Je možno u sporáku použít kovovové knoflíky na přepínačích?

<< < (2/3) > >>

Jiří Schwarz:
Já bych to vyjádřil ještě více "alibisticky" - jsem zásadně proti použití ovládacích prvků s "jinou izolační schopností" než mají použité prvky osazení výrobcem.

Petr Mládek66:
V normách jsem našel pouze barvy a symboly ovládacích prvků a něco ve smyslu, že jejich použití nesmí způsobit nebezpečí. Ale z čeho mají nebo mohou být vyrobené tam nic nenašel.

Milan Hudec:
4-41 ovládací prvky z izolantu...... .

Záhyna Lubomír:
Možná platí ČSN 332000-4-41 ed.2 - NA.2 Volba stupně ochrany - Tabulka NA.1 -Stupně ochrany podle způsobu uchopení rukou a členění prostorů.
Dále  NA.2.2, NA.2.3 atd..

František Šohajda:
Citace: Petr Mládek66  20.07.2017, 21:11

V normách jsem našel pouze barvy a symboly ovládacích prvků a něco ve smyslu, že jejich použití nesmí způsobit nebezpečí. Ale z čeho mají nebo mohou být vyrobené tam nic nenašel.


Právě na toto jsem zadal otázku hned na začátku diskuze...Pořá d tady fantazírujeme co by bylo kdyby! ;D
Pokud jsou kovové knoflíky na výrobku od výrobce, není o čem diskutovat! (zle)
Platí zde nějaké zákony ,potažmo normy výrobků. (dance)

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana