Mohu elektrikáři věřit, že dodrží požadované připojovací podmínky?
MartinSvantner:
Od CEZu mam odsouhlaseno navyseni hlavniho jistice (z 1x16A na 3x25A). Sehnal jsem si elektrikare, ten ohlidnul misto, udelal navrh ceny za novy privodni kabel, rozvadec pro elektromer a jistice.
Mam s nim sepsat dohodu o dilo? Ohledne placeni mi rekl, ze da fakturu a revizi a 3 tydny splatnost a konec. Co kdyz mi z CEZu to potom nezaplombuji/nevymeni elektromer. Budu mit novy rozvadec, ale na okrasu? Mate s tim zkusenosti? Je normalni chtit po elektrikari aby vzal na sebe zodpovednost za dodrzeni pripojovacich podminek?
Miroslav Minařík:
Citace: MartinSvantner 20.05.2016, 15:07
Od CEZu mam odsouhlaseno navyseni hlavniho jistice (z 1x16A na 3x25A). Sehnal jsem si elektrikare, ten ohlidnul misto, udelal navrh ceny za novy privodni kabel, rozvadec pro elektromer a jistice.
Mam s nim sepsat dohodu o dilo? Ohledne placeni mi rekl, ze da fakturu a revizi a 3 tydny splatnost a konec. Co kdyz mi z CEZu to potom nezaplombuji/nevymeni elektromer. Budu mit novy rozvadec, ale na okrasu? Mate s tim zkusenosti? Je normalni chtit po elektrikari aby vzal na sebe zodpovednost za dodrzeni pripojovacich podminek?
Otázka, na kterou se ptáte je shodná s jakýmkoliv dodávaným dílem podle předem jasného zadání. Je zcela lhostejné, o jakou hodnotu jde a zda je to ČEZ nebo E.ON.
Podmínky jsou jsou jasné. Pokud práci provede špatně, pak reklamovat jako cokoliv jiného.
Nejlépe bude, když si vyberete seriozního dodavatele který má již reference na požadovanou práci. Respektive odpovědný jste především vy, za výběr svého dodavatele. Co je nebo není "normální" bych nechal na jiné filozofické téma.
Zdenek Hejčl:
Je to jednoduché:
Ohledne placeni mi rekl, ze da fakturu a revizi a 3 tydny splatnost a konec.
Pokud dodá revizi a přihlášku na elektroměr odpovídá za provedené práce v souladu s připojovacími podmínkami distributora.
Nic víc není potřeba.
Ano, dohoda o dílo je také možná.
Rozvodak:
A komu jinemu verit nez elektrikari a RT?
Pravdou jest ze pokud vznikne vlivem neodbornosti na odbernem miste NO, tak si distributor doslapne na vas. Ale od toho je namiste ta revize, aby se predeslo problemum.
Vyberte si proto nekoho kdo ma reference, nebo nezavisleho RT aby revize neprobehla od stolu.
Tvrzeni ze revizi prebira dotycny odpovednost za zapojeni je odvazne, zvlaste pak v rajonu CEZ. Revizni technici neosazuji provizorni plomby se svym cislem, toto funguje u PRE. Takze se mohou ti mene slusni vylhat a vse hodit na vas.
Jakub Sedláček:
Myslím si, že sepsáním smlouvy o dílo opravdu nic nezkazíte. Můžete si tam spoustu věcí dojednat, včetně možné pokuty, výše zálohy apod.. A to oboustranně.
Navigace
[0] Index zpráv
[#] Další strana