Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  O dobrých řidičích #9: Jak často je třeba absolvovat školení?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: O dobrých řidičích #9: Jak často je třeba absolvovat školení?  (Přečteno 3634 krát)
Tým portálu Elektrika
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 31.12.2015, 08:02 »

O dobrých řidičích #9: Jak často je třeba absolvovat školení?
    Po jak dlouhé době by řidiči měli absolvovat odborná řidičská školení? Podle zákona 247/2000 Sb. o získávání a zdokonalování odborné způsobilosti k řízení motorových vozidel by měli řidiči absolvovat jedenkrát za rok 7 hodin školení. Méně jednoznačná je ale situace u zákoníku práce, ten totiž říká, že školení by měla být pravidelně dle rozhodnutí vedení organizace. Většina organizací pak volí termín jedenkrát za rok či jedenkrát za dva roky.
    Zdroj: zde...


   


    Jak byste reagovali na tuto související otázku vy?
   
O dobrých řidičích #9: Jak často je třeba absolvovat školení?
   
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 31.12.2015, 13:36 »

Když budu jezdit jako řidič, který se tím živí, mám předepsané nějaké pravidelné "vzdělávací procesy".
Jezdím jako "řidič - referent, takže také nějaké školení musím absolvovat.

Ale kdybych jezdil jen jako "ten, co několikrát za rok vytáhne auto ze stodoly",  oficiálně nepotřebuji nějaké proškolení, i když by se mě týkaly všechny změny a úpravy v zákonech nebo jiných dokumentech, které mám určují jak se na silnici (veřejné pozemní komunikaci) chovat.
A přitom by právě tito řidiči občas potřebovali připomenout nebo vysvětlit co se změnilo.
Neznalost zákona neomlouvá, ale když zákonodárci ročně schválí několik set zákonů, vyhlášek, nařízení a změn, je v silách běžného občana bez právnického vzdělání ohlídat si co se ho týká?
Když před několika léty u nás vznikla Obytná zóna, poměrně rychle tam byla situace, která naštěstí skončila troubením a neslušnými gesty. Ten, co jel zprava, jel s přesvědčením, že tam měl vždy přednost zprava. Ten "druhý" sice znal, že zprava je výjezd z  obytné zóny a tak by mu druhý řidič měl dát přednost, ale pro jistotu byl opatrný...
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 31.12.2015, 15:35 »

Jednou za rok je to dobrý osvěžit. Mám profesák, tak mi ani nic jiného nezbývá, ale stejně jako každé kvalitně provedené školení to má na jedince, který není úplně tupý pozitivní dopad minimálně v tom, že ho to vytrhne z určité "profesní rutiny" a je jedno, zda je tématem VTZ či dopravní prostředky.

Když před několika léty u nás vznikla Obytná zóna, poměrně rychle tam byla situace, která naštěstí skončila troubením a neslušnými gesty. Ten, co jel zprava, jel s přesvědčením, že tam měl vždy přednost zprava. Ten "druhý" sice znal, že zprava je výjezd z  obytné zóny a tak by mu druhý řidič měl dát přednost, ale pro jistotu byl opatrný...
Pravá ruka, základ dopravy na pozemních komunikacích bez rozlišení přednosti je problém. I na blbym parkovišti před obchoďákem, kdy např u Globusu mně to stálo dveře a blatník služebního auta, když jsem přednost měl a nebo naopak troubení a blikání zezadu a nepochopení toho zprava, kterému jsem ji dával.
Opatrnost svátečních je někdy problém, oni když neví, tak raděj zastaví, ale pak se rozjedou, když už to nikdo nečeká.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.054 sekund, 22 dotazů.