Jak zapojit elektrický "vývod" uprostřed zahrady?

<< < (2/3) > >>

Jiří_Hrubý:
Citace: Rozvodak  06.07.2016, 13:04



Taky je dulezite dodrzet spravne ulozeni kabelu v zemi, krom jiz zminenych nalezitosti.
Chce to i cist manual vyrobce filtrace, u te me jsou napsany minimalne 2m od hrany bazenu.



Návod výrobce vychází právě z normy, protože filtrace může být až v zóně 2. Kde to jde, je lepší přivést k bazénu polyetylen pod zemí a filtraci umístit co nejdál, ideálně samozřejmě zakrytou.

Pavel Horský:
Teda, vy pánovy dáváte kapky  :D
Chudák se ptal jen na způsob ukončení kabelu a vy ho zasypete tolika informacemi, že jako laik z toho musí být uplně tumpachový  :D

Jiří_Hrubý:
A to může mluvit o štěstí, že nemá "solničku" :)

Rozvodak:
Tak to vite, pro radu "dejte tam zasuvku IP44",  si tazatel mohl zajit do nejblizsi elektry.

František Šohajda:
Minulý měsíc jsem to řešil u mne doma...
Dal jsem plastový malý pilířek (rozvaděč) a do něj dotáhl CYKY4x10...V něj mám všechnu automatiku pro bazén, to není jen filrtace, dále solanka, solární ohřev s čerpadlem, osvětlení, a řadu dalších....
Filtraci jsem dal do sklípku, asi 4 m od bazénu....
A hlavně dobré uzemění, protože s tím bývá problém ,  většinou bývá délka přívodu v řádech desítek metrů .....(U mě cca 30m)
Uzemění jsem zalil do základů (desky)  pod bazénem! ;)

Když uděláte zásuvku, nic k ní už nepřidáte za automatiku.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana