Proč výrobce varné desky už ani nepočítá s PEN?
Roger:
Ma, ale v praxi casto nevi...
Radsi nebudu psat, jak jsem pripojil sporak ja :) normalne na vidlici :-) snura se sice trochu hreje, ale... No musim to nekdy predelat :-)
Co by se stalo, kdyby se ve zdi TNC utavil hlinik? Ve sporaku proklemovane PE a N, takze na kostru se dostane neco malo z L, ale ten odpor varnych desek je velky... Bude meritelne napeti?
Rozvodak:
Taky nejsem expert na vse a nez se do neceho dam, poradim se a udelam si pruzkum co a jak. Mozna kdyby se delali periodicke revize tak by jim to nekdo mohl rict...
Jan Alin:
Citace: Roger 01.06.2016, 19:22
Co by se stalo, kdyby se ve zdi TNC utavil hlinik? Ve sporaku proklemovane PE a N, takze na kostru se dostane neco malo z L, ale ten odpor varnych desek je velky... Bude meritelne napeti?
Tak si to zkuste spočítat. Při největším možném zjednodušení tam máte odpor topného tělesa a s ním do série odpor člověka který se o to opřel. Zjistěte si proud a podle toho i jak moc to ublíží. ;)
Václav Třetí:
Citace: Roger 01.06.2016, 19:22
Co by se stalo, kdyby se ve zdi TNC utavil hlinik? Ve sporaku proklemovane PE a N, takze na kostru se dostane neco malo z L, ale ten odpor varnych desek je velky... Bude meritelne napeti?
Jo, jo, měřitelné napětí bude a bude to rána, že se budete divit. A nemusí to být ani přes topné těleso plotýnky sporáku, na to stačí i žárovka ve stolní lampičce!
Chce se to alespoň naučit základní výpočty v elektrotechnic e, Ohmův zákon, výpočet napětí na odporovém děliči, příkon ...
Martin H.:
Citace: Roger 01.06.2016, 19:22
Co by se stalo, kdyby se ve zdi TNC utavil hlinik? Ve sporaku proklemovane PE a N, takze na kostru se dostane neco malo z L, ale ten odpor varnych desek je velky... Bude meritelne napeti?
Prvé kolo: Zápas "niečo málo z L vs. nič z N" vyhrá kontumačne L a postúpi do druhého kola.
Druhé kolo: Zápas "L vs. človek" skončí predčasne K.O.
Navigace
[0] Index zpráv
[#] Další strana
[*] Předchozí strana