Jak zapojit elektrický "vývod" uprostřed zahrady?
Jiří_Hrubý:
Citace: Rozvodak 06.07.2016, 13:04
Taky je dulezite dodrzet spravne ulozeni kabelu v zemi, krom jiz zminenych nalezitosti.
Chce to i cist manual vyrobce filtrace, u te me jsou napsany minimalne 2m od hrany bazenu.
Návod výrobce vychází právě z normy, protože filtrace může být až v zóně 2. Kde to jde, je lepší přivést k bazénu polyetylen pod zemí a filtraci umístit co nejdál, ideálně samozřejmě zakrytou.
Pavel Horský:
Teda, vy pánovy dáváte kapky :D
Chudák se ptal jen na způsob ukončení kabelu a vy ho zasypete tolika informacemi, že jako laik z toho musí být uplně tumpachový :D
Jiří_Hrubý:
A to může mluvit o štěstí, že nemá "solničku" :)
Rozvodak:
Tak to vite, pro radu "dejte tam zasuvku IP44", si tazatel mohl zajit do nejblizsi elektry.
František Šohajda:
Minulý měsíc jsem to řešil u mne doma...
Dal jsem plastový malý pilířek (rozvaděč) a do něj dotáhl CYKY4x10...V něj mám všechnu automatiku pro bazén, to není jen filrtace, dále solanka, solární ohřev s čerpadlem, osvětlení, a řadu dalších....
Filtraci jsem dal do sklípku, asi 4 m od bazénu....
A hlavně dobré uzemění, protože s tím bývá problém , většinou bývá délka přívodu v řádech desítek metrů .....(U mě cca 30m)
Uzemění jsem zalil do základů (desky) pod bazénem! ;)
Když uděláte zásuvku, nic k ní už nepřidáte za automatiku.
Navigace
[0] Index zpráv
[#] Další strana
[*] Předchozí strana