Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Je bezpecne napojit kabel spojkou WAGO pro prurez 4 mm2?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je bezpecne napojit kabel spojkou WAGO pro prurez 4 mm2?  (Přečteno 17856 krát)
Frantisek Stika
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 13.11.2006, 10:15 »

Kabel k elektrokotli je kratky potrebuji jej nastavit
jedna se o kabel CYKY 5C x 4 (snad si to pamatuju spravne) prurez vodice je tedy 4 mm2 -
Je bezpecne napojit kabel spojkou WAGO pro prurez 4 mm2? Celkovy prikon kotle je 15kW jmenovity proud 24A.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Daniel Veceřa
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 13.11.2006, 10:30 »

273-403 šedá
WAGO svorka 3x4,0mm2 600V 32A
Obj.č. W273-403


Budete to, předpokládám, napojovat v krabici?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Frantisek Stika
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 13.11.2006, 10:43 »

Diky - ano budu to propojovat v krabici - jen sem si nebyl jisty zda ta wago spojka je vhodna pro spojeni  - z meho laickeho pohledu je to takovej neduveryhodnej plastovej vylisek Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Georgis Fasulis
*
Offline Offline



Nepij, nekuř, cvič a zakrátko budeš zase chlapík.


« Odpověď #3 kdy: 13.11.2006, 11:55 »

Tem malej plastovej a nedůvěryhodnej výlisek je na to dělaný, má pérové tzn. trvalé spojení a je stokrát bezpečnější, než lidová tvořivost ve formě různé čokoládky nebo lustrových svorek omotaných izolačkou a zaomítaných ve zdi apod.  :-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

G.F
Merick Kir
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #4 kdy: 13.11.2006, 14:27 »

Můžete být klidný!

Náš dům je připojen Wago svorkami také. Příkon je 3x63A a není v ničem problém. Myslím, že Wago je na trhu dost dlouho a má dobré reference aby se mu dalo věřit.

Tedy na otázku:
Je bezpecne napojit kabel spojkou WAGO pro prurez 4 mm2?

Já říkám "ano".  piskaci
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Daniel Veceřa
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 13.11.2006, 16:04 »

Pravda je, že když jsem WAGO viděl poprvé, nevěřícně jsem kroutil hlavou, a pak rok čekal, kdy mě budou kontaktovat, že to přestalo fungovat. Ale zvykl jsem si, a pracuje se s tím parádně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Čeřovský
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 30.11.2006, 01:59 »

Bezpečné to asi je, ale raději bych použil právě tu proklínanou "lustrovku".
Oba vodiče prostrčit jedním koncem tak, aby na druhé straně nevyčnívaly ale přitom probíhaly pod oběma šrouby, jejich citlivým dotažením se zajistí téměř dokonalý kontakt elektrický i mechanický. Tohle řešení je vhodné hlavně pro menší průřezy, ale s větší lustrovkou se takhle dají spojit i dva 6mm2 dráty.

Proti WAGu v zásadě nic nemám, jen jsem se setkal s nějakým "vyběhaným" kusem, kde vodič moc nedržel a podle mírně zdeformovaného plastu bylo vidět, že se někdy zahříval. Připomínám, že průřez vodiče byl dodržen.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Michal Slabý
*
Offline Offline



OSVČ


WWW
« Odpověď #7 kdy: 04.12.2006, 16:21 »

Podle mé zkušenosti jsou svorky Wago kvalitní a neměl jsem s nimi žádný problém.
Na trhu jsou i stejné svorky od jiných výrobců a tam jsem problém měl.
Pakliže to bodete propojovat v krabici, tak můžete použít klasický věneček. Finančně to vyjde stejně.  Bezpečné ale wago svorky samozřejmě jsou. Kroutím očima
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E1B
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #8 kdy: 05.12.2006, 11:09 »

 Úsměv Je snad jasné, že pro spojení vodičů pr.4mm bude třeba užít svorky k tomu určené. Běžně jsou mezi lidma známější spíš ty menší pro pr. do 2,5mm.  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.047 sekund, 22 dotazů.