Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Jaké jsou podmínky pro udělení osvědčení pro projektování §10?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaké jsou podmínky pro udělení osvědčení pro projektování §10?  (Přečteno 14356 krát)
Ladislav Šustr
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 03.01.2007, 09:27 »

To: Jiří Fuksa
Já jsem našel v příloze 2 živnostenského zákona pouze "Projektování ve výstavbě". A jsou tu specifikovány požadavky:

autorizace v příslušném oboru podle zákona č. 360/1992 Sb.,  o výkonu povolání autorizovaných architektů a o výkonu povolání autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstabě, ve znění pozdějších předpisů, nebo do 1.1.2005 splnění podmínek v § 34 téhož zákona

Možná jsem čerpal ze špatného zdroje, nebo jsem něco přehlédl. Napište mi prosím, kde jste našel projektovou činnost mezi volnými živnostmi. Dle mého názoru je rozdíl v projektování elektrických strojů a v projektování vyhrazených elektrických zařízeních.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ladislav Šustr
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 04.01.2007, 12:16 »

To: Jiří Fuk

Už jsem to našel v příloze 4. Projektování elektrických zařízení je skutečně volnou živností
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Drápala
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 16.03.2007, 09:20 »

,

dovolím si přidat také své poznatky. §10 lze získat bez praxe a můžete vesele projektovat. váš projekt však nesmí být součástí stavebního řízení. Takový projekt může udělat autorizovaný technik nebo inženýr. Aby vám ČKAIT udělila osvědčení autorizovaného technika na el.zařízení musíte mít mimo jiné praxi podle zákona č.360/1992 Sb. a to je s VŠ 3 roky a SŠ 5 let.

S pozdravem
Lukáš Drápala toho času prokousávající se §§§§§§§§§§§§.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.012 sekund, 21 dotazů.