Propojujete přístroje v rozvaděči tak, abyste minimalizovali zemní smyčky?

<< < (2/2)

Jan Bocek:
Citace: Zdenek Rajmont  22.07.2017, 20:30

A jinak... zdraví slouží ?


Stručně a jasně....

A pro méně chápavé je to podáno polopaticky

Citace: Milan Hudec  24.07.2017, 07:17

EMcoterorismus nesnáším (dance)
Nicméně odpovím.
Pokud není elektrikář zároveň vědecky postižen, tak to stejně nedá i kdyby byl svatý.
Jistým řešením bez bezesných nocí plných výpočtů může být použití plechového rozvaděče a kabelů CYKFY.
Zde zas bude hrozit ztráta zakázky, leda že by byl elektrikář natolik uvědomělý že by cenový nárůst oproti stejné funkcionalitě domku  souseda do zakázky nepromítl.



Ale vážně.
Terorismus v podobě EMC se pomalu, velice pomalu dostává do podvědomí při průmyslových instalacích. Obvykle se řeší dodatečně, když kolabuje nějaká síť IT, nebo dokonce některé tg zařízení.
V občanské výstavbě se začínají při rekonstrukcích řešit přepěťovky a často i hlavní zásady EMC. ( školy, OC, divadla...). V oblasti RD jsem tyto zásady pro EMC neviděl i u instalací, kde byly vyhřívané chodníky a okapové roury i se zlatými vypínači. ( Přesto, že nebyla finanční bariera...)

 

Ivan Taraba:
Citace: Zdenek Rajmont  22.07.2017, 20:30

A jinak... zdraví slouží ?


Trefná a upřímná odpověď. Viděl jsem několik instalací, kde byl elektrikář rád, že se trefil do svorkovnice správné barvy. Dělal to jak ho to naučil mistr před desítkami let, něco odkoukal od kolegů a nějaké zemní smyčky?? Dost na tom, že musí používat síť TN-S, takové plýtvání!

Horší je to u MaR rozvaděčů. Tam může chybné propojení zemí způsobit kolísání analogových hodnot do nepoužitelnost i. Zajímavé věci také natropí indukce zkratového proudu do slaboproudých vodičů při poruše.

Naštěstí projektanti většinou vědí a také jsou na to různé "kuchařky" s barevnými obrázky. Často nemusí jít o prodražení elektroinstala ce, jen o správné natahání a propoení drátů.

Navigace

[0] Index zpráv

[*] Předchozí strana