veřejně pět let a pak někdo přijde s "nechápu",  protože asi těch pět let zrovna chyběl. Vždyť se to omílá stále dokola :-(

A když pak někdo po tolikati létech již nechce s vysvětlováním pokračovat, zaručeně se najde jiný kdo ho označí za arogantního a neochotného.
Sorry jako!
 zle


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #62 kdy: 27.07.2018, 15:12 »

Celá problematika je mnohem složitější, než na první pohled vypadá. O tom psát nebudu. Jediné co mě na mnohých návrzích nové vyhl. vadí, jsou pokusy o vynechání projektantů (jako na SK) a přesunutí kompetencí okolo nich do pochybné a nefunkční organizace ČKAIT, kde jim jde jen o peníze.

Osobně mi přijde úsměvné, že mnohým by nevadilo zrušení vyhl.50, protože její nynější získávání jim toho mnoho nepřináší. Nikdo z nich se ale nepozastavuje nad tím, že samotná vyhláška není vina, ale pouze ti, co to takto kur....í. To je jako zrušit v obci 50km/h limit, protože to  stejně dodržuje málokdo. Přitom stačí instalovat kameru, poslat jednu dvě pokuty a doprava se rázem změní k lepšímu.  Škleb
To že mnozí z nás navštěvují pravidelně různá školení a navíc se dále sami aktivně doučují, ještě neznamená ze patříme k většině elektrikářů, kteří se u nás pohybují a nejde nás tedy brát jako relevantní vzorek. To by byl více než dost troufalé. Vím o mnoha elektrikářích, kteří jsou "donuceni" alespoň jednou za 3 roky se něco málo doučit, což považuji za velmi přínosné a občas to je na nich, tedy jejich práci i dost znát. A ta skupina ochcávačů, která každé 3 roky zaplatí jen za papír, aniž by se něco doučila, mi je celkem buřt. Jednoho takového jsem si nedávno vychutnal shodou okolností na jedné revizi. Měl velmi silné řeči, neotřesitelné sebevědomí, že i bez školení všechno zná a umí. Za 20 minut 8 závad, že i přítomný investor nechápal, jak to takto mohl udělat a nyní probíhá oprava s tím, že nedostane doplatek, dokud to já neschválím, tedy dokud se mi (především jemu) nepovede připravit vše pro kladnou revizní zprávu. Více náklady na mě jako RT, tedy následná návštěva a podobně, jdou za ním. To se mi tedy stane tak jednou za 3-4 roky  Mrknutí. Většinou to končí mou výměnou.  tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #63 kdy: 27.07.2018, 17:47 »

Dnes, co se upřednostňuje v praxi je dost odborná příprava RT.
Na přednáškách od TIČRu se vyzdvihuje hlavně odbornost revizáka. Ten musí posoudit jak projekt, zda je správně navržen, tak montáž -zda je instalace strávně podle norem a zákonů
provedena...V VRZ na to musí upozornit a sjednat přes majitele nápravu obou dvou systémových postupů (projekt-montáž)!
A revizákovi dojde pro něj dost "komická" zkouška z Vyhl.50!! Škleb Škleb
Pro něj  (RT)nemá žádnou cenu přezkoušení z Vyhl.50! Sice to TIČR požaduje (dle zákona) ale stejně to pro RT jsou "vyhozené peníze".
Tak to u RT vidím já!! Zlej  Já bych alespoň u segmentu RT Vyhl. 50 zrušil, když má být tak maximálně odborný jak se uvádí! ??
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #64 kdy: 27.07.2018, 20:28 »

...
Osobně mi přijde úsměvné, že mnohým by nevadilo zrušení vyhl.50, protože její nynější získávání jim toho mnoho nepřináší. Nikdo z nich se ale nepozastavuje nad tím, že samotná vyhláška není vina, ale pouze ti, co to takto kur....í. To je jako zrušit v obci 50km/h limit, protože to  stejně dodržuje málokdo. Přitom stačí instalovat kameru, poslat jednu dvě pokuty a doprava se rázem změní k lepšímu.  Škleb
...

Citace
sofistika [-ty-] ž. záměrný způsob vyvozování klamných myšlenkových závěrů, známý zejména u některých filozofů (např. vytrhávání událostí ze souvislosti, uplatňování zákonitosti jedné skupiny jevů při výkladech jevů jiné skupiny apod.); někdy s. = filozofie ve smyslu pouhého verbálního rozumování bez seriozního, věcného základu

sofizma s. (2.j. -tu),  řidč. sofismus [-iz-] i sofizmus m. (2.j. -mu) zdánlivě správný, ale logicky chybný, záludně vyvozený závěr k oklamání jiných
Např.: za dodržení limitu 50km/h v obci, se na rozdíl za dodržení vyhlášky 50, neplatí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #65 kdy: 27.07.2018, 21:35 »

Např.: za dodržení limitu 50km/h v obci, se na rozdíl za dodržení vyhlášky 50, neplatí.

V obci máme radar. U toho se všichni striktně drží limitu. O kousek za ním se rychlost už asi dodržovat nemusí. Vyhlášku padesát někdo vystaví. Však jde jen o zbytečný papír ...

Jak je možné, že držitel §6 nezná princip proudového chrániče? Pokud se prokáže jeho neznalost na pracovišti, není to důkaz podvodu při zkouškách? Jak může někdo tvrdit, že má platnou vyhlášku padesát a přitom nezná základy elektrotechnik y? Ano, všechno se to děje, ale dokud nepůjde o něco vážného, tak si toho nikdo nebude všímat.

Máte někdo představu o žalující straně, která chce dosáhnout zpochybnění pracovního výkonu? Tušíte co všechno může použít? I přes to, že budete mávat platnou vyhláškou padesát, mohou být vaše znalosti znovu ověřeny. Vše se zpochybní a ten, kdo vás přezkušoval, může být v pěkné kaši také. Pokud půjde o pořádný balík peněz ...

Bavme se tedy ještě o tom, kdo je zde mimo realitu!  podivej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #66 kdy: 27.07.2018, 21:46 »

Základy elektrotechnik y nejsou pro 50/ některé $ důležité, sám jsi tvrdil že 50 není o znalostech oboru ale o BOZP.
Tj.70letý běžec furt vítězí jelikož nejsou do závodu připuštěni jiní.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #67 kdy: 27.07.2018, 22:47 »

Vyhláška 50, má proti Zákonu o provozu na komunikaci poněkud menší právní hodnotu....
Jen ve smyslu projednávané diskuze.
To jen na vysvětlení situace, pro diskutující.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #68 kdy: 27.07.2018, 23:12 »

Např.: za dodržení limitu 50km/h v obci, se na rozdíl za dodržení vyhlášky 50, neplatí.

Vyhláška 50, má proti Zákonu o provozu na komunikaci poněkud menší právní hodnotu....

No nic. Jen jsem použil příměr, pro lepší pochopení toho, že samotná vyhláška není na vině. Ta je na straně vychcánků všeho druhu. Samozřejmě na obou stranách. Tedy jak u "školitelů",  tak školených.
Nečekal jsem právní rozbor tohoto jednoduchého příměru. Navíc když se bavíme o profesním vzdělávání, platíme zrovna tak pravidelně za přezkušování kvůli "profesáku" (řidičáku),  abychom mohli řídit firemní auto, tedy podobnost tam není tak úplně  mimo. Kvůli místním "právníkům". Píši podobnost, ne že je to stejné. Škleb

Ale co se vykašlat na hádky. Téma je o následcích zrušení vyhl.50. 

Podle mne by to bylo k velké škodě oboru. Jsem pro důkladnou revizi tohoto dokumentu, ale rozhodně ne pro její zrušení bez náhrady.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #69 kdy: 27.07.2018, 23:14 »

... sám jsi tvrdil že 50 není o znalostech oboru ale o BOZP. ...
Ne, tvrdil jsem něco jiného. To nepřekroutíš.

Ach jo ...
Tolikrát to bylo řečeno ...

 A znovu podotýkám, že BOZP je filozofii podobné, leč BOZP se týká obecné roviny, nikoliv odborné.
Vyhláška padesát je tu 40 roků a ani za tuto dobu někdo neví k čemu je?  zle

Myslel jsem si, že patříš do party soudních znalců a víš o čem se zmiňuju.
Pokud chceš přijít věci na kloub, neodváději pozornost tam, kde to s jádrem nemá nic společného.

František Kosmák říká, že osoba znalá s vyšší kvalifikací se už na nic neptá, protože své znalosti již prokázala u zkoušek. Co tím asi myslel?

Nebo chceš tvrdit, že elektrotechnik, který kdy znal základy fyziky, by mohl vše zapomenout a po dvaceti létech si pletl proud s napětím?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #70 kdy: 28.07.2018, 00:18 »

Pokud se prokáže jeho neznalost na pracovišti, není to důkaz podvodu při zkouškách?
Není.

...ten, kdo vás přezkušoval, může být v pěkné kaši také...
Takhle to nefunguje.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #71 kdy: 28.07.2018, 07:18 »

Není.
Takhle to nefunguje.

Co takto nefunguje? Chceš říct, že žalobce, pokud mu o něco půjde, to nemá šanci použít? On ale takový judikát u nás existuje! Jen musím zjistit, kdo to popisoval.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 7 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jakým způsobem získá absolvent školy vyhlášku 50/78Sb.?
 Nejsem vyučen v oboru elektro mohu si udělat zkoušku z vyhlášky 50?
 Jaké vzdělání pro alespoň §6 ?
 Jaký potřebuji živnostenský list, § dle vyhl. 50/78 a co musím absolvovat za školení, abych mohl provozovat výrobu rozvaděčů?
 Jak je to nyní s oznamováním zkoušek dle vyhl. č.50/1978 Sb.?
  Jak získat oprávnění k samostanému projektování elektrického zařízení §10?
 Je titul Bc. považován za VŠ vzdělání z pohledu vyhlášky 50/1978 Sb.?
 Může osoba s opráv. dle vyhl. 50 § 5 samostatně provádět elektropráce na jezeře?
 Je možné udělat si hned §5 nebo musim udelat prvni §4 vyhl. 50/78?
 Mohu být samostatný s §6, když mám samostatnou činnost?
 Jsem mechanik chladících zařízení s §5 vyhl. 50/1978Sb., mohu získat §6?
 Prý stačí jen 2 měsíce praxe na vyhlášku 50 §6 co je na tom pravdy?
 Musí mít technik počítačů, který provádí servis platné přezkoušení vyhl. 50/78?
 Je někde na internetu ke stažení vypracované zadání otázek a odpovědí k 50/78Sb.?
 Kdy si mohu udělat §6 ?
 Je nějaká slušná literatura na 50?
 Musí pracovník který kreslí elektro dokumentaci mít §10 vyhlášky 50/78Sb.?
 Je možné si udělat po §5 hned §8?
 Musí být v podniku alespoň jedna 8.§?
 Mohou absolvovat cizinci vyhlášku 50/78Sb?
 Co vse se naucit pro paragraf 6?
 Jaký dostanu doklad po absolvování zk. z vyhl. 50/78 Sb. §5 ?
 Jakou mám kvalifikaci po propadnutí platnosti osvědčení z vyhlášky 50 ?
 Splňuji podmínky udělení osvědčení dle vyhlášky 50?
 Dá se stanovit míra právní odpovědnosti za projekt pokud nemám § vyhl. 50 Sb.?
 Jak dalece je drážní vyhláška 100/1995 kompatibilní s 50/78Sb?
 Hledáte učební materiál k přípravě na zkoušku vyhlášky 50/78 Sb.?
 Přežije vyhláška 50 rok 2013?
 Kdo může vydávat osvědčení do $8 vyhl.50?
 Poslední návrh Nařízení vlády nahrazující vyhlášku 50/78 Sb. zde!
 Může zaměstnavatel držet protokol o zkoušce u sebe nebo mohu požadovat o vydání?
 Jak vidíte elektronické školení a přezkoušení z vyhl. 50/78Sb.?
 Jak byste si představovali nástupce vyhl. 50/78 Sb. ?
 Musí být všichni zaměstnanci proškolení z vyhlášky 50/78Sb.?
 Je potrebne školenie pracovnikov aj v prípade ak len sedia za PC?
 Jaký je rozdíl v testech vyhlášky 50 mezi paragrafy 5 a 6 (popř. až 8)?
 Potřebuji být pro potvrzení praxe nutně zaměstnán?
 Jak obnovit 14 let propadlou vyhlášku 50?
 Kde získám školení a přezkoušení na §5 vyhlášky 50/78 Sb.?
 Plaťí vyhláška č. 508/09 Z.z. (paragraf 21) aj u vás v ČR?
 Je platná vyhláška 50 i mimo firmu kde jsem zaměstnán?
 Kde seženu lékařský posudek vyhlášky 50 a jak má vypadat?
 Co dále s vyhláškou 50/78? Nic, prostě skončila?
 Lze si vyhlášku 50 obnovit bez dokladu o praxi?
 Bude mne stát nové přezkoušení z vyhlášky padesát víc, než jen prodloužení?
 Je vyhláška 50 platná u dvou zaměstnavatelů?
 je možné získať česku vyhlášku bez predošlého el. vzdelania?
 Co ještě nevíte o vyhlášce 50/1978 Sb.?
 Jak obnovit 2 roky propadlý §5 vyhlášky 50/78Sb.?
 Víte odkud se učit na zkoušky z vyhlášky 50/78Sb.?
 Přiznejte se! Komu z vás pomůže novelizace vyhl. 50/78Sb.?
 Jaký smysl má u RT elektro zkouška z Vyhl.50?
 Je tato verze vyhlášky 50 již OK nebo bude zase někomu vadit?
 Je reálné nějak zjistit, kolik osob má §10?
 Co si počít, když jsem ztratil doklad o osvědčení vyhl.50?
 Kde nalézt testy k vyhlášce 50/1978 Sb.?
 Jaké otázky jsou správné pro zkoušky §8?
 Aky je postup ziskania ceskej vyhlasky pre Slovaka ?
 Je povinen zaměstnavatel vydat svému zaměstnanci potvrzení o přezkoušení z 50?
 Jak definuje vyhláška 50 práci pod napětím ve venkovních prostorech?
 Platí mi vyhláška 50 s názvem bývalé firmy?
 Jaroslav Miklík o vyhlášce 50/78 Sb. v Prušánkách 2010
 Existuje vyhlaška 50 vazaná k firmě?
 Jak jako autoelektrikář získám 50/78Sb §5-6 v Brně, popř. západně od Brna?
 Mohu získat §6, i když nejsem zaměstnán v oboru?
 Máte něco proti školení z vyhlášky 50/78Sb. elektronicky?
 Jak dnes na OUIP ohlašovat zkoušky z vyhlášky 50/1978Sb.?
 Jak sestavit interní firemní školení z vyhlášky 50/1978.Sb pro §4?
 Co jsem propásl tím, že jsem si neudělal vyhlášku 50/78sb. hned po vyučení?
 Co mohu udělat proto abych neztratil §5 vyhl. 50/78Sb.?
 Kdy propadá vyhláška 50/1978 Sb. a §5,6 a jak ji obnovit?
 Zajišťuje § vyhlášky 50/78Sb. odbornost?
 Co dělat, když jako VŠ ještě nemám osvědčení o přezkoušení z vyhlášky 50/1978?
 Odkud se učit na přezkoušení vyhlášky č.50?/1978?
 Jaký § vyhlášky 50/78Sb. potřebuji pro dodavatelskou montáž EZS?
 Kdo by mi doplnil správné odpovědi tohoto testu §5 vyhl. 50/78Sb.?
 K čemu opravňuje §10 vyhlášky 50/78Sb.?
 Kde si udělat vyhlášku 50/1978 Sb. §5v blízkosti Neratovic?
 Je možné převzít platnost paragrafu 5 který jsem dostat na konci střední školy?
 Co by se mělo z vyhlášky 50/78Sb. konečně jednou vysvětlit pořádně a navždy?
 Je nutné k vyhl. 50 absolvovat k obchodní akademii další 3 roky SOUE?
 Koho ze školitelů vyhlášky 50/78 Sb. nám doporučíte před kameru?
 V50# §1 Odborná způsobilost dle vyhlášky 50/1978 Sb.
 V50# §2 Zdravotní způsobilost dle vyhlášky 50/1978 Sb.
 V50# §16 Jak se tvoří otázky k přezkoušení z vyhlášky 50/78Sb.?
 Zaměstnáváte pracovníka znalého §5 déle, než je potřeba?
 Aktuálně o legislativě v elektrotechnice
 Co víte o §6 vyhlášky 50/78 Sb. Pracovníci pro samostatnou činnost?
 Umíte vysvětlit svými slovy, co je to bezpečná práce dodavatelským způsobem?
 Umíte vysvětlit pojem tarifně kvalifikační katalog?
 Proč neexistují k přezkoušení podle vyhlášky 50/78 Sb. jednotné otázky?
 Může mě nutit zaměstnavatel, abych zkoušky z vyhlášky 50 absolvoval u něj?
 Jak se dá doložit skutečná praxe na elektrických zařízeních?
 Je §6 udělený dle §11 vyhl. 50/78Sb. použitelný i mimo školu?
 Mohu zaměstnavateli odmítnout obnovení §9?
 Musí zaměstnavatel propouštěném dát potvrzení o přezkoušení podle vyhlášky 50?
 NP8# Vyhláška padesát je pouze jednou z částí, říká Radek Roušar
 NP8# Pouze osoba poučená a znalá je málo, říká Radek Roušar
 NP8# Díky živnostníkům stupeň paragrafu již nehraje roli jako kdysi, říká Radek Roušar
 Vyhláška padesát vznikla v době, která neodpovídá současnosti, říká Radek Roušar
 NP8# Dokud není finální verze zákona, nelze pracovat na finální verzi nové padesátky, ale změny opra
 NP8# Co je důvodem nekonečného čekání na změnu vyhlášky padesát?
 Co víte o řízení činnosti dle §7 a §8?
 Co víte o Kvalifikacích ve zvláštních případech §11 vyhlášky 50/78Sb.?
 Co mám dělat, když sem ztratil papír s &7, a chci si udělat &8?
 Bude osvědčení vyhlášky 50/78Sb. platné i bez zaměstnavatele?
 Dokážete vyjmenovat podmínky, za kterých může §4 pracovat pod napětím?
 Kde je typické zařazení pro Pracovníky poučené dle §4?
 Co nevíte o §9 vyhlášky 50/78Sb. Pracovníci pro provádění revizí?
 Kdo může školit vyhlášku 50/1978 Sb.?
 Co může dělat osoba s propadlou vyhláškou?
 Jaký by měl být obsah školení dle §11 vyhl.č.50/1978 Sb?
 Jaký je vědomostní rozdíl mezi §9 a §10?
 Jak to vypadá s projektantským §10 ve vyhlášce 50/78Sb.?
 Který předpis vyžaduje razítko zaměstnavatele na osvědčení vyhl. 50/78Sb.?
 Jak se zkoušky a přezkoušení podle vyhlášky50/78Sb. provádí skutečně?
 Může osoba s §6 sloužit na směně údržby závodu jako osamocený pracovník?
 Platí osvědčení vyhl. 50 od zaměstnavatele i pro živnost (pro TiČR)?
 Jak obnovit platnost vyhlášky 50 bez dostatečného vzdělání?
 Jak mohu se strojní VŠ získat oprávnění podle vyhlášky 50/78Sb.?
 N50: Zákon o 250/2021Sb. je tu a co s nim dál?
 BROŽURA: Testové otázky vyhlášky 50/1978 Sb.
 Je možné dodělat vyhlášku 50 s oborem strojírenské a elektrotechnické zařízení?
 Kdo v okolí Vejprt provádí školení a přezkoušení dle vyhlášky 50/78Sb.?
 Kteří učitelé musí mít §11 vyhlášky 50/78Sb.?
 Co to byla místní úprava v případě vyhlášky 50/78Sb.?
 Jak vznikal Zákon 250/2021Sb. o bezpečnosti práce na VTZ
 #EH: Co bylo předmětem zkoušek a přezkoušení podle vyhlášky 50/1978Sb.?
 Co bude s osvědčením vyhlášky 50/78Sb. po 1.7.2022?
 Dá se sehnat kopie mého osvědčení podle vyhlášky 50?
 Kam se poděl můj § vyhlášky 50/78Sb.?
 Kolik pracovníků asi využije využije profesní kvalifikace v elektrotechnice?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.071 sekund, 22 dotazů.